90. léta: Dekáda, která nás propojila

• USA The '90s: The Last Great Decade? (viac)

Připomeňte si s námi dekádu, která nám přinesla grunge music, reality show, internet, několik národních tragédií, prosperující ekonomiku či Viagru. Prostřednictvím rozhovorů s novináři, lidmi se showbyznysu či politiky zavzpomínejte s námi na to, jaká byla 90. léta.
90. léta představovala nový světový řád i zmatek. Byla to doba, kdy technologie uspíšily náš přechod do digitální budoucnosti. Reality TV se staly až příliš reálné a politici se mohli zaměřit na triviální záležitosti. Byla to doba, kdy Spojené státy vyhrály studenou válku a již musely začít čelit novému nepříteli vedenému fanatismem. Byla to doba, kdy vzniklo více milionářů než kdy dříve a web byl dokořán. Bylo to desetiletí před tím, než globální teror tvrdě zasáhl. (National Geographic)

Marze

Pojednávané události jsou velmi známé, ale ti kdo zažili báječná divoká 90.léta s všudypřítomnými párty a koncerty , si na to kvůli alkoholu nemohou pamatovat. ()

Arsenal83

90-tky boli super, ale jedno mi nedá. Na jednej strane najprv hovoria o náraste feminizmu a na strane druhej hovoria, že sa to odrazilo na zdvojnásobení počtu strip-clubov v USA. To ako platí, že čím viac striptériek a prostitútok máme, tým je spoločnosť feministickejšia? To je tá ženská dstojnosť? Prvá časť narýchlo prejde Ann Nicole Smith, Billa Clintona, začiatky internetu - Bill Gates atď. Všetko z rýchlika, ale zaujímavo podané. ()