Snímek přibližuje zákulisí současné americké politické žurnalistiky. Hank Azaria ztvárnil ve filmu šéfredaktora politického týdeníku New Republic Michaela Kellyho, který zemřel v roce 2003 jako válečný zpravodaj při incidentu v Iráku. Hlavní hrdina filmu, novinář Stephen Glass, patřil v 90. letech k vycházejícím hvězdám americké politické žurnalistiky, ale jeho kariéra prošla nečekanými zvraty. Tento film je příspěvkem k diskusi o odpovědnosti novináře. (oficiálny text distribútora)

jafuska

velmi citlivé téma z prostředí novinářů a jejich nesnadný úkol, napsat články, ověřovat si fakta, mohli jsme aspon částečně proniknout do prostředí kdy vzniká článek a co se vlastně děje, než se k nám dostane ke čtenáři, i když tady je to docela záporná role, nadějného mladého novináře, který pro kariéru je schopen napsat i to co není pravda, opravdu velmi poučné, ale tato práce je velmi náročná, pokud tuto práci dělá novinář, který dá do práce vše, nejen srdce, ale i hodiny práce i hodiny přesčasů, aby byl článek prospěšný pro lidi a každý si z něho sami udělat úsudek. Toto mě prostě dostalo svým způsobem. Moc pěkný ()

Dinsberg

Stephen Glass je kapitolou, která by měla být povinnou četbou všech investigativních novinářů. Nikdy nebudeme mít jisttu kolik novinářů cíleně a řízeně lže lidem. Nikdy se nedá věřit ničemu, co nevidím na vlastní oči. ()

Šošia

Haydena Christensena sice miluju už od doby Cesty vzhůru, ale tímto filmem u mě spadl dolů. Film nemá náboj ani spád a ani tento herec mě o jeho působivosti nepřesvědčí. Chvíli jsem dokonce doufala, že Steve svého šéfa Chucka vezme něčím po hlavě, popřípadě mu skočí po krku. Přesto vidět Christensena jako uplakaného rozcuchaného chlapečka mi za to stálo! ()

bajahor

Pořád jsem čekala nějaké pořádné rozuzlení, nebo převrat, ale bylo to takové moc plitké...ale je fakt, že Peter Sarsgaard hrál vážně dobře! ()

Hakuna Matata

Jelikož se zajímám o novinařinu, musel jsem se ten film kouknout. Zaráží mě, jak člověk dokáže oblbnout tak moc lidí a vyčarovat si senzaci z ničeho. Herecké výkony dobré, líbí se mi, že to hezky odsýpá a film má přijatelnou délku. 70% ()

npZHALYkz

Jako novinář vidím tenhle film samozřejmě trochu jinak (asi jako atleti nebo orientační běžci Dlouhou míli). Každopádně Hayden mi chvílemi přišel tak nesnesitelný, že bych ho vyhodil už jen kvůli tomu. Nicméně každému, kdo se rád nechává připravit o iluze, vřele doporučuji. ()

D||X

Viděno na ČT2 ve značně unaveném nevnímavém stavu, ale rozhodne to nebylo špatné. Byl to takový lepší průměr. 3.5* ()

Kivis

Několik naprosto trefných ironických hlášek z mého oblíbeného prostředí ("Chcete asi hlavně vědět, jak dostat své jméno do novin."). Mezi novinářskými filmy řadím tento do mírného nadprůměru. Christensenův a Sarsgaardův výkon bravurní, rozuzlení zpracované také zajímavě, vystižení novinářského prostředí a uvažování hlavního hrdiny více než solidní. Plnému hodnocení brání "jen" málo emocí, které ve mně film vyvolal. U Jak nezískat Pulitzera se trochu zasmějete, trochu zamyslíte, trochu podivíte... zkrátka žádná strhující podíváná, ale klasická oddychovka ve stylu od každého trochu. ()

ZekiZeki

Škoda, že už z názvu filmu zjistíte, jak film skončí. Nezbývá než sledovat postupný rozklad kdysi snad nadějné novinářské osobnosti v podání nenáviděného Anakina. Ale ani tak to není nuda, i když skvělá zábava vlastně taky ne. ()

bron

Žurnalistický skandál v The New Republic je bezesporu zajímavé téma, jen by to chtělo o něco zajímavější zpracování a zřejmě i jiného představitele titulní role. 40 % ()