Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

agentmiky

Nejočekávanější pecka letošního roku, film, který nevynechal v kinech snad ani jeden filmový fanoušek. I já jsem nakonec dorazil do kina, sice po delší době od premiéry, ale i tak jsem tam byl přítomen. A to je hlavní. Trochu jsem se obával toho kvanta hrdinů, neboť takové velké množství postav mě přivádělo malinko do rozpaků. Teď ale mohu jednoznačně tvrdit, že mé obavy se rozplynuly jako nějaké mráčky po závěrečných titulkách. Samozřejmě někdo dostal větší prostor (Thor trochu zastínil ostatní hrdiny), ale to se dalo očekávat. Přesuňme se ke zpracování. Po dlouhé době dospělácký Marvel film, jenž si zakládá na vážných situacích, které jsou okořeněny notnou dávkou humorných momentů. Ve většině dalších filmů tohoto univerza tomu bylo přesně naopak. Thanose považuji za jednu z nejpřesvědčivějších záporáckých postav, jeho neomalené jednání, kdy si šel tvrdě za svým, fakticky nahánělo hrůzu. Brolin svým hlubokým hlasem zaválel, špičkový kasting (holt, i hlas dokáže divy). Film by se v klidu mohl jmenovat po něm, protože hlavně on sám táhne ten film, co se týče pobytu na plátně. Líbilo se mi, jak si dali autoři záležet i na jeho vnitřních pocitech, jeho motivaci o vylidnění půlky populace celého vesmíru, podařilo se jim vykreslit jeho notabene zajímavě nestandardní osobnost do těch nejmenších detailů. Takto se vytvoří parádní antagonista se vším všudy, DC by se mohlo učit (tedy kromě Jokera, toho nikdo z jeho pomyslného piedestalu nevystrnadí, toť je fakt). Ostatní příslušníci "řádu" Avengers zazářili taktéž, potěšila přítomnost Strážců galaxie, oni vnášeli do filmu největší množství gagů. A samozřejmě Thor si film chvilkami kradl pro sebe, jeho člověk prostě nedokáže nemilovat jako postavu (ten příchod do Wakandy, prostě wau). Pořád se něco děje, divák nedostane čas na oddech, musíte udržet pozornost po celou dobu. Závěrečná bitva správně epická (a to jak ve Wakandě, tak i na Titanu). Ten konec odrovnal asi každého diváka, mě taktéž. Pochvala za to, že se nebáli jít do tak drtivého finále (uvalit na nás tak obrovskou emocionální bombu, za tu odvahu musím pochválit). Teď si musíme všichni počkat další rok, abychom mohli být svědky pokračování. Nejpovedenější, hlavně nejvyváženější film Marvel univerza vůbec doprovázený poprvé pesimističtějším, ale suprovým soundtrackem. Za mě dávám 87 % ()

SaNcHeZ_cz

Marvel slaví deset let ve velkém stylu. Po dlouholetém budování dorazila první část tohoto velkolepého zakončení konfliktu a... vlastně docela fajn. V humorných momentech a v rámci interakce některých postav útočí Infinity War na absolutní špičku toho co Marvel za těch deset let předvedl, díky fragmentování dějových linek, občasnému přílišnému vykonstruování a častému tlačení na pilu je ta pochvala taková poněkud rozpačitá, neboť dramatické momenty zrovna dvakrát nefungují, zvláště v momentě, kdy veškeré zvyšování sázek už vlastně nemá ani smysl. Hodně akce (byť spíše dílčí souboje s jednou větší bitkou), hodně humoru a hodně fanouškovské služby. Takže ta kvalita je pak víceméně vedlejší. | Více ZDE ()

