Inkovia, Deti slnka

Dokumentárny / Krátkometrážny
Slovensko, 2014, 29 min

Réžia:

Stanislav Manca

Pred príchodom Európanov sa na území dnešného Peru rozprestierala obrovská ríša Inkov. Je opradená legendami a mnohé si protirečia.  Ako to bolo naozaj? Nevieme. Chýbajú nám písomné pramene, a tak si môžeme myslieť vlastne hocičo. Faktom je, že obdivuhodne veľká ríša nám za krátky čas svojej existencie zanechala množstvo fascinujúceho kultúrneho dedičstva. Dokumentárny film rozpráva príbeh o Inkoch, o ich histórii a hodnotách, o dedičstve, ktoré nám zanechali. (TV JOJ)

JohnMiller

Videné na festivale EKOTOPFILM.... Klamať nebudem.. Film púšťali s PC takže obrazu som si veľmi neužil. V pomerne preplnenej sále som takisto na plátno všetko nevidel ale dalo sa to prežiť. Aspoň to púšťali s VLC playeru. Tak a teraz k filmu. Dokument bol celkom príjemný avšak krátky, chápem že je táto téma zahalená mnohými tajomstvami ale aj tak.. Čo ma však štvalo boli inscenácie bojov Inkov a Španielov prebraté s youtube s nejakého filmu v pochybnej kvalite... Buď to mali zohrať sami, nejako jednoduchšie alebo to tam nemali vôbec dávať. ()