Odvážny Severino

• Slovensko Severino (viac)
všetky plagáty

Indiánsky náčelník Raymundo poslal svojho syna Severina do sveta bielych, aby spoznal, ako žijú, a získal nové vedomosti a znalosti. Po desiatich rokoch sa Severino vracia do rodného kraja, kde však už nič nie je ako predtým. Jeho otec je mŕtvy a územie osídľujú bieli farmári. Zomrel však Severinov otec skutočne pri nehode, ako znie oficiálna verzia? (STV)

Mariin

Severino byl nafilmován podle literární předlohy německého komunisty, Žida Eduarda Kleina, a jako většina ostatních indiánek NDR je tento film pomalý, nudný a bez napětí. Žádná romantika, snad jen když Gojko Mitič šplhá na vrcholky hor...Děj se odehárává na území dnešní Argentiny, což by bylo pro schopné filmaře velmi vděčné prostředí (viz nádherná mayovka Poklad Inků, odehrávající se v Peru). Pří těchto indiánkách s Mitičem si znovu a znovu říkám, jak byl Harald Reinl se svým Vinnetouem geniální. Mezi indiánkami NDR a západoněmeckými mayovkami je asi tak velký rozdíl jako mezi ocasem komety a ocáskem prasete... ()

helrohir

Neobvyklá mitičovka, v ktorej v podstate nie je žiadna akcia, skôr naopak, dosť veľa sa tu rozpráva, ale celkove je mi príbehovo bližšia než tie klasické "prérijné" mitičovky a spolu s Tecumsehom a Osceolom ju radím k tým lepším. Dokonca aj Gojko vyzerá, že v niektorých momentoch by z neho mohol byť aj herec, okrem toho sa mi páči aj hudba, aj keď gitary sa k indiánke až tak nehodia, ale znie to lepšie než tie pojašené cirkusové melódie z predchádzajúcich filmov. 45%. ()

sud

Severino se vrací domů do Peruánských And, kde na něho čeká jeho krásná indiánská nevěsta. V cestě jim však stojí šílený náčelník Nicolas. V tomto filmu se nestřílí, je to spíše psychologické vyprávění o soužití indánů a bílých osadníků v Andách. Na filmu dominuje drsná, téměř rocková hudba. Navzdory tomu (nebo proto) mám "Severina" ze všech těch Mitičových indánek nejvíce rád. ()

Wacoslav1

Severino má zvláštní říz. Nejdivnější psychologická Mitičovka z prazvláštní atmosférou. Přesto nebo možná právě pro to mě zaujala a to nejenom tou rockovou hudbou. akce skoro žádná, ale o tu tady opravdu nejde. Poprvé jsem měl, ale pocit, že Mitič hraje postavu která je uvěřitelná. Jinak je to úlet prakticky nehodnotitelná věc, ale kvalitativně asi to nejlepší co v poslední dekádě těchto NDR westernů studia DEFA vzniklo.40% ()

Kakho-oto

Zvoleným prostředím se jedná o hodně atypický film, který se tak ani nedá vlastně označit za western. Odlišuje se i od ostatních "mitičovek". Velkým kladem je i rocková hudba. Východoněmeckému studiu DEFA děkuji za to, že se nezaměřovali jen na Apače a Siouxy, ale také na Seminoly, Tecumseha a v tomto případě dokonce i na indiány z argentinských pamp. 60 % ()