Amerika zhora

Všechny krásy Yellowstonu (E69)

(epizóda)
  • USA Yellowstone

Národní park ve Wyomingu se svou ohromující přírodou, křehkými tvory a barevnými prameny patří mezi nejkrásnější místa Spojených států... V severozápadní části Wyomingu leží skutečně nádherný svět. Je lemovaný vysokými horami a kolosálním dómem z lávy, pokrytým borovicemi. Je to země utvořená těmi nejmocnějšími silami naší planety. Tektonické kolize tam vystrčily žulové vrcholy více než čtyři tisíce metrů do výšky. Vulkanické erupce a požáry tuto zemi ničily, ale její úrodná údolí jsou stále domovem více savců než v kterémkoli jiném státu USA. Společně s ohromující krásou, křehkými tvory a barevnými prameny, které v sobě nesou tajemství původu života, tam objevíme jeden z nejpozoruhodnějších ekosystémů na zemi. Místo zvané Yellowstone. (Česká televize)

ilemas

Pár krásných a zajímavých záběrů, ale jako celek mě to nějak nenadchlo, hodně je točené v zimním období, vypálené lesy, opakující se záběry, holé pláně i nádherné hory viz. galerie. Víc než záběry mě zaujalo tentokrát vyprávění. ()

gizi

Jistě ne levné natáčení, ovšem přináší zcela průměrný dokument, který samozřejmě musí oko diváka zaujmout některými krásnými záběry. Za krásami Yellowstonu tento dokument hodně zaostává. 60%. Rok v titulcích je 2018. ()