Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

Pavlínka9

Viděla jsem to před 8mi lety a byla jsem nadšená. Viděla jsem to aktuálně a jsem stále nadšená. Jen to pro mě byl tak silný zážitek, že jsem věděla, že to právě nějakou dobu nechci vidět. Dvojice Watson x Bruhl mi skvěle sedl a ta atmosféra prostředí, do kterého se nechcete dostat - to je na pěst plno lidem, které to tam vedli a srovnat to tam se zemí. Je potřeba říci, že to měl hodně vychytané a uzpůsobené, ale tohle je prostě něco, co silně odsuzuji a je to velmi silné téma. Rozhodně se na to za pár let znovu podívám. ()

Eleanor05

Film, který bylo rozhodně potřeba natočit, což ovšem neznamená, že nemohl být natočen lépe. Část, která se odehrává v Kolonii je místy až výborná, ačkoli je velmi nepříjemné, v některých pasážích skoro nesnesitelné se na ni dívat, problém je na začátku a na konci. Začátek působí velmi umělohmotně a nuceně, Leně a Danielovi nevěříte jejich vztah. Konec je ještě horší - SPOILER nechápu, proč tam muselo být to směšné "drámo" s odletem letadla. KONEC SPOILERU. Jinak Daniel Brühl hraje jako vždycky výborně (zde dokonce skoro dvojroli), u Emmy Watson je to bohužel o velký kus slabší. Jak už jsme byli zvyklí z Harryho Pottera, Emma opět na několika místech přehrává, jindy se mi zase zdálo, že hraje málo citlivě vzhledem k situaci. Podle mého názoru by se hodila herečka s větším talentem, z těch mladších takovou Saoirse Ronan bych si tam dokázala docela dobře představit... Rozporuplné, místy velmi nepříjemné a kruté, s originálním nápadem, ale ne úplně dobře natočené a ve výsledku nakonec slabší průměr. ()

zdenny

Těšil jsem se na film, kde budou celkem podrobně vyobrazeny útrapy lidí zatknutých a uvězněných Pinochetovými lidmi. Místo toho jsem viděl příběh lásky, která sice nepřenáší hory, ale zato trhá ostnaté dráty. A je mi jedno, že to bylo natočeno na základě skutečných událostí. To bychom pak museli věřit, že Kajínek je Jánošík. Nejde mi o to vidět mučení a týrání lidí kvůli „většímu“ prožitku. Jde mi o to to vidět, protože jsem četl, že to tak bylo. Prostě je to o tom, že když je v dramatu láska, hned se lépe prodává. Podívejte se třeba na zamilovaný „Titanic“. ()

Tft

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. 65% ()

drackula

Úvod, ktorý vyústi "nástupom" do tábora je uveriteľný a to aj vďaka dobrému výkonu Emmy Watson. Samotná realita tábora bola stvárnená dobre a atmosféra v ňom bola dostatočne dusná. Vadila mi však občasná absencia logiky, najmä v závere, mimo tábora, to bolo asi najsilnejšie. Záver bol už typicky "americký", nelogický a tlačený na silnú "happy end" emóciu. Každopádne sklamaný som nebol. Zaujala ma najmä téma - či už z pohľadu politickej situácie v Chile alebo fanatickosti skupiny vedenej charizmatickým vodcom - a samozrejme aj príjemná romantická linka. 70% ()

Killda

V čem je největší problém tohoto filmu? Jsou to vlastně dva filmy. Po expozici je člověk naladěn na politický film, když se v zápětí vše od základu změní... neříkám, že k horšímu... Kolonie je totiž výborný psychologický thriller, který ale na první pohled zbytečně mate. Nebýt toho, snad bych byl z výsledku i unešenější. 7/10 ()

