Aféra

• USA The Affair
Dráma / Psychologický
USA, (2014–2019), 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Hagai Levi, Sarah Treem

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken (viac)

Seriál AFÉRA zkoumá citové a psychologické důsledky mimomanželského vztahu Noaha Sollowaye a Alison Lockhartové, kteří se potkají v letovisku Montauk na Long Islandu. Noah je newyorský učitel a absolvent Williams College, který jednu knihu vydal a s obtížemi se snaží napsat další. Je šťastně ženatý a má čtyři děti, ale nenávidí svou závislost na bohatém tchánovi. Alison je mladá servírka, která se po náhlé smrti dítěte snaží dát znovu dohromady svůj život i manželství. Provokativní drama se odvíjí zvlášť z Noahova a Alisonina úhlu pohledu a k vyprávění příběhu používá subjektivně ovlivněné vzpomínky obou postav. (HBO Europe)

emma53

Seriál, který má úplně jiné rozměry než mnoho jiných. To je ovšem jen můj subjektivní názor. Celou první sérii jsem viděla snad někdy vloni a normálně se mi stává, že když po dlouhé době dávají další a další, tak jdu od toho, ale tady ne. Nějak magicky mě všechny postavy přitahují, takže jdu do toho a hned první díl dvojky mě zaujal, co bude dáááál............ ()

hous.enka

Výjimečný náhled na události z pohledu dvou lidí, je naprosto nevěrohodný, a právě to je ta věc, kvůli které musíte tenhle seriál vidět. Ona, on, jiskry vzájemné přitažlivosti, že málem vzplál celý ostrov. Jak tohle jenom může dopadnout... Z mého pohledu to nedopadlo zas až tak dobře, jak by mohlo. Například poslední záběry poslední epizody mi přišly zbytečné. Bylo to nutné takhle dotáhnout? Stačil přece jen náznak. A pak to vyšetřování vraždy/dealování, které mělo celou sérii spojovat... to mi přišlo takové nijaké, nadbytečné a zbytečné. Dost dlouho netušíte, o koho vlastně jde, a když to pak zjistíte, je vám to už tak nějak fuk. Seriál se tedy podle mě pohybujet ak mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, ale za obsazení ústřední čtyřky se přikloním k té čtvrté hvězdě. /zhlédnuta pouze první série, k dalším už nějak nemám chuť a odvahu/ ()

Hanys_

První série Affair je parádní hra s divákem. Detektivní romantika, ke které mám minimum výtek, ale které by víc slušelo uzavření série a s02 by klidně mohla jet s jinýma postavama (True Crime). S1 5/5. _ Druhá série je slabší, ale disponuje závěrečným dílem, který patří k tomu nejlepšímu v této serialove sezóně. S2 4/5._Třetí série je nejslabší. Dialogy mají v určitých chvílích pořád sílu, zvlášť v podání těhle herců..jenže co z toho, když se postavy chovají tak nepravděpodobně. Závěr dost fain. S3 3/5 ()

TheJokerCZ

Po třech dílech parádní záležitost, která mě velmi rychle vtáhla do děje a nepustila. A předpokládám že mě to nepřestane v nejbližší době bavit. Už se těším na další díly! //Konečně jsem se dostal k tomu, abych to dokoukal a až do posledního dílu se jedná o výbornou záležitost, do které jsem se dokázal vcítit i díky skvělým postavám a podmanivé hudbě. 9/10 ()

maseer2

psychologická vztahovka s temnější atmosférou a kriminálním podtextem, který zřejmě dostane pořádný prostor až v potvrzené druhé sérii.. vypíchnul bych formu vyprávění, kdy se verze událostí liší podle toho, zda je popisuje Noah či Alison, což je rozhodně zajímavý koncept, který dle mého ovšem místy malinko skřípe.. přesto jde o moc zajímavou záležitost, která by si mohla udržet mou pozornost i pro druhou sezónu.. 4* ()

Koruna našla prince Charlese

Koruna našla prince Charlese

21.10.2020

Tak se to obsazení začíná hezky rýsovat. Po dříve oznámených Lesley Manville jako princezně Margaret, Jonathanu Pryceovi jako princi Filipovi, Elizabeth Debicki jako princezně Dianě a Imeldě Staunton… (viac)