Rage Against The Machine - Bombtrack

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1992, 4 min

Hudební videoklip zobrazuje rap rockovou kapelu Rage Againts the Machine hrajíci v kleci, kterou hlídá policie a podporuje peruánské maoistické teroristické organizace Sendero Luminoso a jejího vůdce Abimaela Guzmana. V prostřizích videa jsou vidět záběry z různých demonstrací a vojenských akcí. Texty písně narážejí na sociální nerovnosti. (Epistemolog)

MM_Ramone

Pieseň "Bombtrack" je v poradí prvou, úvodnou skladbou z debutového albumu americkej hudobnej formácie Rage Against the Machine. Album nesie rovnaké meno ako samotná kapela. Vyšiel šiesteho novembra 1992 bol hlavičkou vydavateľstva Epic Records. Ku songu "Bombtrack" natočili revolučne orientovaný video klip. Členovia tejto kalifornskej skupiny boli silne ovplyvnení ideami komunizmu. To malo dominantný vplyv aj na ich tvorbu. Americký radikálne socialistický crossover. *** ()

Ouwen

Našlapaný, emocionální, s výbornou kytarou. Bombtrack je nářez i po tolika letech, ta syrovost mě pořád nakopává do prdele! ()

corpsy

Chcel som byť tvrdý, ale spevom Manuela prišla atmosféra, ktorá tento videoklip s menej vydarenou formálnou stránkou vystrelila vyššie. ()

• Píseň naživo byla poprvé zazpívána 8. března 1992 v San Luis Obispo v Kalifornii. (Epistemolog)