Soudní proces s Pamelou Smartovou

• USA Captivated: The Trials of Pamela Smart (viac)

Dokument z produkce HBO přínáší nový pohled na soud jedenadvacetileté Pamely Smartové z New Hampshiru, která byla obviněna z naplánování vraždy svého manžela spáchané v roce 1990. První soudní případ, který byl od začátku až do konce přenášený televizí, položil základy reality show. Film poukazuje na to, jak mohla média informováním o celé kauze ovlivnit průběh soudního procesu i závěrečný rozsudek. Kromě rozhovorů s žalobci, obhájci a novináři, kteří se v té době případem zabývali, obsahuje dokument také poznatky přátel a známých Pamely Smartové, včetně kamarádů z dětství a bývalých spoluvězňů. Přinese i první rozhovor, který poskytl jeden z chlapců odsouzených v tomto případu bezprostředně po svém propuštění, a v neposlední řadě také novou intimní výpověď Smartové samotné. (HBO Europe)

Clowers

Krásně jde na tomto filmu vidět, jak média utvářejí naše názory. Dokonalá televizní masírka. Největší problém hledat nezaujaté porotce, když za ně názor utvořila média. ()

Josevolley

Jste porotcem.....Jak rozhodnete? Filmu jsem dal 5 hvezd.Tolik proto,aby jej melo moznost videt vic lidi a kazdy si mohl obrazek udelat sam.Ja jsem si ho udelal... ()

nascendi

Viacerí z divákov po zhliadnutí tohto dokumentu zapochybujú o spravodlivosti amerického porotného systému i o rozsudkov vynášaných doživotne volenými sudcami. Pregnantne to vyjadruje názor jedného z účinkujúcich: "Doživotne, bez možnosti podmienečného prepustenia? Toľko nedostal ani Charles Manson." Film samotný mi pripadal pomerne chaotický, poskladaný z čriepkov rôznej veľkosti a významu. Ale demonštrovanie toho, ako televízia manipuluje verejnú mienku a verejná mienka porotcov (sudcu) bolo ukážkové. Verejnosť potrebuje nekomplikované príbehy s vyústením, ktoré si praje a médiá jej ho poskytujú. Čo tam po nejakých teóriách, že "bez akejkoľvek pochybnosti". ()