Chinaski 20 let v síti

(koncert)
Hudobný
Česko, 2014, 53 min

Megakoncert nejpopulárnější české kapely, jímž letos oslavila 20. výročí své činnosti v O2 Aréně v Praze... Kapela Chinaski, která se na české hudební scéně poprvé prosadila hitem "Dlouhej kouř" ze stejnojmenného alba, patří k nejpopulárnějším kapelám poprockového žánru u nás. Prakticky každé album skupiny obsahuje hned několik hitů, které se umístily na vysokých pozicích v žebříčcích a zařadily se mezi nejvysílanější skladby v domácích rádiích. Kapela Chinaski mnohokrát uspěla v českých hudebních anketách Žebřík a Český slavík a několikrát byla oceněna také Akademií populární hudby cenou Anděl. V letošním roce se kapela dočkala dvacátého výročí svého vzniku. Tuto událost oslavila megakoncertem 6. února 2014 v pražské O2 aréně, který přinášíme v televizním záznamu. (Česká televize)

janosikhood odpad!

U Jardy Konáše v hudebních masakrech stále postrádám uskupení (záměrně říkám uskupení, protože označení "kapela" by si vážně nezasloužili) Chinaski - aneb jak se 20 let živit stále stejnou melodií a jenom obměnovat slova. Bože, už jenom ta drzost, že takhle mainstreamová přeslazená popičanda vykrade název od undergroundovýho guru Bukowskýho! Bukowskýho, KURVA! A pak nazpívají ".... Tabááááčeeek... ná na nááá..." Nedokážu si představit, že někdo, kdo někdy něco od Bukowskýho četl, si strčí do uší sluchátka a vyjde do ulic s úsměvem idiota za doprovodu "Klááááro, stačí jen mááááálo a budeme pááááááááááár...." Někdo může namítat, že mají alespoň jasnej tah na branku - jenže já tvrdím, že záměrně, zbaběle útočej na sociální skupiny, který se neuměj bránit: na stárnoucí třicátnice a na lidi bez vkusu. A názvem se maskujou za nějakou "vyšší kulturu" nebo co. Jediný, co je v tomhle uskupení trefný, je pseudonym "Malátný". Jakmile v rádiu náhodou zaslechnu jeho malátný zpěv, musím a) to hned vypnout nebo b) okamžitě přeladit. Pokud není možná ani varianta c) utéct co nejdál, mám pocit že si do dvou minut musím vyrvat piercing z bradavek a pak začnu rozbíjet věci vlastní hlavou. Stejně jako Lebowski hejtuje "fucking Eagles", tak moc nejtuju fucking Chinaski. Protože jsou objektivně zoufale špatný. ()

BeranSon

Chinaski - to je moje srdeční záležitost. Již od malička si zpívám jejich písničky, vlastně až do teď. Jejich hudba je natolik pestrobarevná, dokáží vyseknout jak skvělí rock, tak pomalí ploužáček. Tento koncert mi na živo sic utekl, tak jsem ho musel dohnat alespoň v televizi. Rozhodně jsem si zpíval, byl jsem nadšený a snad mi ta návštěva nějakého příštího koncertu vyjde. - 9/10 - ()

Jara.Cimrman.jr

Oslava 20-ti let v síti přímo vybízela k megalomanského pojetí a ono na něj došlo. Pódium svádělo k dlouhým procházkám, videoprojekce rovněž patřila k těm větším a nápaditými vychytávkami se taky nešetřilo. Jenže tím vším poněkud trpěla hudba, která rozhodně nebyla podána nejprecizněji. Přesto jsem byl přesvědčen o tom, že nebudu mít problém v rámci jubilea zaokrouhlit své hodnocení nahoru, ale závěrečná dechovka mi dokonale pokazila náladu. Tento podlý útok tedy odrážím třemi hvězdami a výstrahou, že odplata za nějakou další dechovku bude HROZIVÁ. ()

otík

Kromě Chinaski účinkovaly dívčí pěvecký sbor Cancioneta Praga, Český chlapecký sbor z Hradce Králové (sbormistr Lukáš Jindřích) a Městská hudba Františka Kmocha z Kolína. Chinaski udělali opravdu mega koncert, bohužel Česká televize to sestřihala na 50 minut. To by možná tak moc nevadilo, kdyby to nekončilo tou strašnou dechovkou. Tím se zabil veškerý dobrý pocit z koncertu. I proto jen průměrné hodnocení. ()