Hladová srdce

• Taliansko Hungry Hearts (viac)

Jude je Američan, Mina je Italka. Oba se náhodou potkají v New Yorku. Následuje bouřlivý milostný románek, vezmou se a Mina otěhotní. Mladému páru tak začíná zcela nový život. Od prvních měsíců těhotenství Mině silný mateřský instinkt napovídá, že pod srdcem nosí výjimečné dítě. A protože má až přehnaně blízký vztah k přírodě, začne jako posedlá syna chránit před škodlivými elementy z okolního světa a snaží se uchovat jeho naprostou čistotu. Jude se nejprve z lásky nechává Minou vést, ale jen do té doby, než stane tváří v tvář hrozivé pravdě: syn přestal růst a jeho život je v ohrožení. Jude musí rychle zakročit. A tak mezi ním a Minou vypukne vše prostupující boj plný podezírání a roztrpčenosti, který, přes zoufalou snahu najít řešení, nakonec vede k otevřené emocionální konfrontaci. (Cinemax)

Fr

„VÁŠ SYN JE V NEBEZPEČÍ…“ /// Úvod obstará puch (chtěl jsem napsat smrad, ale ten tady bude mít jiný starosti…) na hajzlu, šukání jako veverky a opakující se sen. Celkem nuda, která ovšem přeroste v něco… hnusnýho. Vítězství příběhu nad filmařinou. Nedostanou vás uhrančivý herecký výkony (jsou fakt děsivý!), ale pointa. Navíc to celý vede k přání, aby Barnevernet fungoval po celým světě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem tchýně a nevím, jak si získat synovu přízeň. 2.) Stará je magor a věřím, že to přejde. 3.) Thx za titule „cutycek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

hous.enka

Anorexie je vážný problém a Mina tenhle problém měla. Hungry hearts jsou hodně nepříjemným snímkem, který se odehrává zejména v uzavřeném prostoru malého bytu, kde mladá rodina bydlí. Zvenku to vypadá, že tím bláznem je on, skutečnost je jiná. Skvěle vygradované, perfektní kamera, bohužel pro mě nepříjemní herci (ona mi připomíná Mariku Šoposkou a on toho divnýho pošťáka z Dr. Quinnový). ()

Fiftis

Hungry Hearts nebude film pre každého. Je surový a pomerne depresívny, tematicky nie moc atraktívny, ale v dnešnej dobe, kedy sa veľa ľudí orientuje na alternatívny spôsob života je prinajmenšom zaujímavý. Výkony Adama Drivera a Alby Rohrwacher sú však brilantné a citlivejšie povahy sa budú vážne obávať o ich malého syna. Adam Driver je tu naozaj výborný a jeho racionálny otec je postava, s ktorou sa dá stotožniť a priať mu, aby to zvládol. Alba Rohrwacher podala perfektný výkon, pretože zahrať uveriteľne matku, ktorá začne byť postupne šialená, nie je ľahká úloha. Ale asi sa nenájde veľa divákov, ktorí sa na túto snímku pozrú viac ako jedenkrát. ()

honajz2

No uf... Mám za sebou dva poměrně dost drsné filmy, ale tenhle byl o poznání víc drsnější - a přitom oba ty filmy dokázaly zapůsobit bez jakýchkoli explicitností. A u Hladových srdcí si toho cením o to víc, jelikož zpracovává vyloženě odporné téma - u kterého se navíc divím, že v dnešní době, kdy jsou poměrně in všechny veganské-ezo-new age věci... Jude a Mina se poznali snad tím nejnepravděpodobnějším způsobem, začali spolu chodit, Mina otěhotněla, oba se vzali a Mina se začala dost zajímat o alternativní výchovu svého dítěte. A to u ní propuklo v šílenství a brání svému dítěti jíst skoro všechno, protože je to podle ní jed. Děcko je tedy v sedmi měsících echt podvyživené a ačkoli se s tím Jude snaží něco dělat, pod vyděračským manipulativním psychoterorem Miny nemá moc šanci. Kromě trefné kritiky toho nejextrémnějšího s čím fanatičtí vegané (a že jich není málo) přišli to i ukazuje určitou nefunkčnost úřadů a navíc se zde zaceluje silně pošramocený vztah matky a syna, takže to kromě stěžejního a na první pohled jediného tématu to v sobě má nakonec ještě něco navíc. A kvůli tomu nakonec tu slabou pátou hvězdičku přidám, protože i když to mohlo být celé domyšlenější a dotaženější včetně psychologie Miny (která zde funguje jen "na hraně"), tak jsem s tím filmem jinak nakonec spokojený. Má silné téma a solidně vedené téma, dokáže být drsný a každou minutou znepokojivý bez vyloženě viditelně brutálních scén a je taky naprosto dokonale zahraný, kde jak Adamu Driverovi, tak Albě Rohrwacher (kterou začínám mít jako herečku čím dál tím radši) jsem ty jejich role věřil tak moc, jako už u žádného jiného filmu dlouho ne. A i když je to natočené vyloženě odpudivě, mě to naopak sedlo hodně a to z toho důvodu, že ty hnusné, občas styl skryté kamery připomínající záběry dokonale pasovaly do celkové atmosféry filmu, takže ani po filmařské stránce si snad ani nemám na co stěžovat. Velmi příjemně mě to překvapilo. Slabých 5* ()

eLeR

Toto nebol film namierený proti vegetariánstvu, vegánstvu a zdravému životnému štýlu. Toto bol film o jednej chorej žene, ktorá sa nevedela postarať sama o seba a nie ešte aj o dieťa. O žene, ktorá tak veľmi potrebovala pomocnú ruku a vlastne nikto jej ju nepodal. Hneď od prvého okamžiku filmu bolo zrejmé, že Mina to nemá v hlave celkom v poriadku a Jude bol jednoducho na riešenie jej problémov prikrátky. Hlavní herci výborne vybratí ... Adam pôsobí vždy veľmi prirodzene a Albe tieto narušené osoby skrátka idú. Silný film. ()