Smyčka

Dva paralelní příběhy o postavách uvězněných v nekonečných prostorech, které pozbývají jakoukoli logiku. Dva bratři a detektiv uzamčení na nekonečném schodišti a rodina lapená na nekonečné silnici - a to na velmi dlouhou dobu. Mexický sci-fi thriller sleduje dva oddělené příběhy: v prvním honí detektiv dva bratry, z nichž jednoho zabije. V tom druhém vyráží rodina na výlet a malá dcerka cestou dostane astmatický záchvat. V obou případech uslyší postavy výbuch, po němž se ocitnou lapeni na místě, kde se zrovna nacházejí - detektiv běží dolů do přízemí, ale skončí opět v devátém patře. Rodina jede po nekonečné silnici a nikdy se nedostane do cíle. Dokonce i jednotlivé prvky se v daném prostředí objevují každý den - například hotové jídlo a nealkoholické nápoje. Tento hluboce znepokojivý snímek se dotýká témat, jako jsou konzum, rodinná pouta a paralelní vesmíry, a vyvolává v nás otázku, jak moc se naše životy liší od životů těchto lidí, kteří jsou připoutáni k jednomu místu a stále se opakujícím každodenním činnostem. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Absolutní Mindfuck z Mexika, který Vám doslova vykouří mozek z hlavy! Dvě paralelní dějové linie o postavách uvíznutých v nekonečné časové smyčce na sakra hodně dlouho a jsou nuceni se svému novému životu přizpůsobit. V prvním ději sledujeme dva bratry a detektiva, kteří uvíznou v nekonečném a nikdy nekončícím schodišti a v té druhé je rodinka, která uvízne na nekonečné silnici a ikdyž se pracovalo za menší peníz, tak scénář je hodně působivý, postavy bizární, scény ujeté ( sex dvou starých lidí byl nepříjemný sledovat) a finální zvrat je doslova odzbrojující a nečekaný. Tohle Mexické Puzzle mě nečekaně bavilo a kdo rád Time Loopy, tak ať ani neváhá. Starší film, který nedostal tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

Lacike

Ďalší z filmov s geniálnym jednoduchým nápadom, ktorému nedokázali vymyslieť aj rovnako dobrú pointu. Zlatá Kocka u ktorej tvorcovia vedeli, že keď východzí nápad netromfnú, tak radšej nechali pointu na fantázii diváka. A presne to mali urobiť aj tu. Film s dvoma poviedkami o priestorovej smyčke v ktorej sa ocitnú dve skupiny postáv. Tá s nekonečným schodiskom ma bavila viac. Jednak preto, že je prvá a tak je pre diváka oveľa napínavejšie objavovať s postavami, čo sa deje. A zároveň ma fascinovalo aký domov si tie postavy zariadili na tom nekonečnom schodisku v ktorom strávili dlhé roky. Ako 40 minútová epizóda v nejakom seriály by to bolo geniálne. Lenže je tu ešte druhý príbeh, ktorý je o tom úplne istom len s inými postavami a odohráva sa na nekonečnej diaľnici s jednou benzínkou. Znova sa len opakuje to isté ako v prvom príbehu a prostredie je oveľa menej zaujímavé. No a na konci sa tvorcovia vytasia s nejakou náboženskou pointou a obidva príbehy sa spoja. Vyústenie ma skôr sklamalo. Celkovo to je ale dobre natočené aj napriek nízkemu rozpočtu a kvôli prvej poviedke to za jedno pozretie stojí. 5/10. ()

*CARNIFEX*

Priznám sa, že ma táto mexická "haluška", postavená na základoch časovej slučky, spočiatku nijak mimoriadne nebavila. No akonáhle došlo v druhej polovici na rozmatávanie toho klbka plného uzlov, ktoré z ničoho nič začalo dávať zmysel, dostal sa môj interes na pomerne vysokú úroveň. No a tak to aj zostalo. Skutočne veľmi zaujímavé scifíčko, opierajúce sa o solídny príbeh, ktorý rozhodne vie ako má zaujať. ()

honajz2

Zpočátku mě to naprosto uhranulo mysteriózní atmosférou a zasazením do malého prostoru, ze kterého se postavy nemají jak dostat (pro tyhle náměty mám prostě slabost), jenže mé nadšení začalo opadat hned s příchodem druhé dějové linky, která je ve finále k ničemu a jen zbytečně na víc, aby to bylo delší a pointa mě pak zklamala ze všeho nejvíc, jelikož to je blábol. Jasně, že se to dá brát tak, že to tak prostě je a hotovo, ale vadí mi, že SPOILERY utrpení "dvojníků" nedává smysl, když pak jejich pravé verze žijí životy taktéž plné špatných událostí a vlastně všechny dopadnou dost špatně. K čemu teda je tenhle vesmírný zákon, když neplní to, co plnit má? A proč všichni otrocky přijmou svoje role a nepokusí se osudu vzepřít, když mají převzít roli staršího?". Má to sice pěkný a viditelně pracný vizuál, většinu času i solidní atmosféru, ale to, co z toho vzejde, je buď zaleknuté a nedotažené, nebo jen bezúčelně nihilistické, když jejich oběť je vlastně k ničemu. KONEC SPOILERU Škoda, že to je založené jen na šoku z pointy a že se to z ní nesnaží vytěžit víc, protože pak by to k něčemu bylo. Takhle je to hlavně jednorázový thriller s výrazným sci-fi prvkem a hororovým laděním. A ano, psychologické to v určitém slova smyslu taky je, dokonce i dál, než podobné filmy, které taky mají být psychologické jen na základě námětu. 3* ()

Superpero

Zajímavý nápad a to jak lidé vypadají a chovají se po x letech vám určitě utkví. Bohužel konec je laciný a fakt debilní. Tvůrci chtějí vyrukovat s šokujícím vysvětlením, jenže to postrádá jakýkoliv smysl. Katarze ani "ty pičo" pocit se u mě nedostavil. Naopak jsem byl tak znechucenej, že jsem ztratil zájem a šel se radši vychcat. ()

• Film nemá úvodní titulky a název filmu se objeví až v závěru. (pornogrind)