Angel Lover

• Taiwan Tian Shi Qing Ren (viac)

Vavča

Velice povedený seriál kde exceluje hlavní herecká dvojka Bianca Bai (novinářka Li Xi Ai), a vesnický prosťáček, který má však pod čepicí Ming Dao (altruista Yang Tian You), kromě jejich vztahové linie (která generuje třeskutý humor, vynikající ping pongové dialogy a zásekové scény), zde uvidíte celou řadu příběhu s jedním centrálním tématem. Angelina (krasavice Coco Jiang) po ztrátě milovaného partnera založí agenturu, která pomáhá ženám ve vztazích a má na k ruce solidní partu charakterů, nejen Yang Tian You, ale synek z "chudé" hoteliérské rodiny Han Shao (charismatický a sympatický Remus Kam), závodník, silák Mars (Ix Shen), nejmladší člen týmu Sunny (Tae), zvěrolékař Yu Tai (Alex To). Kromě toho celým seriálem prochází nemluvný anděl (Kagami Tomohisa), který také přiloží často ruku k dílu. Seriál je to atmosférou civilní, nenásilný a veskrze milý, doslova vřelý, slzy do očí Vám vhrknou často, protože to působí tak skutečně, ze života, bez násilí, přehrávání. Navíc to navzdory počtu dílů to není roztahané vše do sebe zapadá časem, pravda, některé postavy andělského týmu mohly být rozvedeny více. Nicméně Bianca Bai je jedna z nejhezčích žen severní polokoule této planety a k tomu umí skvělě hrát! Má dramatický i komediální talent, její rozvoj vztahu s Yangem je super. Bohužel sérii od absolutního hodnocení dělí poněkud slabší finiš posledních dílů. Pozor spoiler. Především mě však nakrkla k nepříčetnosti a záchvatu zuřivosti (myslel jsem, že poplavu na Taiwan) příběhová linka, kdy se vrací bývalý spolužák Li Xi Ai. Ten chce, aby si splnila sen, stala se cestující novinářkou v rozvojích zemí a půjčí si ji na pár měsíců nebo let jako asistentku s nevinným záměrem, že by s ní časem chodil (jak jí avizuje, jelikož jeho osobní život neexistuje a tak si to chce vynahradit na úkor nikoho jiného, to jen mě to přijde sprosté? a ještě drzé kecat někomu do života, když sám nemá zvládnutý osobní život) . Hlavní hrdina, který je celou dobu rozumný na tuto propagační masáž, demenci časem přistoupí, sice se teda s Li Xi Ai před odjezdem zasnoubí a dá se předpokládat, že vše dobře dopadne, ale mně to nedá. Zkazilo to závěr jinak skvělého seriálu, prostě v reálu ani scénaristice by nic tak pitomého nemělo projít ani nejvylízanější fanoušek West Ham United (jak říká Verbal kladivář, s IQ zmrzlá makrela by na to nepřistoupil) a postava, která je celou dobu nejchytřejší osobou v seriálu tuhle sprostou dopředu avizovanou balící akci spolkne? Podpora hlavní hrdinky a jejich snů ano, ale asi ji nepošlu přes půl světa s bývalým spolužákem, buď jsem žárlivý sociopat (ale to ne, protože na ty holky letí, a na mě nikdo neletí), nebo je scénarista dement. Seriál má nerušivý hudební podkres, ok kameru, jen někdy zlobí nasvícení, solidní akční scény, především však baví svým humorem, promyšlenými dialogy. ()