Aféra

• USA The Affair
Dráma / Psychologický
USA, (2014–2019), 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Hagai Levi, Sarah Treem

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken (viac)

Seriál AFÉRA zkoumá citové a psychologické důsledky mimomanželského vztahu Noaha Sollowaye a Alison Lockhartové, kteří se potkají v letovisku Montauk na Long Islandu. Noah je newyorský učitel a absolvent Williams College, který jednu knihu vydal a s obtížemi se snaží napsat další. Je šťastně ženatý a má čtyři děti, ale nenávidí svou závislost na bohatém tchánovi. Alison je mladá servírka, která se po náhlé smrti dítěte snaží dát znovu dohromady svůj život i manželství. Provokativní drama se odvíjí zvlášť z Noahova a Alisonina úhlu pohledu a k vyprávění příběhu používá subjektivně ovlivněné vzpomínky obou postav. (HBO Europe)

Recenzie používateľa geklon k tomuto seriálu (13)

Aféra (2014)

Pěkně v "poklidu" a bez zbytečných Clifhangerů za každou cenu. Jisté napětí je cítit už od začátku. Líbí se mi jak pilot visí na hereckých výkonech Ruth Wilson a Dominica Westa. Pokračujeme. Celá ta protažená aféra je cítit, tak silně a ta vášeň ústřední milenecké dvojice je enormně nakažlivá. Už i já mám chuť na románek..... Napěchované napětím a emocemi, ale pěkně vyvážené, tak aby v tom nebyl zmatek. Tohle je přesně to, co True Detectiv u mě nevyvolali. Hlubší pocit sounáležitosti v situaci hlavních hrdinů a jestli existuje v umění rovina pro termín "dospělé", tak vypadá určitě takhle. Naprostá paráda. Doufám, že se druhé série nedočkáme, jako minisérie o deseti dílech, naprosto dokonalé. Poslední díl 1. série byl tak cool, že jsem čekal, že se někde něco posere. Druhá řada nás nemine. A já se spíš bojím, než těším. Ten nataženej hapyend je divnej. 99%. ()

Série 2 (2015) (S02)

Bojim, bojim, bojim. Už od konce první série, jsem měl nepříjemný pocit, že druhá série tohohle intimního veledíla, není dobrej nápad. No, druhá várka postaviček s aférkama je za mnou a já se nemůžu dočkat třetí. Načasování jsem si nemohl vybrat lepší. Konec léta. I v mém soukromém životě, to nějak po dlouhé době začlo skřípat. Tak proč si nezkurvit iluze, moudry a dialogy, které Vás vykolejí na hodiny a hodiny. Možná Vám ovlivní dosavadní vnímání mezilidských vztahů. Komplikované vztahy se dál zamotávají a vůbec nic nenasvětšuje, že by se některý z propíraných vztahů přibližoval k cílové pásce happyendu. Noah ke konci série, už vypadá, že vážně někoho vodkrádluje jen proto, aby měl o čem psát. A Allison je totálně, ale totálně rozsápaná sama sebou(tak se cítím i já). Příhěh plyne ještě hektičtěji, než v úvodní řadě, spousta předvídatelných rozuzlení a clifhangerů. Ovšem tady nejde o samotné řešení dané situace, ale to, co tomu všemu předchází. Atmosféra opět nadrbaná, tak, že chcete vyskočit z kůže. A vedlejší, ba epizodní postavy jsou snad do jedné, taky jak prdel na hrnec. Druhá řada 98%. ()

301 (2016) (S03E01)

Nová linka, z té původní již moc nezbývá, však postavy hezky navazují na své příběhové základy. Vyvíjí se. Nové postavyjsou zajímáve a slibují v originální výprávění příběhu zajímavý nový přínos. Z první epizody jsem nadšen. Kvalita dialogů, jako snad rostla a to mám dojem, že jsem v podání postav téhle aféry už slyšel maximální možné výkony. No a nová zápletka je ..... slibná. Hurá do nové aférky. ()

302 (2016) (S03E02)

