Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiálny názov)
TV spot 2
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová (viac)

Na žandársku stanicu v Luhačoviciach prichádza posila. Sú to dvaja mladí vojaci Zdenek a Martin, ktorí boli prevelení rovno z vojnového frontu. O policajnej práci vedia iba to, čo im povedali na prípravnom kurze, alebo čo sa dozvedeli z príručiek. Lenže prax je úplne iná a situácia na stanici zodpovedá povojnovému chaosu. Skúsený rakúsky veliteľ je odstavený na vedľajšiu koľaj a kvalifikáciou toho nového je najmä to, že ovláda český jazyk. Zdenek a Martin sú hodení do vody a neostáva im nič iné, len sa rýchlo zorientovať, pretože len čo si stihnú odložiť svoje vojenské kufre, odchádzajú k svojmu prvému prípadu. (RTVS)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (9)

Pytláci (2017) (E01)

První epizoda příliš nepotěšila, ale ani neurazila. Problém vidím v tom, že hlavní postavy, četníky, hrají herci bez charismatu. Jeden vypadá jako Švejk a druhý je také blbec. Lepší herci mají jen vedlejší role. A proč zrovna tak zprofanovaný Čmaňa Zedníček mluví tou lámanou čecho-němčinou? Jeho repliky se nedají poslouchat, strašlivě mi trhají uši. Chválím dobovou výpravu. 50 % ()

Baron Kafr (2017) (E02)

Pomalu si na nové četníky zvykám, jsou prostě jiní, než ti humoreskoví. Ale vadí mi, že ve vážných situacích hraje rozverná hudba, čímž kazí dojem z děje na obrazovce, jenž vtipný není. Bohužel si také stojím za tím, že nejslabším článkem četníků jsou...četníci. S lepšími hereckými výkony se setkáváme ve vedlejších rolích. Nejhůře si stojí vedle hrozné mluvy Pavla Zedníčka velitel Roberta Jaškówa. A co v dnešním dílu ta maminka v tunelu? Silným článkem je naopak pěkná výprava. ()

Rodokaps (2017) (E03)

Dnes se choval velitel tak dementně, že na to konečně doplatil. Ještě, že přijel rytmistr, který jako jediný zachraňoval logiku a soudnost, kterou ostatní ztratili. Jen nevím, jak scénáristé vymyslí pokračování seriálu, když honorace ve městě je už ve třetím dílu buď mrtvá, nebo zavřená. Scénář vůbec trpí neschopností autorů vymyslet něco originálního, protože do dnešního dílu zkopírovali a vložili kdeco. Abych autorům nekřivdil, originální byl nápad, jak se dají ušetřit peníze při příjezdu prezidenta. Ale dívat se a seriál stále dá, i když nejvíce asi proto, že jsem jej prostě ještě neviděl. ()

Tabačka (2017) (E04)

Výměna velitele sice byla stylem necharismatický kus za nevýrazný kus, ale jinak jsem konečně s uspokojením sledoval vyšetřování hezkého normálního detektivního prvorepublikového drobného případu, Luhačovicím hodného. Pokud bude mít zlepšení děje setrvalou tendenci, rád půjdu s hodnocením výše. ()

Evička (2017) (E05)

Konečně jsem si v tomto dílu nový seriál užil. Dnešní případy byly poutavé a až na několik málo momentů měly spád a logický děj. Svou atmosférou mi trochu připomněly "Sekala". Chybí sice napětí, ale dnes jej nahradil cit. ()

Staré dluhy (2017) (E06)

Takovou drsňárnu jsem opravdu nečekal, přestože už dost dlouho vím, že toto nejsou humoresky. Autoři v tomto dílu umně nakombinovali odlehčený humor případu lázeňského šviháka a sexuálními trably četnické omladiny, který jen ukolébal diváka před drsným finále, které mnohé zarmoutilo až vyloženě naštvalo. Jsem rád, že seriál zraje a pěkně graduje. ()

Padělek (2017) (E07)

Po minulém dramaticko-humoristickém dílu přišel dnes zklidňující příběh s historickým pohledem na prvorepublikovou měnovou reformu. Příběh sice obyčejný, ale pohodový, pěkný, hezky zahraný. Trochu se mi již omrzely opakující se exteriéry, ale stále kvituji do detailu přesnou výpravu. Nový velitel mohl být dle mého názoru ten nejlepší, bohužel tvůrci se rozhodli z něj udělat imbecila. Asi největší škoda tohoto dílu. ()

Dopis se záhrobí (2017) (E09)

Andělíčkářská část epizody sice nebyla ani moc kriminálka, protože v podstatě nemuseli četníci nic vyšetřovat, jen čekali. I tak byla o poznání lepší, než vražedná linie, i když hlavně díky svědomí a morálce, viděné z dnešního pohledu. Druhá část příběhu hlavně díky veliteli spadala spíše do kategorie parodie. Škoda, že herci, jehož kvality uznáván, byla napsána role obecního blázna. Válka lidi mění, ale takové blby z nich snad nedělala, a když, nestali by se veliteli. Bohužel děj v tomto ohledu trapně dospěl teprve nyní tam, kde mohl být už dva díly seriálu. ()

Bestie (2017) (E10)

Poklidný, o to více děsivý příběh, až s horrorovým nádechem. Pokud byl díl seriálu natočen opravdu podle skutečných událostí, dost mě zneklidnil. Opět oceňuji pečlivou výpravu a kostýmy. ()