fun.: Carry On

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2012

kingik

Tahle americká indie rocková partička má dvě období - před a po megahitovce "We Are Young", která ji dostala do (komerčního) povědomí hudební scény. Do té doby prakticky neznámí hudebníci pod vedením "skinny" frontmana Nate Ruesse se rázem stali senzací, která si získala jak hudební kritiky, tak i posluchače, což nebývá zrovna obvyklý jev. Jejich singl z druhého studiového alba se dočkal prestižních hudebních ocenění, včetně Grammy, a jen se čekalo, jak si kapela hudebně povede dál, jakmile vlna nadšení opadne. Na řadu přišel v pořadí druhý singl "Some Nights" podle něhož je jejich druhé album pojmenováno, poté "Why Am I The One" a vše završil v pořadí čtvrtýa poslední singl "Carry On", který zde hodnotím. Na mě žádný světoborný dojem neudělal. Téhle nadějné kapele hrozí, jako ostatně mnohým před ní, že se stane kapelou jednoho hitu a pak se nad ní zavřou hudební vody. S klipem to vypadá vlažně. Je nejslabší z těch čtyř, které pocházejí a váží se k prezentací jejich alba. Skladba zbytečně dlouhá a rozvleklá. Song je to pohodový, avšak to mě nestačí. Nate Ruess má výrazný hlasový rozsah a jeho image je originální, nepodbízivá. Stejně jako tvorba kapely. Nicméně, rozhodující je, jestli mě tahle hudba nabije energií či nikoliv. U tohoto singlu se to nepřihodilo. Příznivci hudebního žánru i skupiny však jistě budou mít opačný názor a nedají na svoje miláčky dopustit. Je pravda, že je to na hudební scéně něco nového, ale na neskonalou (hudební) životnost to nevidím, ačkoliv jejich ostatní skladby mně připadají zajímavější než je tahle. Poslechnu a jdu dál. Mé hodnocení: 40% ()

corpsy

Z počiatku som veľmi klipu nefandil, ale nakoniec ponúkol to, čo by som rád videl častejšie, ako preplácané video smažky plné zlatokopiek a zlatých reťazí. ()