Výborný. Nic víc k tomu netřeba. Vrchol dílu večeře a konfrontace Helen a její dcery, následná scéna v taxíků, nahlas jsem se smál. Allison a její linka na mě působí trošku vykonstruovaně, uvídme jak se její příběh vyvine. Jinak necháápu proč jsme se třetí řadou tak otálel. ()

303 (2016) (S03E03)

Třetí řada mi zatím sedí.... Je napínavá a naléhavá, né tak čiřá jako druhá, je víc rafinováná, ale totálně mě baví. Hlavně ten Noah a postava Johna má totálně naběhlo na psychpat roku. Fraser překvapil. Tyhle castový překvápka miluju. ()

304 (2016) (S03E04)

Allison prožívá muka, takže se její chování dá vnímat jako logické vyůstění tramatických situaci, které jí pronásledují už roky. Luisa je "kráva" serie a tak to vypadá, že plnohodnotně na tomto postu zastupuje Whitney. Ta srala vážně hodně. Relevance a racionalita se zde prostě nenosí. Je až nebetyčně na škodu. Rozházející se pohled na skutečnosti jsou dost nelogické a nepravděpodobné, první věc, která mi v téhle sérii nesedlo. Top dialog hned na začátku Colea aLuisy při snídani. ()

305 (2016) (S03E05)

Takovej odpočinkovej díl. Shledání původní dvojice aférky...nyní je už situace úplně jiná, plná nelehkých vyústění a zlomových životních situací.Vztahy hlavních hrdinů se totálně zamotávají a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo změnit. Trošku mě sere, že každá drmatická situaci, či emotivně rozkolísaný dialog končí sexem, nebo minimálně pokusem o něj. Ne. sere mě to hodně. No a Noah se nám úplně pomátl. ()

306 (2017) (S03E06)

A už to zase jede. Noahova sestra je nejlepší nová postva, má celkem málo prostoru a szejně ho dokáže využít pro naprosté odhlaení svého charakterového potenciálu, pokud jí už neuvidíme, nevadí, né snad proto, že by už ukázala maxim...ona zatím ukazuje neustále a věřím, že to tak zůstane. Helen je tentokrát ve světle zaslepené oběti, kerá se ve své bezvýchodnosti ráda utápí a dává to všem sežrat. Vůbec se nesměje a čím dál patetičtější....fascinující přesah postavy, která se vyrovnává sama sebeou. A nedaří se jí to. ()

308 (2017) (S03E08)

Allison versus Luisa vs Cole rovná se všechno jinak. Kráva je za snaživou klaďasku, Cole s Allison začínají panikařit pod tíhou viny. Luisa se zkrátka hodí do jinýho seriálu, sem mezi socipaty a klimotry špatných rozhodnutí ne. Jse zvědavej jestli Coleovi švihne už v týhle sérii, nebo až další. "Možná bys měl být šťastnej hajzl, než utrápenej hrdina." ()

309 (2017) (S03E09)

Očekávaný, ale strhující. ()

310 (2017) (S03E10)

Tady to mělo zkončit, důstojný konec série i seriálu. Jsem zvědavej, o čem bude čtvrtá řada. No, možná vlastně nejsem. ()

Epizoda 8 (2018) (S04E08)

Rozhodně nejlepší díl celého seriálu, který už tak je na vrcholu, celá serie vlastně nenásilně proplouvala skrz rozbouřené vlny až narazila. Výborný chlapský díl, končí totálním twistem, který naznučeuje, že finále bude mohutně emočně brutální....a možná se pátie série nedočkáme. Což mě dost mrzí, protože jsem zpět dostal víru, že by tahle aférka mohla dvě sezóny pokračovat. Rozhodně top. ()

Série 5 (2019) (S05)

Konec jedné éry, tedy spíš aféry. ()

Koruna našla prince Charlese

Koruna našla prince Charlese

21.10.2020

Tak se to obsazení začíná hezky rýsovat. Po dříve oznámených Lesley Manville jako princezně Margaret, Jonathanu Pryceovi jako princi Filipovi, Elizabeth Debicki jako princezně Dianě a Imeldě Staunton… (viac)