Every Frame a Painting

Réžia:

Scenár:

Účinkujú:

Kothy

Hodně zajímavý internetový pořad o tom, jak se filmy dělají a jak by se měly dělat. Hodně věcí tam rozebírá dost dopodrobna. Člověk se tam dozví spoustu zajímavých věcí. ()

SpaceOdyseus

Pro filmoveho fanouska jde asi o nejlepsi youtube kanal. Postupy a specifika jednotlivych reziseru, nebo jine aspekty filmoveho umeni jsou rozebrany zabavnou formou do nejmensich detailu a divak se dozvi spoustu informaci a souvislosti o filmove reci, diky kterym se na platno uz nebude koukat jako dosud. Napriklad esej o Lonney Toones je mindblowing, ale vsechny ostatni dily jsou take skvele. K videni zde: https://www.youtube.com/user/everyframeapainting ()

Godhaj

,,Each individual shot feels huge, but also implies bigger things outside the frame. V tomto youtube seriálu Tony uvádí své precizní úvahy nad filmy. Většina dílů je zaměřena na specifické postupy jednotlivých režisérů. Tonyho úvahy jsou jasné, výborně doplněné obrazem a přesným komentářem. Po zhlédnutí těch několika dílů jsem měl najednou pocit, že rozumím filmům o sto procent lépe. Škoda jen, že těch dílů je tak málo a nové přibývají pomalu, protože bych klidně každý den jeden zvládl. ()