Yakuza apokalypsa

• Japonsko Gokudó Daisensó (viac)

V nemilosrdném podsvětí jakuzy není legendárnějšího muže než jejího šéfa Kamiury. Říká se, že je neporazitelný, ve skutečnosti je to ale upír! Po pokusu o atentát Kamiura kousne svého věrného nohsleda a předá mu tím své upírské schopnosti. Kamiura není typický šéf jakuzy - je to laskavý člověk, který zbožňuje sousedy ve své čtvrti a malým podnikům prodlužuje splatnost půjček, bez nichž by nemohly existovat, aby tak zamezil vstupu velkých korporací. Když ale do města přijede pistolník s vizáží Djanga, oblečený ve španělském mundúru ze sedmnáctého století, vyjde najevo, kým Kamiura doopravdy je - upírem! Brzy poté je Kamiurův chráněnec Kagayama obdařen výjimečnými schopnostmi svého učitele. Vydá se do ulic s novým gangem tvořeným běžnými občany s rašícími tesáky v ústech, připravenými bojovat za své území. Japonský filmařský extremista, režisér Takaši Miike (13 samurajů), se vrací ke svým bizarním kořenům v této akční hororové komedii, ve které nechybí upíři, gangsteři, zemětřesení, sopky, monstra, bojová umění a dokonce ani pletařský kroužek jakuzy. (Cinemax)

Cedr

Slibný ale podivně nevyužitý námět s (rychle hasnoucími) záblesky geniality. Hravě japonský žánrový mix se cení, ale film nemá ani z poloviny tolik charismatu (a stylu) kolik by si mít přál. Místo lepšího rozvedení ústřední myšlenky, která tam někde pod tou šíleností přeci jen je, se Yakuza Apocalypse uplácá v přetažené stopáži. Miike na ultraweird vlně funguje jako žádný jiný režisér a to zejména proto, protože jeho ultraweird jde vždy ruku v ruce s ultracool. Tady se na coolness ale bohužel zapomnělo. ()

kaylin

Tohle je přece jenom Miike, kterého si více představuji jako akčního režiséra, který se nezastaví před žádným násilím a před žádným bořením hranic mezi žánry. Tohle na jednu stranu vypadá jako pořádně drsná gangsterka, když se najednou objevil žabák. A celé to nějak zázračně funguje. Drsné souboje, skvělé vychytávky a opět neskutečné triky. ()

Marceloo

Po smrti vodcu Yakuzy, ktorej nedokázal zabrániť jeden z jeho ochrancov, sa jeho prívrženci rozhodnú pomstiť smrť ich milovaného vodcu. Okrem bohatstva a moci im boss zanechal zvláštny dar, ktorý im má pri pomste pomôcť. Zo svojich nasledovníkov pred smrťou vytvoril upírov. - Tomuto dielu nemôžem dať viac ako jednu hviezdičku, ani keby som sa akokolvek snažil, takže sa to v mojom rebríčku zaradí do trojice najhorších hororov roku 2015, keďže som dal toto hodnotenie len u The Ouija Experiment 2 a The Cradle of Shadows. Netuším, či je táto katastrofa spôsobená tým, že mám s režisérom úplne rozdielny druh humoru, alebo kultúrnym rozdielom, ale táto apokalypsa v gangu Yakuzy mi prišla úplne mimo. Má to takmer 2 hodiny, takže výraz mojej tváre pri záverečných titulkoch sa rovnal výrazu mojej tváre pri dopozeraní mojich najoblúbenejších hororov, pretože som bol velmi šťastný, že to už skončilo. Ale keď chce mať človek ohviezdičkované všetky horory z roku 2015, musí zniesť aj takéto extrémy. Za zmienku u mňa stojí snáď len tá žaba, ktorá vyzerala tak katastrofálne, že sa mi proste páčila. Tie fighty boli fakt nezaujímavé a je smutné, že taká velmoc akou ázijské krajiny v tejto oblasti sú, v tomto smere upadá. Režisérov nový projekt Terra Formars však vyzerá o niečo nádejnejšie, takže si snáď u mňa napraví svoje meno, pretože je to naozaj skúsený hororový režisér, od ktorého som takéto niečo vôbec neočakával. + herec z Parasyte Part 1 a Parasyte Part 2 + herečka z Parasyte Part 1 a Tag ()

slunicko2

Vhodné k promítání na uzavřeném oddělení psychiatrické kliniky v Bohnicích. Japonci se od nás, Evropanů, odlišují v mnoha směrech, ať už jde o četná feudální rezidua ve vzájemném chování přes zálibu v krvi a násilí až po dětské až dětinské reakce na všechno možné. Tvůrci tohoto snímku pak dali vystoupit svým zběsilým vidinám z horečnatých snů a směsku okořenili trochou zen buddhismu. ()

EvilPhoEniX

Mike je břídil, kdyby raději vyšlo blůčko na jeho Over your Dead Body, než tenhle guláš. Yakuza Apocalypse má problém, že neví čím chce být, zda vampire hororem, komedíí či akčňákem s fantasy prvky, ale bohužel nefunguje ani jedno. Kdo je na Japonsko zvyklý, tak ho nepřekvapí mluvící uřízlá hlava, bojující plyšák a spousta jiných podivností, které z celého srdce nesnáším. Brutální film není, tak jak hlásí zahraniční recenze ( troška krve dnes nikoho nerozhodí), Ruhian je zde naprosto nevyužitý, tempo je kolísavé a slovo příběh mám strach zde vůbec napsat. Potěšila mne pouze jedna scéna a to zlomení vazu na 4x s okamžitým vytrhnutím hlavy, což jsem doposud nikde jinde neviděl. Pouze pro šílence, pro mne sotva akceptovatelné. 45% ()