The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa HNTR k tomuto seriálu (8)

The Last of Us (2023)

Adaptace, která mnoho situací upozaďuje a některé rozšiřuje. Od Last of Us jsem neměl velká očekávání, obecně víme, jak to dopadá s herními adaptacemi... Příjemně mě to překvapilo, ale mám určité výtky, které nejdou odtrhnout. Seriál by si zasloužil více akce, ať už nakažených nebo nájezdníků... Hrozeb je zde opravdu málo a celé putování Amerikou tak působí jako jednoduché. Joel v podání Pedra Pascala mi naprosto sedl, s Bellou Ramsey je to o něco horší, ale zásadně mě nezklamala. Podle mě by si zasloužil více prostoru Tommy, který ho zde opravdu moc nemá a jeho vztah z Joelem není nějak zásadně vykreslen. Seriál zachycuje podstatný detail hry a to je vztah mezi Joelem a Ellie, v tom ostatním brzdí a občas až kulhá... Doporučil bych raději hru. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

První díl zavádí do děje ponurého postapo světa. Dává si zálež na vápravě a představení postav, které budeme vídat. Oproti hře zajímavě rozvíjí a pozměňuje určité situace, které se odehrávají a to je dobře, protože tím se dají oslovit i hráči. Pedro Pascal skvěle vklouzl do charakteru Joela. Na další postavy si zatím zvykám a svůj pohled rozvinu po zhlédnutí celé série. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Až na nadbytečný úvod je díl opět povedený. Zajímavě se zde přenáší herní sekce do příběhu. Změny oproti předloze jsou příjemné a nijak nezavazejí. Vztah mezi Joelem a Ellie se začíná krásně budovat. Napínavá atmosféra se line celým dílem a na konci je opět náramně přepálená. Setkání s clickery je sakra nepříjemné a přeneseno na výbornou. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Díl je fantastický, i když některé scény se nemuseli odehrát. Příběh se odklání od herní předlohy a chce to opravdu koule ve třetí epizodě z devíti nasadit filler o vedlejších postavách, který nijak zásadně neposouvá děj hlavní linky. Celé by to v podstatě dávalo smysl spíše jako samostatný projekt, který nemá s TLOU nic společného. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Po prvních třech vydařených epizodách je zde jedna z těch slabších. Sbližování Joela s Ellie pokračuje, to je všechno hrozně fajn. Dovolil bych si říct, že akce je pořád málo a není taková, aby úplně stála za to a našla si výrazné místo v mém podvědomí. Epizoda působí nedokončeně a pravděpodobně na ni přímo naváže epizoda sobotní. Každopádně záporná postava Kathleen na mě působí zásadně nemastně a neslaně. V podstatě mě ničím nezaujala. ()

Rodina (2023) (S01E06)

S dalším týdnem přichází další díl... Tentokrát se dostáváme do bodu, kde vyjasňuje vztah mezi Joelem a Ellie. To funguje skvěle, konečně je pořádně vidět ta chemie mezi nimi a někdy ukápne slza pak máte zase úsměv na tváři a ten jejich vztah si naplno užíváte. Dočkáváme se velkého polidštění Joela v momentech, kdy dostává panické záchvaty, to je oproti hře nové. Setkáváme se s Tommym, z počátečního euforického znovushledání se opravdu rychle stávají výčitky starých způsobů. Jedinou nevýhodou celého seriálu je podle mě nedostatek akce, putování po Americe tak nedává takové rozměry a pocity nebezpečí. Nemusí se nutně jednat o přímé střetnutí, ale občas by se hodilo alespoň nějakou hrozbu naznačit, jako například plížení okolo clickerů nebo lidí, které se ve hře také dost často objevuje. ()

Napospas (2023) (S01E07)

Sedmý díl The Last of Us byl opravdu slabší... Epizoda popisuje, co se stalo před tím, než Ellie potkala Joela. Jenže tak nějak má trpčí příchuť než Left Behind ve hře. Možná bych docenil prolnutí se současným dějem jako je to ve hrách. Neberte mě zle, chemie mezi Riley a Ellie funguje skvěle a jejich vztah je opravdu to jediné, co v této epizodě funguje. Přítomnost jednoho nakaženého je fajn, ale celá atmosféra by se budovala lépe, kdyby bylo nakažených víc a odehrála se pořádná útěková sekvence, jako tomu bylo ve hře. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

Příjde mi, že posledních pár dílů šlo postupně kvalitou trošku níž, tentokrát zde máme epizodu, která to zase nakopává a doufám, že tak dostatečně, aby za to stál i ten poslední díl, který nás čeká příští týden. Setkáváme se s další skupinou, o které na začátku nic nevíme a postupem času se dostáváme k pointě. Vidíme, že pro ostatní postavy naši hlavní hrdinové můžou působit jako záporáci. David funguje skvěle, je v něm vidět takový ten typický slizák. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)