Wysch

Hodnocení pravděpodobně zvednu, až klesne zde. Současných 91% je trochu moc, ale overall jsou třetí Avengers skvělej popcorn a možná imho nejlepší ze všech tří A filmů. Nedosahují sice kvalit obou posledních Kapitánů, ale jako vymejvárna mozků slouží výborně, protože mají hned několik faktorů, kvůli kterým je film taková zábava. O to víc mrzí, že vyčnívají jen dva - fakt, že divák zná všechny postavy, a tak se neztrácí čas jejich opětovným představováním (díky tomu může Steve Rogers způsobit to, že si Wysch blahem učůrne, když se Rogers poprvé objeví na plátně; nebo Thor post-Ragnarok, když se bifrostne se Stormbring... ehm... Stormbreakerem rovnou na Zemi). Druhým faktorem, který vyčnívá, je prostě Thanos. Thanos je imho nejlepší postava na plátně a skutečně jsem mu vlastně fandil. Josh Brolin rulez. Deadpool toho snad využije. Důvodem, proč nedat max hodnocení, je pak zabité finále: jeho emoční dopad je nula nula nic, když všichni víme, že Spidey má na příští léto naplánovej film, co se odehrává po IW. Stejně tak GotG, že ano. Jinak jsem si IRL posteskl, že jsem byl zklamanej tím, jakou neznalost projevil můj sál, když se na obrazovce objevil odkaz na Carol. Nikdo ji očividně nezná. Můj sál tak považoval potitulkovou scénu (na kterou mimochodem zase půlka lidí odešla!) za totálně nicneříkající. Ale pro mě znamenala erekci v kalhotách - můj sen, že se jednou dočkám Ms. Marvel ve filmu, se začíná naplňovat. Kolem a kolem je IW skvělá zábava se skvělou nekončící akcí, a vlastně ani nemrzí, že končí v půlce. Mrzí jen to, že emočně nijak nezaměstnává. Jinak by se s klidem mohlo jednat o nejlepší MCU film. Na(ne)štěstí tomu tak není, no. ()

MartinezZ

Nic nepotěší tolik, jako zjištění, že ty dvě hodiny jsou vlastně o ničem, protože je jasné, že drtivá většina toho, co se stalo, bude v dalším díle zvrácena. Z toho důvodu mi to tak přijde jako nejzbytečnější díl celého Marveláckého novodobého vesmíru. Vypadá to hezky, ale je to prostě jen klasická digislátanina bez konce. Pěkná digislátanina, ale celý tenhle "půldíl" mohl zabrat tak maximálně 20 minut začátku celého filmu s oním druhým "půldílem". --- 2,5* ()

Paxxx.cz

Už 10 let vypouští Marvel vesměs nadprůměrné filmy a udržují si skvělý kvalitativní standard - za to klobouk dolu. DC hold opět dostalo na frak a todle budou hodně težko dorovnávat, natož překonávat. Poslední díl Avengers skvěle střídá vtipné, ale i vážné pasáže - těch je tu jednoznačně více. Velkou výhrou je ve filmu mít ikonického záporáka, na postavu Tanose (není to borec jako Vader či Joker) jen tak nezapomenete - jeho pohnutky mají smysl. Postav je zde ukrutně moc, ale každá dostlala svou porci času spravedlivě. Jsem rád, že film končil tak jak končil, protože tento temný konec Vás jednoznačně navnadí na další film, na který se už teď nemůžu dočkat...9/10. ()

ArsenalEagle

Smekám pomyslný klobouk, protože dokázat skloubit takové množství individuálních charakterů, dát každému prostor a také zakomponovat ho úspěšně do příběhu... to nemohla být jednoduchá práce. Russoovi to zvládli, fantasticky. Jak jsem tušil z potitulkové scény Ragnaroku, Ragnarok skutečně přišel. Celý film se nese v osobitém duchu, který (hlavně v závěru) přímo drásá emoce. Nejdelší marvelovka a přesto, utekla snad nejrychleji, jako *spoiler "lusknutím prstu". Jsem maximálně spokojený a nemůžu se dočkat Avengers: IW - Part II! ()

Praxis

Kua... Luxusní jízda a splněný mokrý sen všech fanboyů. Nesmím nic vyspoilovat, ale při jedné scéně jsem si málem ucvrnknul do gatí. 100% ()

