Moderní čeští malíři ve vzpomínkách prof. F. Dvořáka

všetky plagáty
Česko, 2008, 11x13 min

Réžia:

Jan Hojtaš

V poslední době jsme svědky obrovského vzrůstu zájmu o moderní české výtvarné umění 20. století. Svědčí o tom nejen návštěvnost výstav, ale i astronomické částky, za něž jsou tato díla vydražována. Profesor František Dvořák je nejen velkým znalcem tohoto období, ale většinu z malířů také osobně znal a přátelil se s nimi. V pětidílném cyklu bude vzpomínat na malíře Emila Fillu, Josefa Šímu, Jana Zrzavého a Františka Tichého. (Česká televize)

apokar

Natočeny byly dvě série. První obsahuje 5 dílů, a to Jan Zrzavý, František Tichý, Emil Filla, Josef Šíma a Falzifikátoři. Druhá obsahuje 6 dílů, a to Prof. V.V. Štěch a Vincenc Beneš, Max Švabinský, Vratislav Nechleba, Kamil Lhoták, Oskar Kokoschka a Adolf Born. ()

K.I.N.G.

Je mi trošku hanba dát seriálu o moderním českém výtvarném umění jenom 3 hvězdičky, ale i přes můj více než kladný vztah ke kultuře a umění mi tento cyklus připadá až moc komorní a neoslnivý. Pan prof. František Dvořák byl jistě významnou osobností, ale do role moderátora se mi moc nehodí. Byl zde už příliš unavený. ()