Městečko Fortitude

• Veľká Británia Fortitude
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
Veľká Británia, (2015–2018), 21 h 12 min (Minutáž: 47–91 min)

Hudba:

Ben Frost

Michael Gambon, Sofie Gråbøl, Mia Jexen, Luke Treadaway, Richard Dormer, Verónica Echegui, Björn Hlynur Haraldsson, Nicholas Pinnock (viac)

Fortitude je severské mestečko, v ktorom žije len niekoľko stoviek obyvateľov. Mestečko žije pokojným životom s takmer nulovou kriminalitou a mladou populáciou, keďže na území mesta nikto nesmie zomrieť. Situácia vo Fortitude sa však drasticky mení, keď prichádza k smrti miestneho profesora. Do Fortitude prichádza detektív z Londýna, pretože v tieni podozrenia je aj miestne policajné oddelenie. Život v mestečku je odrazu úplne iný a plán výstavby obrovského ľadovcového komplexu sa vytratí vo chvíli, keď si všetci obyvatelia uvedomia, že sa medzi nimi zrejme skrýva zákerný vrah. (Marceloo)

Recenzie používateľa Franc1s k tomuto seriálu (2)

Městečko Fortitude (2015)

Tak další nejen kriminálka z jednoho městečka v zamrzlé pustine, odříznuté od světa. Vše začne jednou mrtvolou a mamutem, přijíždí detektiv a začíná rozplétání případu, objevují se skrytá tajemství a další vraždy. Příběh se přibývajícími díly směřuje až k hororu, kde o drsné záběry není nouze. Finále však zůstalo úplně otevřené, takže 2.sérii musím zkouknout a pak se uvidí :) 7,5/10 ()

Série 2 (2017) (S02) odpad!

1. série se mi líbila, krimi příběh, pak linie s těma mamutama, pohoda. Ale toto? Postavy mají myšlení jak po tří týdenním kokainovým večírku, každej si chodí kam chce jak chce, policejní stanice slouží jako samoobslužný nákupák, Dan ať udělá co udělá, všichni to maj někde. A jaktože se za tu celou dobu nikdo neozval po DCI komisaři z Anglie? Trapné a nudné, od třetího dílu jsem vše přetáčel a finále? Opět trapas.. Teď chci zapomenout... ()