Miroslav Zikmund: Cesta stoletím

Poznejte život jednoho z nejvýznamnějších českých cestovatelů a cestopisců. Sedmdesát let si o svých výpravách psal deník. Jeho prostřednictvím lze nyní nahlédnout nejen do skrytých tajů dobrodružství, ale i do duše člověka, který prožil většinu minulého století... (TV Prima)

Cysnews.cz

Tak viděl jsem celovečerní film , ale předpokládám podle režisérá , že se jedná o stejné téma. Pro mě výborné a dozvěděl jsem se spoustu novinek od skoro stoletého muže. A co mě nejvíc dostalo do kolen to jsou deníky od tří let pana M.Zikmunda. Proto je tento dokument opravdu pravdivý a nenjsou to upravené vzpomínky stárnoucího muže . ()

Kivis

S takovou osobností se dokument točí sám... chtělo by se říct... ale jak poodhaluje Petr Horký, ono to zas až tak jednoduché není. Dostat z profesionála Miroslava Zikmunda emoce a nečekané odpovědi, to je docela kumšt. A tak to řeší přípravou různých překvapení třeba v podobě nečekaných setkání. Velmi povedený dokument, který stručně ve 150 minutách (takový malý paradox) představuje životní dráhu i osobnost jednoho ze tří největších cestovatelů české historie. Fanoušky Z+H potěší a někoho třeba ponoukne k tomu, aby se o tuto dvojici začal zajímat víc. Bohulibý počin. ()

bratr.Milan

Třídílný dokumentární seriál vznikl pravděpodobně přidáním vystřižených pasáží z filmu Století Miroslava Zikmunda. Vypráví v podstatě stejný příběh doplněný o detaily. Dvě a půl hodiny dlouhý seriál obsahuje samozřejmě více informací, ale jako celek se mi o trochu víc líbil hodinu a půl dlouhý film. ()

sbinda

Velmi dobře propracovaný a připravený dokument, který nebyl jen tupým naháněním s kamerou, ale inicioval i zájem samotného pana Zikmunda, např. náhled do svazků StB či oslavné přivítání dobrovolníky. Hezké zpracování, dobrá kamera a obzlváště pak záběry rodného domu ukázali úroveň. Vřele natočená vzpomínka pana gentlemana. ()

Everyone

Pana Zikmunda mám neobyčejně rád. Vyzařuje z něj stejná aura dobroty a nadhledu, jako z mých, již zesnulých, prarodičů. Nevím, jestli je to důsledek éry První republiky a/nebo charakterových vlastností, ale tomu zrcadlení podléhám a nostalgicky jihnu. ___ Panu Cestovateli a Odvážnému muži přeji pevné zdraví a neutuchající optimismus. ()

• O cestách dvojice dobrodruhů bylo prodáno šest a půl milionu knih v 11 světových jazycích. (M.B)