SM Kabaret: Kabaret For Semafor

(koncert)

Přímý přenos „bez oslích můstků" z legendární pražské Krymské ulice. Petr Nikl, Never Sol, Květy, Zrní, Vložte kočku, Kazety, OTK, Bonus, Tornado Lue a další! Každý s písní Suchého & Šlitra ve svém podání. Originální, protože, co čekáte, neuvidíte, a naopak. Kabaret For Semafor bude živě přenášenou koncertní událostí z Krymské ulice v Praze. Zúročí spontánní zájem mladších autorských hudebníků o tvorbu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Nejde jen o to, že hrají a zpívají jejich písně: snad ještě podstatnější je, že tu lze vycítit návaznost na semaforského ducha, tedy ambici vtělit do písniček hravost, prizma poezie, češtinu na elitní úrovni a rozkmit mezi ironickým a sentimentálním. Upřímnost přece nemůže být kýč.
Právě z toho důvodu se v projektu For Semafor ocitají kapely a sólisté s výrazným stylem (např. Petr Nikl, Zrní, Květy, Vložte kočku, Kazety a další), kteří původní originál posouvají k osobnímu a současnému vyjádření. Místem koncertního happeningu budou prostory v Krymské ulici v pražských Vršovicích, tedy prostředí, které je pro většinu těchto muzikantů velice přirozené. V podnicích, klubech i zákoutích Krymské ulice vznikne několik improvizovaných pódií, u kterých se budou moci diváci na místě (společně s televizními diváky) zaposlouchat do legendárních i méně známých písní v novém podání. Jak ani jinak nejde, v přímém přenosu.
Projekt volně navazuje na CD For Semafor, které hudební producent Pavel Klusák vydal v roce 2009. CD vzniklo k 50. výročí vzniku legendárního Divadla Semafor. Písně Semaforu zde nazpívali i jiní interpreti, než ti, co budou vystupovat v Kabaretu For Semafor. Vznik alba zdokumentoval režisér Miroslav Janek, který za muzikanty putoval s malým štábem po nahrávacích studiích, domácnostech, divadelních zkušebnách a chalupách. Hudební dokument, jehož vizuální stránku doplňují fotografie Bohdana Holomíčka, měl premiéru v roce 2010.
Kabaret For Semafor v Krymské ulici proběhne v sobotu 6. září 2014. (Česká televize)

slunicko2

Ověřený a prověřený "underground". Vystupují zde většinou postarší performeři, o většině z nichž jsem nikdy neslyšel...a když jsem zjistil, co někteří udělali z krásných písní Suchého a Šlitra, tak jsem tomu rád. ()