Vxxx

Pane Bože, to byl nářez!!! Geniální. Nejlepší MCU, co jsem viděla. Posledních 10 let nás káždá post credit scéna lákala na tento moment a ten film předčil všechna má očekávání. Thanos je výborný záporák a hlavně dost komplikovaná postava. Není to žádný typický hnusák, kterého nemůžute vystát. Má charisma a dá se s ním soucítit. Zároveň z něj jde hrozný strach. Nebudu se vyjadřovat ke všem postavám, protože známých tváří tam bylo tak přes 40, ale zmíním bromance Spiderman - Iron Man, jelikož ti jsou spolu na plátně k nezaplacení. A když se do toho přimotá ještě Dr. Strange, je o zábavu postaráno. Prostě brilantní pecka. Jedna věc mi vadí, ale tím se bohužel nevyhnu spoileru. Takže *****SPOILER**** Ke konci mě hodně zklamala jedna věc. Když se stane, to co se stane a postavy začínají pomalu mizet... Pokud chtěli tvůrci, aby si alespoň někdo naivně myslel, že opravdu zabili půlku hlavích postav, neměli zabíjet postavy, u kterých je potvrzen další film v příštích letech. Můžeme se těšit na Black Panther 2 a Spiderman 2 atd... takže neexistuje, že jim na to někdo skočí. Tím pádem je ten cliffhanger úplně k ničemu. Protože až dostanou ruce na Time Stone, jednodušše vrátí čas a bude. Speciálně když jsou všechny duše zachované v Soul Stone, jak jsme viděli na konci s mini Gamorou. Spočítat si to není tak složitý. Jen doufám, že v poražení Thanose bude mít nějakou velikou roli Tony, jelikož odmítám věřit, že by ho Doktor za takovou cenu zachránil pouze z čistého sentimentu. Musel při těch svých meditacích vidět, že ta jedna jediná možnost zvítězit, závisí na Tonyho přežití. ***** KONEC SPOILERU***** No já jsem prostě naprosto nadšená. Hned zítra na to běžím do kina znovu... a pak brzy snad ještě jednou. Tolik fórů, které si nepamatuji.... 5* ()

Ellmariachi

Budování vesmíru je u konce. Jeden ze dvou, nebo chcete li první část onoho vrcholu je za námi. Zde mi dovolte subjektivní názor na rozbroje zda se jedná o polovinu jednoho filmu nebo ne. Pravdu mají oba tábory. Co se partičky superhrdinů týče jsme skutečně v polovině. Pokud se ale zaměříme na Thanose on svůj part dokončil. A dokončil ho ve stylu na záporáka nevídaném a v pravdě mistrovském. Dá se říci, že ostatní záporáci v M universiu blednou závistí a jediný kdo stále může být v klidu alespoň v komiksovém světě je Ledgerův Joker z konkurenčního tábora. Celkově je film "bez příběhu" , protože příběh je budován dávno před startem tohoto filmu. Prakticky jen sledujeme pokusy Avengerů zastavit nebo zpomalit Thanose. Jenže to funguje a funguje to skvěle. Další věc která funguje jsou prostory pro postavy. Jakož to fanda Thora jsem moc rád, že alespoň zde je zapomenutá poslední sólovka a Thor je opět vážný. Tím zapojím poslední subjektivní pohled na věc. Hlášky a humor ve filmech mám rád, ale kdyby zde byl použit jen v 50ti procentech stačilo by to. Občas totiž naruší tu příjemnou tísnivou atmosféru. Jeden z mých nejdelších komentů zakončím hodnocením 90 procent a to hlavně díky Thanosovi. ()

