Sedemnásťročný Mike Lassiter je obžalovaný z vraždy svojho otca Boona Lassitera, bohatého právnika. Obhajovať ho bude rodinný priateľ Richard Ramsay, ktorému však Mike sťažuje prácu, pretože s ním odmieta komunikovať napriek tomu, že tým riskuje väzenie. Ramsay si vyberie za asistentku Janelle, dcéru výborného právnika, ktorá má takpovediac šiesty zmysel a vždy pozná, keď niekto klame. A tak odhaľuje pravdu skôr než iní... (TV JOJ)

Aljak

S výnimkou posledných 15 minút, kedy spoznávame celú pravdu (teda Whole Truth), to bolo dosť slabučké. Človek by čakal, že mená ako Keanu Reeves a Renée Zellweger budú akousi zárukou kvality, ale v poslednej dobe nadobúdam pocit, že niekedy ani kvalitné obsadenie už neni žiadnou zárukou. A pritom mám filmy zo súdneho a právnického prostredia celkom rád, samozrejme ak je aj zápletka zaujímavá - čo v tomto prípade nebolo. Záver síce pozoruhodný, ale zvyšok viacmenej šedý podpriemer - a ten stoický pokoj obhajcu Ramseyho mi išiel priam na nervy. Chcelo to azda viac emócií, a trochu viac dramatickosti. ()

Xmilden

Soudní příběhy dokáží poměrně spolehlivě poutat mou pozornost, nicméně tenhle mezi ty nezapomenutelné patřit určitě nikdy nebude. Máme zde vraždu a 3 postavy. Ani jsem nějak necítil potřebu zjistit jak to vlastně nakonec celé bylo, protože všichni lžou až se jim od pusy práší a více než samotný soudní spor mě nejvíce překvapil fakt, že stačí někomu tvrdit že vás zavražděný sexuálně obtěžoval a máte vlastně vyhráno. 50% ()

filipvrbik

Hodně podhodnocený film, který je hodně zajímavý a dobrý a hodně zajímavě a dobře natočený... A hlavně je plný zajímavých zvratů až do samotného konce. Jediné,co filmu chybí, je větší rozpočet a míň televizní zpracování, protože mi to prostě připomínalo epizodu ze seriálu, nataženou na dvě hodiny- ale jinak to bylo super, Keanu Reeves opět nešlápl vedle a obstál i jako právník...80% ()

Anderton

Súdne drámy odhaľujúce vraha tajomnej vraždy a zároveň snažiace sa oslobodiť zdanlivo jasného páchateľa, už z princípu nenudia a ak aj sklamú, tak ste si ich istým spôsobom užili. To je aj prípad The Whole Truth, kde sme počas flashbackov sprevádzaní nespoľahlivým rozprávačom, aby sme na konci zistili, že všetko je aj tak úplne inak. To by bolo fajn, pointa ma napadla možno až v troch štvrtinách a to som vedel, že mám očakávať twist. Lenže musela by byť aj logickejšie zakomponovaná do deja, pričom pri troche scenáristického umu by to nemusel byť problém. Ale dá sa to aj akceptovať a ten zvrat si užiť bez zbytočného brblania a hľadania nedostatkov, ak sa tak rozhodnete. ()

kaylin

Ze začátku to vypadalo docela nadějně, že by to mohl být celkem povedený zapeklitý soudní případ, ale čím více se odhalovalo, tím více mi přišlo, že je to u soudu scenáristicky nezvládnuté. Keanu reprízuje postavu z "Ďáblova advokáta" i s tím zvracením, je zde finální twist a po půl hodině vám možná dojde, že tohle je opravdu Renée Zellweger. ()

• Natáčalo sa v Bostone a v New Orleans. (Arsenal83)
  • Pôvodne mal hlavnú úlohu hrať Daniel Craig, ako bolo oznámené v januári 2014. V apríli, len 4 dni pred začiatkom natáčania, z projektu z neznámych dôvodov vypadol. Craiga v júni nahradil Keanu Reeves. (Arsenal83)