Červeň

• Česko Red Green Blue (pracovný názov)

Tom_Lachtan

Bylo nebylo, Anglán se usadil v čechách a natočil tu krátkometrážní thriller. A podařilo se mu do toho sehnat pár neskutečně dobrých herců a natočil... Dobrý film! Ono je tam tedy sem tam decentní klišé a jsou tam hrozně otravné voiceovery, ale celkově je to řemeslně nesmírně zdatná práce, kde třeba vizuál s důrazem na červenou v čechách nemá moc obdoby a celkově je to výborné žánrové cvičení, které bych hrozně chtěl vidět rozvedené do celovečerní podoby, protože režijně to Paul Dean (že to zní jako jméno pro pornohece?) zvládá výborně, herci hrají dobře a byť třebas herečka v hlavní roli působí občas trošku zvláštně, je to dle mne pouze tím, že zhuštěný děj seká důležité momenty tak rychle za sebou, že nemáme moc prostoru pozorovat ji jen tak nic nedělat, respektive se tajuplně tvářit, což by bylo značně potřeba. Reálně mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale vzhledem k produčním omezením si to pro mne vyšší číslo zaslouží. Takže... Kdy bude celovečerák, herr Dean? vidět-se-to-dá-tady-tak-sem-klikni-nebo-tě-kousnu-do-holeně ()

dr.horrible

Angličan natočil v ČR vykrádačku západných béčiek a aj cez evidentne vysoký rozpočet nedokázal urežírovať jediný uveriteľný herecký výkon, ani u profesionálov. Vítajte na Balkáne! Vo svete nás musia mať za strašnú riť. ()

honajz

Jako - on ten nápad není zas až tak špatný, jenže to by se nesměl pan tvůrce pokoušet o pseudo umění a do hlavní role by neměl obsazovat hysterickou přehrávačku, u které ani neví, jestli má působit drsně, nebo jako že neumí chodit na podpatcích a je jí z toho, co právě provedla, na blití... Animovaná červeň sem tam je docela slušně udělaná, jindy působí jak od Tarantina (a to není pochvala). Pana Somra tady není ani vidět, slyšíme jen jeho hlas jakožto vyšetřovatele, ale proč do toho šli Kačer a Vetchý, to fakt netuším. Pan Kačer asi kvůli synovi či vnukovi. Kdyby se pan rejžisér včas rozhodl, jestli chce točit brutální Nikitu, nebo spíš revenge s rozklepanou troskou, udělal by líp. Takhle to není ani to, ani ono, a často to působí nechtěně hodně směšně. Navíc klon krabice Čvančarové taky nic moc požitek. ()

• Mezi závěrečnými titulky uvidíme ještě jednu scénu. (SONY_)
  • Natáčení probíhalo v Praze u Rudolfina a také na stanici pražského metra. (SONY_)