Sinfonía erótica

Dráma / Romantický / Pornografický
Španielsko / Portugalsko, 1980, 91 min

Gorehound

Vidno očividne malý rozpočet, bez homosexuálnych vsuviek by som sa zaobišiel, ale zasa tvoria celé to "divadlo zvrhlosti" podľa Markýza De Sade, takže by to bez nich asi nešlo, taktiež nie všetci herci sú celkom presvedčivý, ale... Všetko to vynahradzuje krásna symfonická hudba dodávajúca filmu snový, nereálny nádych, až goticko hororová historická atmosféra, vynikajúca a presvedčivá Lina Romay a celkovo netypické kreatívne podanie, kde sa s rozpočtom čarovalo, ako sa dá. Je to niekde medzi typickým sleazy Francom a čímsi ambicióznejším, dejovejším, aj najlepšia kópia, blu Ray od Severinu, má taký "ušmudlanejší" obraz, čo ale prispieva k pocitu, že naozaj sledujete "raritky", ktorou film je. Film by som odporučil najmä pokročilejším fanúšikom Jessa Franca, ktorý už majú niečo napozerané. ()

RetroMan

Markýza Martina se vrací po roční léčbě ze schizofrenie z kliniky ke svému manželovi, markýzi Armandovi, na jeho zámecké sídlo. Markýz Armando si však její nepřítomnost zpestřil vášnivým vztahem s mladíkem Florem. Markýz s mladíkem naleznou jednoho dne znásilněnou jeptišku, kterou si odvedou na zámek k ukojení jejich choutek. Markýza Martina toužebně naléhá na svého muže, který ji ani nevěnuje pozornost. Zklamaná ještě netuší, že tento milenecký trojlístek usiluje o její život a jmění. Jesus Franco využívá opět své umění, lehce na hranici fantazie a reality (v tomto případě i vkusu), doprovázené jeho hudbou a klavírem F. Liszta. Námětem mu bylo, tak jako často v ostatních případech, dílo markýze De Sade. Viděl jsem sestříhanou verzi v délce 80 minut. ()