Dva nezaměstnaní herci dostanou od bohatého muže pracovní nabídku. Role přijmou, ale neuvědomí si, že mají ve skutečnosti dělat soukromá očka. (Netflix)

curil

Průměrná komedie s druhým sledem francouzských filmových komiků (Prévost, Cowl, Ch. Marin, Galabru, Guybet). Film je znovu založen na záměně, tentokrát dva nezaměstnaní herci přijmou práci detektivů v domnění, že opět budou jenom "hrát". Když poznají, že jde o opravdovou a nebezpečnou hru s únosem manželky a dcery bohatého průmyslníka, je už pozdě. Komedie je plná dialogů na úkor akčního humoru, což je dáno výběrem herců v hlavních postavách. ()

Pierre

Jestli něco nesnáším, tak komedii náhod. No, co se dělat. I tak vítejte v komedii náhod! Z neúspěšných herců se náhodou stanou objednaní detektivové (počáteční zápletkou film trochu připomíná Ránu deštníkem s Pierre Richarem, ale na konec se děj skloní jinam.), protože po průmyslníkovi, který sní o autě na dálkovém ovládání v roce 2000 (kdyby ještě žil, dočkal by se spíše elektroaut) někdo jde...Kdo a proč se zase dovíme v rovině hotové komedie frašky, která překvapuje zvraty až do donce. Tipl bych si, že je pod touto komedii podepsán Jacques Besnard, tehdejší mistr na rozvíjení  potencionálních zápletek především o za vlasy přetažené kriminální rozměry a různé honičky. I když té akce zde není tolik (i když samojezdící auto si vážně užijete), nadějná zápletka ,,herci se vydávají za detektivy.´´ taky není zrovna využita. Což o to. Netypická dvojka v podobě osvědčeného a snad nezklamatelného Galabrua a budoucího Chévala Prévosta a funguje celkem dobře....I když u Prévosta cítím, že se stal tím velkým komikem (Chévalem.:D)až právě v pozdějších letech, tak už zde jde poznat především jeho mimický talent...a nejvíce jsem si užil jeho  řehot v závěru a mohl mít i delšího trvání (:D). Děkuji  distribuci Netflixu, že se mi taky konečně poštěstilo vidět pro zajimavost mistra vedlejších rolí pana Paula Préboista ve větší roli...zde rovnou třetí hlavní roli. I když se potvrdilo, že jeho parketa jsou především vtipné epizodky, tak to bylo zajímavé vidět. Ještě se blýskl alespoň Darry Cowl jako hodně potrhlý věděc..Rád jsem tuhle francouzskou hereckou plejádu ve vzácném kousku  viděl.Komedie sice nevyužívá svůj potenciál, scénář zavadí o (ne)jedno slabší místo, vedlejší zápletka s Préboistovou   dcerou a fotografem se ani nedobere pořádného opodstatnění,  ale často se tento snímek nese v rovině milého průměru s charakteristickou atmosférou francouzských komedíí a jako raritka pro fajšmekry to bylo docela fajn. Jen škoda některých vyložených  úletů  (snové scény, zmatený závěr), které vzhledem k ucházejícímu zbytku zbytečně zamrzí. Trochu drahý taborák ()

Willy Kufalt

Michela Galabru mám v oblibě, ale většina komedií, v nichž má zrovna hlavní roli, mi připadá spíše průměrná (čest Doživotní rentě coby velké výjimce) a týká se to i této zapadlé hříčky, podle jejíž názvu V mlýně je kost. Část viny zde na tom nese většina ostatních herců, kteří jsou na tom herecky minimálně o třídu níž. Prakticky jediný důstojný komický výkon tu vedle Galabruho podává Darry Cowl (...jako ty Cowlovy nenucené opilecké pohledy s cigaretou v puse patří k tomu nejvtipnějšímu z celého filmu), bohužel natruc se zde Galabru a Cowl potkávají před kamerou spolu velmi málo. Netradiční pokus obsadit Paula Préboista do jedné ze tří hlavních rolí nevyšel a ani zkušenosti z řady legendárních vtipných epizodek Préboistovi nepomohly k tomu odtáhnout takový prostor před kamerou. Pak ještě v pozadí nejednou zakulhá i scénář s rutinnou režií. Teď jsem zjistil, že od Raoula Andrého jsem už v minulosti viděl Le Grand Bidule a na základě obou jsem nabyl dojmu, že tenhle režisér by nejspíš strašně rád natáčel komedie naplněné množstvím postav a vedlejších situací, ale spojit je všechny dohromady na pořádné úrovni se mu příliš nedaří a tak mu vzniká pod rukama zase jenom zmatená slátanina. Povedené a vtipné scény se střídají s táhlou výplní a napůl nefunkčními fórky, až se postupně prokloužeme k závěrečnému vyvrcholení, které pak probíhá ve znamení totálně šílené, svým způsobem i neodolatelné frašky. :-) Celkem jsem se pobavil, ale ty 3 hvězdičky jsou tu velmi těsné a hlavně díky tomu, že po tak povedené finální šarádě se mi nakonec nechce jít níž. [55%] ()