Pedross800

Silný námět, tak silný, že zkazit dojem tady asi ani nešlo, ale přesto.....je to film na základě skutečné a temné kapitoly z dějin Pinochetova režimu v Chile, kde hlavní roli sehrává sekta v které se výhradně mluvilo německy. Je jasné, že k celosvětovému záběru to musí být v angličtině, ale co ta španělština? Když už se ji tam semo tamo rozhodli naroubovat, proč jen tak pomálu?? Vyloženě mě pak ty nelogické přesuny zpět do angličtiny a nebo její úplná absence v jiných scénách vadily a iritovaly. Buď budu precizní a nebo ji tam raděj nebudu roubovat vůbec. A taky si myslím, že tady byl potenciál jít až na dřeň, mučení a zabíjení lidí, vymývání mozků a zneužívání dětí, psychický teror i ten fyzický.....to vše je tu spíše jen naznačeno, škoda. Ale abych jen nekritizoval, po herecké stránce vynikající, slizák Schafer a hlavní zamilovaná dvojka hráli jak o život a fakt to bylo dost dramatické a napínavé a udržovalo mě to v napětí až do konce. Takže zas jednou film u kterého jsem s hodnocením na vážkách, ale přece jen si myslím, že z toho tématu se dalo vytřískat ještě víc. I tak to rozhodně stojí za zhlédnutí Silnější trojhvězda. ()

Dagoussek

Dost drsné a napínavé drama, který musíte vidět. Obsazení skvěle vybráno a děj, na motivy skutečných událostí až mě mrazilo po zádech, jak toto se mohlo vůbec dít. Vypatlaný bůh Pius. ()

vyfuk

Kolonie vás asi zaujme především tím, že je to konečně taky nějaký další film s Emmou Watson a pro některé fajnšmekry je to i další film s dnes již úžasným a známým hercem Danielem Brühlem. Jo a ten tak mimo, je docela trhlý, jak moc mi Nyqvist připomíná Rodena a do role mega záporáka mi ve skutečnosti ani moc nesedí, ale co, můj názor. V rámci příběhu jsem v tom měl bordel. Původně jsem si myslel, že to bude o německém komunismu. A objevil jsem se v Chile. Nicméně za komunismu. No ale přeci furt to mělo něco společnýho s Německem. Prostě ten film byl trochu. Chaotický. Ale rozhodně ne tak, abych nevěděl o co jde. Je v celku ironie, že nejvíc mne bavila část filmu, kde jsou ještě ve venkovním světě a plánují něco jako revoluci. Ovšem, jako film pojednávající o hrůzách v kolonii Dignidad to funguje dobře, spíš nadprůměrně. Práce zde je provedena dobře, nemelou se tam hovna, film je zajímavý, není nudný, takže já myslím, že svůj účel splnil. Jediné co je potom trnem v oku je to, že mne osobně by zajímalo, co se stalo s hlavními postavami a panem pilotem. A to jediné se ve finále nedozvím. Ale tak nevadí no. Dvě hvězdy a méně pro pedofily a Pinochet fan boys. ()

ghatos

Samotný tábor byl zvrácený, ale je třeba vidět politickou situaci tehdejšího Chile komplexně - toho Schäfer využil. Vojenská junta to hrnula a s marxistickým prezidentem skončilo v hrobě spoustu lidí. Kolonie mohla být natočena o něco lépe. Uvnitř i mimo kolonii se toho dělo spoustu... . 73%. ()

Autogram

Láska prekoná aj čilský krvavý režim. Začiatok s náhlym prechodom od laškovania k mrazivej zápletke ešte ušiel, ale ako sa to ďalej vyvíjalo, nebolo celkom šťastné pre tento film. Zverstvá novodobého koncentráku mohli byť radšej iba naznačené, lebo takto vyzneli dosť nevhodne až trápne. Vysoké hodnotenie tu vidím asi viac vďaka obľúbenej hlavnej postave, ako vďaka filmu samotnému. ()

Kurikmoon

Ema bola fajn, vlastné viaceré postavy boli fakt dobré, ale.... moc by som Koloniu neodporúčal, ak nie ste fanúšik spomínanej Emi alebo nejakého krutého psychoša. ()

cpt.Lynch

Celkem nenápadná záležitost, ze které se vyklube drsný a napínavý psychologicko – politický thriller. Málem mi tento film unikl a to by byla velká škoda. Drobné nedostatky se lehce přehlédnou. 4,5 * ()

