The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa kubas369 k tomuto seriálu (10)

The Last of Us (2023)

8/10. Tak to máme za sebou. Adaptaci hry, která vyšla jak na PS3, PS4 a PS5. A mě donutila koupit PS4, protože jsem to prostě chtěl zkusit. Hra, která svým způsobem definovala konzolove hraní alespoň jedne dekády a do spousty z nás zatnula drápek. A výsledek přetvořeni do seriálové podoby: je slušný ale také silně nedostačující. Nejvíce mě zaráží ta ustrašenost, nám dát to pořádně syrové až brutální dobrodružství ze hry. Akce tady prakticky není a pokud je, tak je velice slabá a tak nějak vyčpělá. Jasně není to tady to nejdůležitější ale taky to není nic, co by se dalo jen odbýt mávnutím ruky. Čekal bych při 9 epizodach alespoň jednu naprosto zapamatovatelnou akci, bohužel jsem se nedočkal. To co na druhou stranu funguje je vztek obou protagonistů. Hlavně Ellie s tváří Belly Ramsy je opět po GOT naprosto fenomenální, ikdyz její postavě je daleko víc pubertálně drzejší než ve hře. Jedná z mála změn, které naprosto kvituji. Jinak spoustu věcí, které ve hře fungují jsou nesmyslné změněny s horším výsledkem např: Billova linka, Kathlyn na druhé straně je tu spousty věcí, které by si zasloužili více péče ale jsou naprosto ignorovány např: Tess, David, samotná akce atd. Ale i přes spoustu problémů se jedná o dobrou adaptaci s nádhernou výpravou. Takže druhou sérii rozhodně ignorovat nebudu. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

8/10. Vlastně hodně dobrý začátek. Adaptace videoher je hodně problémová, to všichni víme ale zrovna Last of us má výhodu v tom, že její nejsilnější stránka, je v sice trochu jednoduchém, ale doopravdy dobrém příběhu. První díl je velice povedená řemeslná práce a dobře z adoptovaný začátek hry. Na druhou stranu je to začátek, který i u hry byl spíše interaktivní film, takže zatím to moc vypovídající hodnotu nemá. Tady bude důležité jak se překlenou ty herní pasáže. Jinak atmosféra padlé civilizace vystižena na jedničku. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

8/10. Opět se mi hodně líbila scéna na začátku dílu, kdy celou tu záležitost s epidemii pěkně zakotvují do reálného světa. S čím už mám problém, je ta záležitost s tím propojením, protože by se to dalo zcela jednoduše využít proti nakaženým, přesně tak jak to nakonec udělají tady. Je to první velká změna oproti hře, která mi fakt vadí ale ne kuli tomu, že to ve hře bylo jinak ale kuli tomu, že to nedává moc smysl. Další věc s kterou mám problém, ale to není jen tady, je délka epizod. První hodně přes hodinu, teď sotva cca 50 minut, další přes hodinu, co to má jako být? Kdybych se koukal na každý díl po týdnu, tak mě to sere ještě víc. Ale tohle není problém jen Last of Us, tenhle problém má každý druhý stremovaný seriál. Jinak rozbité město vypadá na seriál docela slušně a navazuje správnou úzkostlivou atmosféru. A clicer vypadal naprosto fantasticky. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

6/10. Upřímně se nedivím lidem, co téhle díl považuji za politickou agitku, protože to celé bohužel působí jako pěst na oko. Postava, která má ve hře jen málo prostoru a přesto je nezapometulná, dostává pro sebe skoro celou epizodu a já si říkám proč sakra né? Jenže na druhou stranu bych něco podobného čekal i u Tess a jejího vztahu s Joelem, protože je to záležitost, která je pro tento příběh daleko důležitější. Vlastně jsem nejvíc zklamaný, že tvůrci úplně vypustili tu záležitost s tou autobaterii, návštěvou školy a překvapením v tělocvičně, tahle část hry mě fakt bavila a mrzí mě to. Jinak jsem rád za vysvětlení začátku epidemie. Jo a střílet uprostřed osvětlené silnice bez krytu je fakt hovadina, kterou by člověk typu Billa, fakt nikdy neudělal a další hovadina je že ho postřelí ale nemá to žádný dopad, vůbec na nic, tak proč to tam je? ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

8/10. Vlastně epizoda, které se nedá co vytknout. Největší slabinou je akce, která je poměrně krátká a tuctova. Co se týče změny banditů, kteří  přepadaji pocestné jen kuli tomu aby je zabili a okradli, takže takové to jednoduche ale účinné zlo, kterému museji naši hrdinové čelit ve hře, ve skupinu lidí, kteří mají nějakou tvář, nejsou úplně zlí, mají i jiné pohnutky atd., tak tuhle změnu lze schválit vlastně i pochválit ale uvidíme kam nás to zavede. No a pornáč na zadním sedadle, spolu s říkáním vtipů zahřáli u srdíčka. ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

8/10. Kathleen je jako nová postava bohužel naprosto zbytečná a zcela průměrná, přesto vztah mezi ni a utečencem Henrym je dobře napsaný a dává smysl, jen bych si dával pozor na to, že motiv pomsty a odpuštění je hodně důležitý pro druhý díl hry a tady se s tímhle tématem zbytečně plýtvá. Doufám, že tvůrci dali možnost skutečnému hluchoněmemu ve ztvárnění Sama, pokud to je ale zahrané, vůbec to rozhodnutí nechápu. Něco jako ve stylu, Tiché místo bylo super, tak ty nebudeš mluvit taky. Pokud ten kluk je ale skutečně takový, tak je to hodně zajímavá volba a klučina to zvládnul dobře. No a hromadná bitka na konci je slušný popcorn ale obešel bych se bez toho. Je opět do očí bijící, že když scenáristi chtějí tak v podzemí není ani noha a když se to hodí je tam celá armáda nakažených. ()

Rodina (2023) (S01E06)

8/10. Epizoda ve které se vlastně nic nestane, přesto je zatím nejsilnější ze všech. Emoce naprosto identické jako ve hře a nebýt trapného konce bylo by to 10/10. Záběr koně jedoucího do slunce naprosto kulervoucí. ()

Napospas (2023) (S01E07)

7/10. Epizoda zpracovává rozšíření Left Behind, které samo o sobě neni moc akční na druhou stranu umně davkuje přítomnost s minulostí a celé to funguje na jedničku, bohužel tady jsme seklí celou dobu v minulosti a je to zbytečně dlouhý. Největší problém je v rozdílu hereckých schopností obou slečen, protože Bella naprosto dominuje o to víc je ten rozdíl markantní. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

8/10. Konečně to tvůrci rozjeli na plno a ukazují to násilí a brutalitu bez cuknuti kamery jinam. Už bylo na čase. Nejsem nějaký velký vyznavač brutality a krve ale pokud máte nějakou značku, která je tím  pověstná a potom se z nějakého důvodu držíte zpátky, tak to nepůsobí dobře a prostě jste vyměknul. David je dobrý ale je úplně nesmyslné vynechat jejich boj o přežití, takhle jeho posedlost Ellie nepůsobý tak přirozeně. Pro mě ale asi nejlepší epizoda. ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

8/10. Scéna s narozením Ellie a tím vlastně vysvětlení její imunity, suverénně nejlepší z celého seriálu. Bohužel konečná pasáž ve stylu Ramba na mě moc nefunguje, jednak jsem to čekal, protože nebylo vyhnutí a za druhé Joel celý seriál prostě nepůsobí, tak tvrdě jako ve hře a když pak přepne do smrtícího módu, tak mu to prostě nevěřím. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)