O.Peta

Dopadem na svět a motivací hlavního záporáka nejsilnější film Marvelu, ale na mě jako na diváka to takový dosah nemělo. Bratři Russovci mě ani napotřetí nevtáhli do filmu. Největší zážitky jsou tak spíš jednotlivé výstupy Draxe, Bannera,... Třetí Thor byl pro mě daleko lepší zážitek, celistvější a příběhovější, než přehnaně bojovný, taky vtipnější. Vtip není nutně potřeba, ale ten odvážný konec... - zatím se mi tomu moc nechce věřit, to se pozná až s dalším filmem, jestli nevrátí nějakým kouzlem zase všechno zpátky, čímž by mě utvrdili v mém spíš průměrném hodnocení. 70% ()

Laxik

Jako není to špatný, ale ti, co slibovali Thanose jako největšího záporáka ze všech, mě asi moc namlsali, protože jsem dostal jen Ultrona v bledě fialovém. Což je fajn, ale museli by to vytáhnout hrdinové. A těm se to taky úplně nedaří. ()

GodComplex

Brutalne prehodnocene. Vzhledem k tomu silenymu gulasi charakteru uz to pusobi kapku prepalene a nemam rad otevrene konce, ale je to zabavny a jako komedie to funguje docela dobre. 6/10 ()

zipper111

Ale jo, není to hrozný. Bohužel týden po projekci si nevybavuji snad jedinou scénu z filmu... Emocionálně mě to taky nezasáhlo, ale triky jsou super a herci většinou taky. Jak mám rád Scarlett, tak ta její postava mě točí už od prvního filmu, kde se objevila... Některé souboje super, hlavně dr. Strange proti Thanosovi, kterej byl opravdu povedený záporák, s trošku divnou motivací. Ale nakonec proč ne, jen už by to mohlo skončit. :) Lepší 3*. ()

Freemind

Přeplácaná, infantilní chujovina bez ladu a skladu. Marvel měl završit celou tu šlamastiku už před pár lety, když měl ještě jakous takous koncepci, kterak tenhle cirkus ukočírovat. No nic - teď už snad jen jeden, dva filmy a bude pokoj. ()

kaylin

Podařilo se překonat moje očekávání. Je to zábavné, je to dramatické, je to opět skvělé. A těch postav... A ani jedna nadbytečná. ()

Makky

Šleha! Bez akéhokoľvek intra sa na začiatku nastaví určité tempo, ktoré takmer vôbec nepoľaví až do konca. Obmedzený priestor jednotlivcov je pochopiteľný a nerozumiem, ako sa to všetko tak dobre podarilo skĺbiť. Stará garda dominuje, čo je dobre, Strážcovia sú vtipní pobočníci a vedľajšáci zbytočne nevybočujú nad rámec, čo je tiež dobre. Brolin si film ukradol pre seba (škoda, že je to len digipostava, jeho výkon by som viac rešpektoval) a konečne tu máme záporáka, ktorý vyvolá emócie. Infinity War sú epickou akčnou zábavou, ktorá nemá konkurenciu, 150 minút mi v kine ešte nikdy neubehli tak rýchlo. Badass zachraňovačky na poslednú chvíľku a kopa wow momentov jednoducho zarazia do kresla. IMAX 3D spokojnosť, koniec ok. Ak však budú v pokračovaní nasledovať udalosti s niektorými postavami tak, ako si myslím, že budú, nahnevajú ma a piatu hviezdu odoberiem. ()

R.A.D.A.R.

Parádní blockbuster chytře kombinující humor, akci a emoce. Marvel zužitkovává roky příprav a má našlápnuto k velkolepému zakončení jedné ságy. ()

gogos

Je to prostě pecka. Russoovým se podařilo do filmu našlapat extrémní množství postav, naprosto luxusního záporáka, slušný děj, dobrou zápletku, parádní crossovery, decentní humor a extrémní tempo s tahem na branku. První část Thanosova příběhu patří mezi to nejlepší, co v rámci MCU vzniklo, pokud to možná není tím nejlepším. Marvel zkrátka a dobře ví co dělá, drtí konkurenci na každém kroku a diváky získává napříč generacemi a popkulturním zaměřením. Ložený bůr. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (viac)