The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa PEZ k tomuto seriálu (11)

The Last of Us (2023)

Po prvej sérii mám dilemu, či íst na 3 alebo na 4*. Nateraz dám ešte 4, lebo jednotlivé úseky neboli zlé, dynamika medzi dvoma hlavnými postavami fungovala, vykreslenie bezútešného sveta tiež nebolo zlé, páči sa mi že sa postavy dosť často pohybovali aj v externom prostredí (to už dnes veľa seriálov neposkytuje) a tiež, že sa seriál nebál obetovať aj významnejšie postavy. Avšak okrem pár scén, resp. dielov vačšinou nemá seriál až taký presah ako by som čakal/chcel. Tak uvidíme, čo nám tvorcovia pripravia v druhej sérii, ale tempo rozvoja príbehu by mohlo ísť hore, lebo pozerať ďaľsích 9 dielov ako idú naše postavy z bodu A do bodu B už nebude na druhykrát tak zábavné. PS: Hru som nikdy nehral, takže sa mi nedá porovnávať, hodnotím len čisto podľa seriálu. ()

Season 1 (2023) (S01)

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Prvý diel je dosť dlhý a zatiaľ je to medzi 3 a 4 hviezdičkami. Ale chápem o čo tvorcom išlo - vykresliť hutnú atmosféru a spoznať sa s hlavnými postavami. Úplne cítim, že je to ešte len ticho pred búrkou, ktorá príjde v ďaľších dieloch. Ono aj prvých 20 minút je takých - všade kľud, ale je vám jasné že na pozadí sa už dejú veci. A nie dobré veci. Atmosféra sa podarila, produkčná stránka je prvotriedna a má to aj jeden nečakaný zvrat. Preto s nádejou na hustý ďaľší vývoj sa prikláňam k 4*. Počkajme si čo na nás tvorcovia pripravili. Ale nebude to prechádzka ružovou záhradou. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Opäť, úžasná art direction a triky. A dobrá atmosféra. Ale príbeh sa moc neposunul a veľa sa toho nestalo. Tvorcovia stavajú na hororovom feelingu. Takže pre mňa opäť medzi 3* a 4*. Ale prekvapivý záver to vytiahol na 4*. Stále čakám niečo epickejšie, tak uvidíme kedy (a či) to príjde. A Bella Ramsey mi začína prirastať k srdcu - super to baba hrá. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Okay, tak tunak je to už plnohodnotná "štyrka", dokonca som chviľu váhal, či nestreliť plnú pálku. Tento diel totiž vybočil úplne iným smerom a emočne ma to nenechalo chladným. I keď malinké výhrady by sa našli, jednalo sa jednoznačne o najlepsí dieľ a je fakt otázne, čo sa bude diať ďalej. V podstate čokoľvek je možné. Tak uvidíme, ale je už teraz jasné, že v tomto seriáli nejde o "hlavný" príbeh. Tipujem, že na konci série tvorcovia "nejako" zavŕšia season arc (ohľadom Ellie), ale to všetko len (po)slúži na to, aby nám ukázali konzekvencie naznačeného "rozkladu sveta". Ak budú aj ostatné diely podobné, tak to stojí minimálne za jedno pozretie. Ak sa nebodaj dostaví nejaký bonusový presah, tak potom to bude bomba. Nechajme sa prekvapiť. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Páči sa mi, že tvorcovia sú flexibilní čo sa týka dĺžky epizód. Prvá a tretia mali takmer hodinu a pol, druhá a táto štvrtá cca 40-50 minút. Čiže podľa toho, ako si to príbeh vyžduje. A tento diel teda "uletel" veľmi rýchlo. A nebol veru zlý, znova sa nám dve hlavné postavy trošku zblížili. Avšak stále tomu chýba presah (ten bolo najviac cítiť v treťom dieli). Snaď nás tvorcovia nenechajú čakať až do posledného dielu. Ak áno, pojdem už na 3*. Ale takto 1 diel za týždeň je to oka. No ešte stále mám taký pocit, že nám celá story tak trošku buble pod povrchom. ;) ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Zatiaľ spolu s 3. dielom nasilnejšia epizóda. A konečne už aj s presahom. Dokonca sme sa dočkali dvoch prekvapivých scén a záver bol fak hustý. Takže prituhuje a som fakt zvedavý, či tvorcovia ešte pritlačia na pílu. :) Ide to teda dobrým smerom. Teda myslím tým seriál. Lebo postavy v ňom by povedali presný opak. :) ()

Rodina (2023) (S01E06)

Prituhuje, prituhuje. Tu už som chvíľu rozmýšľal nad plnou pálkou. Totiž s postavami sme už zžití a aj keď to na chvíľu vyzerá byť celé pozítívnejšie, tak...veď nebudem prezrádzať. Ale opakujem, prituhuje - doslova aj symbolicky. Tentokrát sa naozaj neviem dočkať ďaľšieho dielu. ()

Napospas (2023) (S01E07)

Rozumiem tým, čo dali nižšie hodnotenie. Tento diel bol ozaj trošku bokom a ozaj trošku pomalší. Ale stále to zapadá do konceptu. Podobne ako v 3. dieli tvorcovia ukázali ako sa dá aj v postapo svete zabaviť. A navyše ešte viac to odhalilo motiváciu správania u Ellie. Takže za mňa okay. A k tomu sa tu zjavil jeden kráľovský bonus - Mortal Kombat II. :D Za to majú u mňa tvorcovia pivo. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

Ale hecnem sa a dám plnú pálku. Pretože sa dostali konečne naše postavy naozaj do úzkych a tentokrát už musela aj Ellie siahnúť na pokraj svojích síl. A aj hlavný antagonista bol na úrovni, takže u mňa spokojnosť a teraz som už fakt zvedavý na finále prvej série. ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Trošku lacné a jednoduché finále prvej série. Ono, samotná časť nebola úplne zlá, akuráť pochovala behom pár minút celý zmysel toho, o čo sa dve hlavné postavy počas prvej série snažili. V tomto prípade mohli autori pridať viac minút navyše, aby poskytli Joelovi trošku väčšiu a uveriteľnejšiu motiváciu spraviť to čo spravil. Niežeby sme všetci občas nemali skrat, ale predsa, máme tu seriál, pri ktorom sme strávili už 16 hodín nášho času. Nič, ide sa ďalej, ale v druhej sérii by sa mohol posunúť seriál z epizódnych príbehov na nejaký väčší, zmysluplnejší arc. Pretože v opačnom prípade záujem u mňa sledovať Last of Us ďalej nebude stúpať, ale skôr klesať. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)