Příběh se točí okolo mladé dívky, která se rozhodne vyvolat ducha z japonské mytologie, Kokkuri-sana. Ten se jí zjeví v podobě vysokého, bělovlasého muže. Měl v úmyslu ji jen postrašit, ale postupem času se mu dívka zalíbí, a tak se ji rozhodne za každou cenu chránit, i když svým vlastním, podivným způsobem. (topr harley)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Gugure! Kokkuri-san (2014)

O čem to je psát nebudu o to už se perfektně postarala Teelus. Kdybych to měl nějak stručně popsat, pak bych napsal asi jen úžasná šílenost... Zápletka je sice velmi jednoduchá, ale dosti zvláštní, hlavní postava (děvčátko Kohina) je totálně ujetá a přesto pro mě neuvěřitelně roztomilá a Kokkuri si získává svojí až rodičovskou péčí všechny mé sympatie. Ostatní postavy jsou taky zvláštní a přesto, že mají své nedostatky stejně si je člověk strašně rychle oblíbí. Je to příjemné, je to roztomilé, ale hlavně je to vtipné, takže se u mě střídaly záchvaty smíchu s příjemným hřejivým úsměvem u těch řekněme vážnějších pasáží. Celkový dojem ze sledování byl víc než příjemný a musím říct, že jsem si toto anime, které mi sloužilo jako nedělní večerníček, velice užil. Dle mého názoru určitě nejvtipnější a také jedno z nejroztomilejších anime podzimu 2014. 9,5/10 ()