Přeludy

• USA Visions

Poté, co se těhotná Eveleigh přestěhuje se svým manželem na vinici, aby začali nový život, začíná mít halucinace a v jejím životě se objevují přeludy. (Indigo Film)

Othello

Kompilace zavrženíhodných hororových postupů, tvůrčí i produkční bezradnosti, katastrofálního herectví a neschopnosti vyvolat alespoň elementární zájem o to, co se děje na plátně. Navíc je to celé prosáklé jakousi oslizlou esoterikou, která v kombinaci s gravidní protagonistkou (jejíž těhotenství vlastně stojí za vnímáním nadpřirozena) jasně určuje, pro koho je tento horor vlastně určen. ()

silentname

Nechcem tvrdiť, že všetko na filme "Visions" bolo zlé, ale na druhú stranu je to pre mňa projekt s maximálne promrhaným potenciálom, ktorý mohol niečo dosiahnuť. Úvod je ale na mňa strašne nudný a vyvrcholenie a jednanie hlavného záporáka filmu je tak strelené, že človek to len ťažko dokáže brať seriózne. Motivácia je dobrá, no prevedenie podľa mňa nič moc. Na druhú stranu je ale prostredie pekné a film má aj pár zaujímavých momentov. Ale keď sa nad tým človek zamyslí, skutočne dokázal niekto predpovedať udalosť, ktorá sa mala udiať až o minimálne 100 rokov? To sú veci, ktoré ma rušia, plus neskutočná monotónnosť filmu v prvej polovici. Celkovo je to pre mňa slabé. Nie hrozné, ale dosť slabé. Jediné, čo okrem exteriérov podľa mňa vyniká je Isla Fisher v role hlavnej hrdinky. Ostatné je podľa mňa slabé a utopené v nie najlepšie napísanom scenári. Potenciál bol, no prevednie ma neberie. Ešte však pridám jedno. Keď som sa viac pozrel na režisérske počiny pána režiséra, človeku veľa vecí dôjde a pre mňa platí, že jeho jediný dobrý film ostane Saw VI a všetko ostatné potom padlo do hlbín. A preto je trošku príjemne prekvapivé, že "Visions" nie je tak frustrujúco nudné a klišé na klišé ako Jessabelle. Takže aspoň toto ešte ocením. Hodnotenie: D+ ()

kaylin

Film „Přeludy“ – což je jednou název české distribuce, který se docela povedl – není nijak originální dílo, ale snaží se alespoň o to, aby s tím, co mu bylo autory dáno do vínku, pracoval docela na úrovni. Nejsou zde momenty, které vás dovedou vyloženě odrovnat, ale jsou to momenty, které nejsou vyloženě zlé. Snímek „Přeludy“ není skvělým hororem, ale je alespoň průměrný. ()

malylada

Mladý pár začíná nový život, v novém domě..... klasická duchařina, žena trpí stavy, vidinami a její přeludy ji nikdo nevěří. Celé je to velmi povedeně natočené, jen mi vadilo trošičku málo nápadů a větší vyhrání si s psycho stavy. Lekačky také ujdou, ale pořád jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Závěr jsem však nečekal a stojí rozhodně za to, celé to zapadá do detailu. Docela příkladný horor, kdy je škoda, že se nedostal do kin.....6/10 ()

Marceloo

Mladá žena sa ešte stále spamätáva z tragickej autonehody, pri ktorej zavinila smrť dieťaťa. So svojím mužom sa presťahuje do vinárskeho sídla v nádhernej oblasti a podarí sa jej otehotnieť. S príchodom do nového domu však začne mať desivé vízie, ktoré jej začnú ruinovať celý život. - Český preklad zase nesklamal a prezradil celú pointu filmu. V podstate mu znemožnil urobiť na mňa nejaký strašidelný dojem, pretože keď má niečo názov Přeludy a začne sa diať niečo strašidelné, musí byť aj tomu najväčšiemu idiotovi jasné, že sa v reále nič nedeje. Neprekvapil ma perfektný vizuál, ktorý som bral ako samozrejmosť, keďže viem, že Jason Blum by do svojej produkcie nepustil len tak niečo. Hudba je tiež celkom príjemná, čo môže u hororu vyznieť trochu hlúpo, ale keďže je celý o tehotnej mamičke, úplne sa sem hodila. Námet je dobrý a dokonca sa dobre vydaril aj záver, čo sa u takýchto hororov často nestáva. Postavy boli tiež príjemné a hodili sa k tomuto hororu. Páčilo sa mi nádherné vinárske prostredie a považujem za škodu to, že sa neodohrávalo viacero scén v exteriéroch, veď Přeludy nemusela mať len vnútri domu. Nebudem už vypisovať čo všetko bolo príjemné. Proste je to pre mňa klasický 3* horor ideálny pre dlhý zimný večer s celkom pokojnou a príjemnou atmosférou. + herec z I Spit on Your Grave ()