Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

• USA The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

Randy (Laurel Holloman) a Evie (Nicole Parker) jsou zcela rozdílné - Randy se oddává svým snům o založení kapely, ve škole jí to moc nejde, musí si přivydělávat u čerpací stanice a žije se svou lesbickou tetou a jejími kamarádkami. Sama má vztah s vdanou paninkou a právě kvůli své sexuální orientaci nemá ve škole kamarádky. Naopak černoška Evie bydlí se svou maminkou v luxusní vile, má výborné studijní výsledky, ve škole je oblíbená a má přítele. Tedy alespoň do té doby, než se setká s Randy...

Režisérce Marii Maggenti se v jejím celovečerním debutu podařilo vykreslit milostný vztah dvou mladých dívek, které k sobě díky svým odlišnostem našly cestu. Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek je filmem o křehké lásce, o jejím vlivu na okolí a o hledání sebe sama. Tato romantická komedie sice není typickou středoškolskou love story, ale její téměř autentická atmosféra a obdivuhodné herecké výkony obou představitelek vykouzlí úsměv na tváři. (charlosina)

hous.enka

Ten konec je opravdu hodně ujetej, ale jinak je to povedený film o vztahu dvou kamarádek, který už od začátku jsou víc než kamarádky. Díky Whitmannovi a vší té nadsázce dávám filmu hvězu navíc, jinak je to spíš takový průměrnější film z 90. let. Co mi trochu vadilo, je tradiční chápání rolí v lesbickém páru, kdy jedna z nich je "jakože chlap" - tohle ve filmech ze současnosti už odbourali a tady to působí trochu směšně. ()

dr.fish

Příběk dvou školaček, jejich lesbického tápání. Každá z jiné společenské vrstvy, přesto láska horu přenese. A svou lásku neskrývej, hrdě se k ní znej..tak činí i děvčata ve filmu, přes opovržení okolí, rodičů i ostatních. Navíc je jedna černá a druhá bílá, to jim taky nepřidává. Musím ale říct, že jsem čekal zajímavější film. Téma lákavé, ale ve skutečnosti pomalý, ne zas až tak strhující snímek. Chvílemi pohled na hodinky, nebylo to úplně ono. Celkově ovšem dobrých 70%. ()

wege

Oproti filmům s podobnou tématikou tomu vždy něco chybí, upřímnost a taková hravost (Fucking Amal), přímočarost a realističnost (Adele), větší a dojemnější příběh (My Days of Mercy). Ale zase chápu, že ten film byl jeden z prvních a musel vyšlapat cestu těm, co přišly později. ()

ad

Téměř plný počet, protože si pamatuji, jak mi tenhle film svého času učaroval.. je to především scénář, který ani na okamžik nenudí a má velmi slušně vypilovanou vyprávěcí rovinu, no a pak samozřejmě obě holky, mezi kterými to jiskřilo daleko víc a pravdivěji, než mezi jakýmikoli "milenci" vysokorozpočtových slaďáků :) ()

lena60

Komentáře se pro tentokrát raději zdržím. Jenom chci říct, že dávat tenhle "filmík" na stejnou úroveň s Fucking Amal mi nepřijde na místě. Nesahá mu totiž ani po kotníky. - A pokud máte blbou náladu, tak rozhodně neočekávejte, že se vám po zhlédnutí filmu zlepší...(tohle je pouhá reakce na některé z komentářů k filmu). ()