Miley Cyrus - Bangerz Tour

(koncert)
  • USA Miley Cyrus: Bangerz Tour
Dokumentárny / Hudobný
USA, 2014, 120 min (Alternatívna 84 min)

Dynamický koncert rebelky světové popové hudby se zajímavým pohledem do zákulisí... Americká zpěvačka Miley Cyrus je v současnosti jednou z nejvýraznějších mladých zpěvaček světového popu. Její cesta z dětské hvězdy k opravdové superstar není dlážděná jen provokativními pózami, ale i hudbou, která oslovila celou řadu posluchačů. Během koncertního turné Bangerz Tour, čtvrtém v její kariéře, měla Miley Cyrus k dispozici mnoho rekvizit. Na pódiu se tak objevily létající hotdog, obří pes nebo klouzačka představující její vypláznutý jazyk, po kterém se při zahájení koncertu sklouzávala před diváky. Mimo skvělé show navíc díky pohledům do zákulisí poznáme i část soukromého života nezaměnitelné interpretky. (Česká televize)

Patw

Perfektní podívaná. Sestříhané písně z koncertu v rámci Bangerz Tour (z celého koncertu vlastně chybí jen dvě písně a to 23 a My Darlin') a k tomu ještě menší podívaná od zákulisí přes nahlédnutí k tanečníkům až po pobyt v hotelu. Miley prostě není jen o tom, že se svléká, létá na demoliční kouli či sahání mezi nohy a twerkováním. Miley se dokáže ovládat, umí diváka zaujmout a vtáhnout ho do své bláznivě originální show, která se může rovnat i těm nejlepším . Kdo se přes to neumí přenést je zaslepený. Talent ta holka má, však na rozdíl od jiných větších zpěvaček dokáže svou show odzpívat živě bez playbacku a nějakého autotune. Já jsem jednoznačně rád je to skvělá připomínka perfektního koncertního zážitku, který jsem nečekal ale sám na vlastní kůži z první řady zažil (takže jsem trochu zaujat). Každopádně nemohu jinak než 5*. ()

mira.l

Já se rozhodoval někde mezi 3 a 4*. No nakonec jsem dal za čtyři, jsou takové trochu bídnější... Podotýkám, že jsem neviděl 2h verzi koncertu, ale asi 1h 25min trvající záznam částečně s českými titulky, kde se mi trochu rozcházel zvuk s obrazem, což mě malinko rozčilovalo, nicméně na hodnocení to vliv nemělo:). Jenže: když jí člověk vidí, tak pokud není jejím zarytým fanouškem (a to zas nejsem), tak si prostě vybaví ty její poslední dobou čím dál trapnější excesy, což zážitek i třeba z tohoto záznamu poněkud ponižuje, a to je trochu škoda. Miley je prostě zvláštní. Ona je v zásadě zpěvačka asi vcelku dobrá, anebo aspoň poněkud netradiční, všiml jsem si, že pokud pouze mluví, tak je majitelkou hlasu, jakých asi moc není, u poměrně subtilní mladé holky je takový chraplák dost netradiční. A její hlasový rozsah je taky zajímavý, umí velmi dobře podat jak rychlé rytmické kousky, tak pomalé balady, o to nic. Koneckonců něco po tátovi z hudebního hlediska asi mít bude. Takže koncert hodnotím takovýma poněkud ušmudlanějšíma 4, jak už výše uvedeno jest:). Chvílema je to trochu blázinec, chvílema si vzpomenu, jak je pitomá, takže na plný počet to nedosáhne. nevím, jestli budu mít náladu to někdy vidět znova, v případě Miley asi radši zůstanu u hlasového záznamu, pokud si pustím nějaké její CD, tak s tím nemám nejmenší problém, po hlasové stránce mi prostě nevadí. ()

bohemia_regent

Tak jsem ji konečně slyšel zpívat a bohužel i pronášet v zákulisí „hlubokomyslná“ moudra. Pokud jde o hudbu a její prezentaci, není to nic jiného než derivát Lady Gaga, která sama je derivátem Madonny, která... která jako jediná byla relativně originální a jejíž hudba z větší části obstojí sama o sobě, i bez té rádoby skandální image. Bangerz Tour sice zpočátku působilo jako snaha o postmoderní stylovou show založenou na přiznaném nevkusu, ale i ta stylovost se začala časem hroutit a zůstal jenom ten nevkus, který vygradoval v samotném závěru. Muzika jako taková nestojí za zmínku - jestliže dvě nejvýraznější skladby koncertu jsou cover verze Beatles a Dolly Partonové, něco tu není v pořádku... Co jsem si před touhle tristní zkušeností vlastně sliboval od MILEY CYRUS? MILEJ CIRKUS aspoň, když už nic jiného. Ale byl to jen cirkus. Jedna slabá hvězdička je za profesionálně nasnímané a sestříhané koncertní pasáže filmu. ()

Marze

Hudební dokument na České televizi Artu. Zpěvačku neznám, chodím spíše na živou hudbu a neřadím se k digitálnímu proletariátu uspokojujícímu si svoje zážitky kvůli nedostatku financí na internetu. Ale působila na mě podivně a její fanoušci také, ale je to jen dojem. Písničky nejsou špatné, ale nějak extra také ne. Myslím že zdejší hodnocení odpovídá i mému. ()

• Jedná se o sestřih dvou koncertů ze Španělska a Portugalska. (Patw)