Noční můry chorého mozku

(neoficiálny názov)
  • USA Nightmare (viac)

Z ústavu pro psychicky nemocné je propuštěn schizofrenní maniak. Jeho psychiatr jej chce léčit ambulantně na svobodě. Maniak se však okamžitě ztrácí lékařům i policii z dohledu a vydává se na cestu zpět domů do domu, kde bydlel jako dítě. Zde chce jednou provždy vyřešit podstatu své psychické nemoci. Jeho cesta domů je však lemována násilím a vraždami... (Flipnic)

Karamanlis

Po sľubne krvavom začiatku tu nastáva útlm v podobe častého flashbackovania, mudrovania a paberkovania z úvodných scén, čo ma nie vždy bavilo. Našťastie to zachraňuje exkluzívne slasherové finále a je škoda, že "Nočná mora v poškodenom mozgu" na túto vlnu extrémneho násilia nenaskočila omnoho skôr, než len v záverečnej desaťminútovke. ()

pornogrind

Velkým plusem tohoto filmu bylo obsazení hlavního "hrdiny".Baird Stafford v roli Tatuma exceloval.Škoda jen,že nedostal tolik prostoru.Ale pokud ho dostal tak to stálo za to.Film má vše co by měl správný horor mít.Skvěle zahranej záporák,trochu té psychologie,skvělá hudba,tísnivá atmosféra a na rok vzniku perfektní gore efekty.Navíc luxusní konec,který povyšuje snímek o třídu výš.Parádní zapomenutá pecka z "videonasties". ()

darkrobyk

Asi nejlepší je na celém filmu práce se sečnými a bodnými zbraněmi. Gore výživné - lítají hlavy, probodnuté trupy, podříznuté krky, ba i krysička pochutnávající si na mrtvole dívky nechybí. Ani mi nevadí, že u mnohých efektů je vidět použití gumových figurin. Vadily mi jiné věci - zejména střední část ztrácí výrazně tempo, nedaří se vykreslit patřičné napětí, mizerná hudba atmosféře rozhodně nepomáhá, dítě se prostě netrefí pistolí z několika metrů (a k tomu několikrát za sebou) a nikdo po zásahu šesti kulkami nebude stále při životě. Celou dobu jsem tajně doufal, že spratek C.J. bude vykuchán, vyvržen, vykastrován a rozčtvrcen.....tvůrci měli ovšem jiný záměr. Jen vzhledem k množství kečupu dávám krásné 3*. A erotika mohla být klidně otevřenější. Viděna nezkrácená verze. ()

Campbell

Věděl jsem že se na filmu podílel Savini, ale to je asi tak všechno. tenhle film dlouho poletoval okolo mě ale nějak moc jsem ho vidět nechtěl, což je škoda, protože tenhle film má dost zajímavou myšlenku a celá ta psychadelická atmosféra nemá chybu. Neříkám že to je nějaké nadčasové dílo ale na zkouknutí dokáže celkem překvapit. Gore je tu poměrně dost a jsou fakt díky Savinimu dost parádní, useknuté hlavy, podříznutý krk a více. Škoda jen lehce roztahanosti která lehce filmu ubírá, ale jinak palec nahoru. ()

J*A*S*M

Kurs amatérské psychologie. Kdyby tam aspoň pořád někdo hystericky neřval, zvlášť ta nesympatická matinka. Špatné to není, ale nadšení se teda rozhodně nekonalo. Nabývám přesvědčení, že IMDb má - co se týče hororů všeobecně, ale zvlášť těch starších - mnohem více odpovídající hodnocení (zde 5.3/10). ()

• Film byl pro krvavé a brutální scény zakázán v mnoha zemích, byl umístěn na seznam tzv. "videonasties" filmů ve Velké Británii a jeho prodej, půjčování a produkce byly právně stíhány. (Flipnic)
  • Za tehdy "nelegální" poskytnutí "UNCUT" verze jiné osobě byl jistý vlastník odsouzen k trestu odnětí svobody na 6 měsíců!! (Jiné zdroje tvrdí, že 9 měsíců). (Flipnic)
  • Na scénách vražd se údajně podílel známý maskér Tom Savini. Svoji přímou práci na tomto filmu ale dodnes popírá a tvrdí, že zde fungoval pouze okrajově jako konzultant maskérů a speciálních efektů. Údajně existuje "usvědčující" fotografie z natáčení, kde Tom Savini přímo předvádí jednomu z dětských herců, jak má v jedné ze scén správně držet v rukou sekeru. Savini se i tak k práci na tomto filmu nikdy nepřiznal ... (Flipnic)