Priyanka Chopra: I Can't Make You Love Me

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
India, 2014, 4 min

kingik

Úspěšná písnička s letitou historií, která dorazila až k bollywoodské krásce, jejíž performance ji v zásadě neublížil, a stejně tak na mě neudělal větší dojem. Když Prianka nemá v zádech někoho mimořádného na taneční muziku, jako je třeba Pitbull, tak to vyzní neutrálně. Ano, od ní se především očekává vizuální atraktivnost, do které jde s maximálním nasazením a bylo by nefér, kdybych popřel její pěvecké nasazení. Zpívá jí to moc pěkně, avšak jejím stylem jsou spíše úderné taneční rytmy, než-li song, který se dříve objevil v několika cover úpravách, jejichž převedení měl v minulosti na starost George Michael, anebo seskupení Boyz II Men, a z těch současnějších Kelly Clarkson nebo Adele. Každý se s nelehkou písní plnou úskalí od country hudebníků Reid & Shamblin, vyrovnal po svém, a přišel v ní s něčím osobitým. Priyanka se o totéž pojetí snaží a sází na taneční verzi, která s přemýšlivým textem nemůže tolik korespondovat, jak by chtěla. S citlivým projevem to však zvládá dobře a dává do skladby prožitek. Břemeno tíhy jí nějakým způsobem pomáhá odbourat herec Milo Ventimiglia, kterého jsem v klipu identifikoval a dokázal na tom prostoru utvořit s indickou kráskou dobrou dvojici. Klip je pak výrazným apelem hlavní aktérky, aby jí Milo neopouštěl, ačkoliv při jejích vizuálních kvalitách, se tomu hůř věří. A ten rozpor tam byl, protože písnička by asi nejlépe sedla nějaké ježibabě s bradavicí, před kterou by náš milý Milo opravdu pádil ze dveří. Prianka si po dancefloorových záležitostech vyzkoušela tklivou polohu songu, který na počátku devadesátých let proslavila u nás nepříliš známá Bonnie Raitt. Tehdy se také písnička stala překvapivým hitem, ačkoliv to nikdo příliš neočekával. Kdo ví, jaký osud čeká verzi z roku 2014.Tak závratný úspěch to pravděpodobně nebude. Mé hodnocení: 60% ()