Georgex

Námět skvělý, zpracování pouze průměrné. Rozhodně to není špatný film, jenom je škoda, že si němečtí tvůrci trochu více nerozmysleli, který žánr chtějí natočit, jelikož to celé působí jako když chtěli udělat prvotřídní polévku světových kvalit, ale vlastně nevěděli jakou, tak z toho nakonec udělali tradiční einfopf, aby si každý našel to své. Ano, jsou filmy, kde míchání více žánrů funguje, ale to rozhodně není tento, jelikož jakmile si to začne hrát na hrozně drsný thriller, tak to začne být hrozně k smíchu, což je škoda, jelikož Michael Nyqvist a Daniel Brühl zvládli své role bravurně a na Emmu Watson se dá aspoň koukat. Moje hodnocení 60%. ()

zsn

Jsem fascinována. Co to bylo - chilská sekta nebo chilský Osvětim? Spolu se slavnou kauzou místní věznice, kde se pod rukama "mafio/policie" ztrácí vězni, se z téhle země stává ostrov hrdlořezů, kam není radno vstoupit (aneb nový islámský stát?). Nevím, až nakolik se jedná o inscenaci reálné minulosti, ale byla jsem napnutá od začátku až dokonce (rozhodně mne to podnítilo ke studiu této kauzy, o které jsem neměla ponětí). Michael Nyqvist - o jeho talentu je zbytečné hovořit - je to švédský poklad a Emma Watson udělala dobře, že se pro tento snímek upsala - zviditelní jí to. Nějaký přehlédnutelný Daniel Brühl sice překvapivě nemám páru kdo je, ale možná mu to při mne bylo spíše ku prospěchu, protože jsem ho jako retarda nemohla do jejich setkání s Emmou poznat. ()

Krasus

Ale jo, pro Emmu bych si tim martýriem asi prošel, ale nemám problém přiznat, že bych byl posranej, jak malej Jarda. Kolonie vítezí právě díky své neústupnosti v budování tisnivé atmosféry až k finálnímu odpadnutí, ale na druhou stranu nesklouzává k laciným vzorcům podobných snímků a la podle skutečné události (kromě finalního memoriálu po ranveji). Mix španělštiny a němčiny by ale filmu slušel mnohem víc, angličtina je až moc univerzální, moc civilní. Přes všechna slabší místa velká spokojenost a big up za hudbu a ultimátního slizáka Nyqvista. ()

moukey

Film se nějak pozapomíná připomenout, že Salvador Allende, kterýho tam ten hlavní dement tak strašně podporuje, byl socialistickej zmrd co přived Chile do nejhlubších zákoutí prdele. To se člověku pak jinak sympatizuje s Danouškem - statečnym fotografem myslícím na chudé. ()

Maynard.

Masakr jak zvon a asi zatím největší letošní překvapení... O filmu sem vůbec nic dopředu nevěděl, takže o to zajímavější zážitek. Base on true story, tahle hláška mě na začátku trochu vyděsila, ale naštěstí neodradila. Brr, dostat se do takovýdleho tábora, kde vládne pevnou rukou naprostej fanatik, kterej si dává malý kluky. Nyqvist ho s tím jeho severským ksichtem zahrál uplně dokonale, jinej herec by to takle snad ani nemohl dát. Hermióna a Nikky Lauda taky hrajou jako o život. Ke konci je to tak napínavý, že to srdce rozbuší. Konec mi napětím připomínal Tři dny ke svobodě. A celkovej film mi nepřipomínal nic, páč nic podobnýho sem zatím nevěděl. Na konec pro odlehčení taková hláška od Kabátů - Pinočet, hodně čet, Hošimi, trochu míň :o) ()

Soweek

Slabší 4 hvězdy. Několik posledních filmů mě bohužel přesvědčilo, že Emma je silně přeceňovaná herečka. Situaci naštěstí bravurně zachraňuje Niki Lauda s Michaelem Nyqvistem. Výhrady mám ještě k příběhu, který podle mě není dobře časově rozložen do celkové stopáže filmu. ()

skinny

Dala bych tomu i plný počet hvězd, páč mi to místy způsobilo mrazení v zádech, nicméně za ten americký klišé konec, který byl vzhledem k pomalému tempu rychlý, nemůžu....Jinak Emma a Daniel jsou výborní, a Michael Nyqvist odporně skvělý :-) ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)