Bedekr - Chorvatsko (2022) (séria)

Adventní Záhřeb (S08E12)

(epizóda)

Naši moderátoři se vydají do Záhřebu v čase předvánočním hlavně proto, že místní adventní trhy byly tři roky za sebou vyhlášeny těmi nejkrásnějšími v Evropě. A jak Ivana s Martinem zjistí, tenhle titul mají právem. Město zdobí miliony vánočních světýlek, atmosféru dokresluje příjemná hudba a dobrou náladu podporují místní speciality, které Ivana s Martinem také ochutnají. Poté vyrazí na prohlídku celého města, které nabízí například nejkratší osobní lanovku na světě nebo unikátní Muzeum rozpadlých vztahů. (Česká televize)

Marze

V lyzarskem stredisku Slieme v podori Medvedice hodina mestskou hromadnou dopravou od Zahrebu jsem byl v adventnim Zahrebu na Taize setkani. Jezdi se zde svetovy pohar. V Zahrebu jsem bezel maraton,ale nejvetsi zazitek mam z navstevy klubu Mocvara (Bazina) ,kde vyla do rana narvana rock party s velkym videoplatnem prurez chorvatskymi rockovymi kapelami za tricet let. Jednou jsem si pujcil v pujcovne kolo a jel se projet na rovinaty jih od Zahrebu,ale je tu banalni krajina. ()