Reklama

Reklama

Série(2) / Epizódy(12)

Obsahy(1)

V australské pustině se srazí ukradený terénní vůz s kamionem. Dva mladí Aboriginci jsou zraněni. Těžce. Někdo by měl zavolat pomoc. Ale nikdo to neudělá... Neštěstí by zůstalo zapomenutou záhadou, nebýt dvou bratrů - mladého novináře Neda (Dan Spielman) a hackera Jesse (Ashley Zukerman) Banksových. Ani jeden z nich však netuší, jaké následky bude mít jejich rozhodnutí zprávu o kolizi zveřejnit. Nehoda je totiž spjata s výzkumným projektem, který měl zůstat utajen. Pátrání vtáhne bratry do temného podsvětí politické moci, do sítí ilegálních obchodníků a mezinárodních tajných agentur, které je sledují a manipulují s veřejným míněním. Jak daleko budou ti nahoře ochotni zajít, aby uchránili své tajemství? A jak daleko budou ochotni zajít oba bratři, aby odhalili pravdu? (Aussie Film Fest)

(viac)

Recenzie (2)

DavidWebb 

všetky recenzie používateľa

Austrálčania občas majú svoje chvíľky a v žiadnom prípade by som ich nepodceňoval, ale... V tomto hackersko-novinársko-politickom seriáli sami seba strčili do pozície čínskeho automobilu na európskom autosalóne. Ten tiež môže vyzerať dobre, ale výkon, materiál a bezpečnosť je niekde o dva levely nižšie. Aby som to upresnil, je tu určitá snaha o vytvorenie príbehu, ktorý si veľa berie z Dievčaťa s dračím tetovaním, trochu z Borgenu a celkovo som mal pocit, že majú asi veľa napozerané z trilerovej Škandinávie, no a práve tu vzniká paralela s Čínou. Hoci sa im podarilo dostať do projektu talentovaných hercov, nie najhorší scenár a natočené je to zručne, režisér Blake Ayshford vôbec nevie vytvoriť atmosféru, udržať divákovu pozornosť a navyše to korunovali veľmi nevhodne zvoleným hudobným doprovodom. Ani nie, žeby bola hudba zlá, ale k jednotlivým scénam úplne nešťastne zvolená, niekedy až rušivá. Preto je celkovo seriál zaujímavý iba austrálskym prostredím, námetom a Lucy Lawless vo vedľajšej úlohe, ktorú som už dlho nikde nevidel. Myslím, že aj amíci (tí správni) by vedeli z tohoto námetu urobiť omnoho pútavejší "output". Škoda. ()

flyboyeda 

všetky recenzie používateľa

Politicko-konspiracni australska miniserie lici eskapady idealistickeho investigativniho novinare a jeho tak trochu jineho hackerskeho bratra pote, co objevi nepekne smecko vyzkumne spolecnosti, ktera se snazi zamlzit s jejich top-secret projektem souvisejici zlocin. V prubehu vysetrovani odkryvaji rozsahle spiknuti citajici zkorumpovane politiky, cleny tajnych sluzeb az po obchodniky se zbranemi. Samozrejme jim jde o kejhak, vsichni po nich jdou. Nechybi ani spetka love story v podobe hned na nekolik stran hrajici Iranske hackerky. Misty trochu klisoidni a prehnane hystericke, ale ma to spad a rozhodne nenudi. V serii se obejvil napriklad Ashley Zukerman z Manhattanu, David Wenham z Top of the lake anebo samotna Lucy Lawless aka mocna Xena... :) ()

Reklama

Galéria (69)

Reklama

Reklama