Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

Indio

Viděli jste v poslední době něco z české serialové tvorby? Martin je ve srovnání se slabou seriálovou konkurencí na tom dobře. Ve všední dny u sporáku je příjemnej parták. ()

Marty1905

Obě série seriálu jsou naprosto bez konkurenční. Miroslav Donutil je opravdu skvělý herec. Jen z mého pohledu k němu toto chování vůbec nesedí. Místama mi přišlo, že z něj udělali až moc zabedněného. Většinou při jednání s Lídou Klasnovou. Celkově si na seriálu není na co stěžovat. Člověk se v každém dílu dočká momentů, kde se fakt zasměje. Ohledně ostatních postav: Postava Ireny skvěle doplňuje doktorovu ordinaci. Opět se také potvrdilo co si lidé myslí o policajtech "co je to za blbce" když se člověk párkrát setká s panem Topinkou není se čemu divit. Pro celkové hodnocení nelze jinak než udělit 4 stars,. ()

Noah_Kilrane

Ohó, čekal jsem srágoru typu Doktor z Hor a dostal jsem vtipně sarkastickou oddechovku. Ano, není to nic moc extra, ale chcete-li se po náročném dnu pobavit, proč ne. Hlavně to nebrat to moc vážně. ()

Prepperka

Příjemná oddechovka pro večerní gaučing. Zvlášť když hlavní představitel jakoby chováním z oka vypadl muži, se kterým už 22 let žiju. To se pak člověk baví o to víc, když ty situace zná i z reality. :) ()

BigJohn02

Nenáročná věc vhodná jako kulisa třeba k žehlení nebo surfování po netu. Banda česko-slovenských blbů v čele s vygumovaným policajtem na pozadí vztahu protivnýho doktora a stárnoucí učitelky. A do toho Marcinková, která je tak drzá, až je roztomilá. Celkový dojem snižuje hlavně to, že ani takovýto seriál nedokáže ČT vymyslet sama, ale musí ho koupit. ()

Beata.Stybro

Doktor Martin je mi nesympatický. Není laskavý, jak bych čekala, ale ani ne zas tak protivný a dobře sarkastický jako Dr. House, abych se bavila. Miroslav Donutil, kterého mám jinak ráda, mi do téhle role nesedí a přiznám se ani nevím, kdo by mi tam seděl. A seriál je o něm. Herci nehrajou, ale přehrávají, humor i zápletky jsou umělé. Věřím, že si diváky našel..., ale já snesla dva pokusné díly a nikdy víc. ()

rottencom

Obtížně artikulující Miroslav "Botox" Donutil s nulovým výrazovým prostředkem v další z dlouhé řady naprosto zbytečných a nevýrazných postav. Za degradaci nádherných valašských exteriérů minimálně jedna hvězdička dolů... ()

Alena.Durech

Ľahký oddychový seriál, ktorý mne a partnerovi spríjemnil večery. Sme vcelku kritici seriálov, ale toto bola jasná voľba oddychovky a tešili sme sa na ňu. :-) ()

Scott67

Dal bych tomu i víc, docela jsem se bavil. Ale nemůžu. Hlavně nemůžu pochopit, proč je nahoře uvedeno dokonce sedm našich scénáristů, když je to do puntíků obšlehlý anglický originál. Asi to zmínili v titulkách, ale tady bych to rozhodně zmínil taky. Jinak to vypadá, že se jedná o něco původního. A to se tedy vůbec nejedná. Myslel jsem si, že je vzat pouze formát pořadu. Tedy bručounský doktor v malém městečku. A k tomu rozvinutý scénář z domácího prostředí. Ale pak jsem viděl dvě epizody původního anglického originálu a to mě vyvedlo z omylu. Je to okopírovaný do posledního detailu ! No to teda koukám. Proč je potřeba dělat něco takového? To jsme takoví chudáci, že nevymyslíme něco vlastního ?? Dříve stačilo původní dílo nadabovat. Dnes už se rovnou přetáčí celé. ()

Bambulin

Promarněná šance. Snaha mít v hlavní roli "superhvězdu" Donutila, stála za předčasným koncern seriálu. Kdyby dali možnost to zahrát někomu méně zprofanovanému, třeba z oblasti, který by si toho vážil, mohlo to jít dodnes. Docela zdařile se povedlo napodobit původní postavy a přitom je udělat jiné. Jediný, kdo mi tam opravdu neseděl byl strážmistr Topinka. V anglickém originále je ten druhý policajt taky trochu ujetý, ale tady to fakt přehnali. Dělali z něj exota par excellence. Donutilovo hraní/ nehraní. Ve smyslu- tvářím se furt stejně, mne štvalo snad nejvíc. Tam, kde v originále Martin Clunes vyjadřoval opovržení, znechucení, vztek, tak Donutil drží jen furt stejný ksicht. Jak říkám škoda. Proti předělávkám cizích úspěšných seriálů nic nemám. Toto i konkurenční Polda se docela ujdou. I když na originály nemají. ()

vicvixx

Dobrá oddechovka. Herci solidní, Čvančarová je kost (není, ale je, víme jak to myslím), prostředí je tam hezké, a i ta Irena je pěkná. Nemám s tím problém. A Norbert Lichý je záruka srandy. ()

milos.bradik

V žádném případě si neumím představit žít v tom Protějově. Sám jsem původem z Valašska a Beskydy miluji, ale tady to vypadá jako na psychiatrii, v seriálu neexistuje jediná postava, která by byla normální. Chápu, že je to komedie, ale copak musejí být všichni nějakým způsobem šílení? ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý