Černobílý svět

(študentský film)

Malíř Gregor je natolik zaujat svou prací, že se přestane věnovat své přítelkyni Lídě. Ta ho ve vzteku opustí v době, kdy Gregor podvědomě ztratí barevné cítění a je tím naprosto posedlý. Odkázán sám na sebe bez možnosti tvořit se Gregor opět snaží nalézt barvy ve svém životě. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Tomáš Lyga sa s kazdym dalsim filmom zlepsuje a rastie v nom nadejny cesky reziser ktoreho amaterska tvorba stoji za zhliadnutie. Dava si zalezat na zapletke, ktora pekne graduje, kvalitne dokaze viest hercov a technicka stranka je lepsia jak v niektorych profesionalnych ceskych filmoch. Tentokrat musim pochvalit hravu kameru a dokonale padnucu hudbu. Uz sa neviem dockat ako bude vyzerat jeho regulerny profesionalny film. 7/10. ()

Tom_Lachtan

Upřímně nevím, jestli jsem někdy v českém filmu viděl tak neskutečně zábavnou kameru, která nejenže vypadá zcela úchvatně a není záběru, který by mě nebavil, ale tady navíc naprosto perfektně doplňuje příběh a dává příběhu nový, hrozně zábavný rozměr, jednoduchý, ale skvělý nápad, který se podařilo dotáhnout do výtečného výsledku. Navíc jsou záběry tak dobré, že by mě bavili i kdyby půl stopáže zabírali záběry na křečka zkoumajícího naprasklý hrneček, co mu byl dán za nový domeček. Herecká dvojice jest nebývale sympatická a i když děj není nic objevného, je to napsán výborně (důkazem budiž fakt, že film nemá slabou pasáž, přestože má na studentský film nadstandartní délku). Fakt nevím, co bych od absolventskýho filmu chtěl víc, jasných pět. PS: v tomto filmu není ani jeden záběr na křečka ()

MontyBrogan

Príbeh skôr priemerný a originálny tiež veľmi nie. 4. hviezda je hlavne za herectvo, ktoré mi pripadalo na študentský film dosť profesionálne. Alebo minimálne som nad ním nemusel prižmurovať oči, čo robím pri počinoch podobného formátu tak pravidelne, až ma to raz privedie k očnému. No a tie maľby tiež stáli zato, neviem koho sú v skutočnosti dielom, ale prítomnosť múzy v nich bola evidentná. ()

Disk

Absolventský film Tomáše Lygy vyniká především absolutně soustředěnou režií, vytříbenou kamerou a výborným ozvučením. Navíc oba hlavní představitelé oplývají skvělou chemií, která u filmů dnešních mladých tvůrců je spíše vzácností než pravidlem. Skutečně emotivní zážitek. ()