Rozzuřená žena

• Taiwan The Fierce Wife (viac)

Zdá se, že život krásné ženy v domácnosti Xie An Zhen je úžasný. Ale její svět se zhroutí ve chvíli, kdy zjistí, že ji manžel podvádí. (Netflix)

Vavča

Povedený seriál, ale žalbohu ho strašně zabijí celková délka. Abych však nekritizoval pouze, přijde mi, že taiwanské seriály se velice pečlivě soustředí na vývoj charakterů, jejich prostředí. Tady se navíc děje příležitostný střet romantické/dramatické šablony s komediálními prvky. Ale vše působí uvolněně, relativně realisticky. Příběh nelítostné emoční bitvy o manžela Wen Rui Fan (James Wen) ze strany jeho dlouholeté manželky Xie An Zhen (kočka Sonia Sui je tady za šedou myšku) a manželčiny rozverné sestřenky Lai Wei An (Amanda Chu) má něco do sebe. Jenže přijde mi to někdy nevyrovnané scénaristicky i herecky. Sonia Sui je buď nevýrazná, nebo tak má působit (sám si tím nejsem docela jistý), naprosto ji smazává rozdílem třídy Amanda Chu(která dostala za svůj výkon i cenu nej. herečka ve vedlejší roli, je vtipná, pozitivní, nejen emočně rozervaná), škoda, že z jejího charakteru vyrobili časem emopsychopata (který rád poslouchá Evanescence:) Nicméně holkám se to určitě bude líbit více, navíc i druhý mužský charakter, magnát Lan Tian Wei,kterého hraje Chris Wang je taky povedený, jeho výcvik Xie An Zhen stojí za to. Zejména pasáž, kdy marně a neoblobmně vysvětluje, že každá dáma má tři ženy, skládá s elegance, elegance, a i ta třetí je elegance!:)) Z vedlejších charakterů vyniká akorát Janel Tsai, jinak jsou spíše z kategorie postradatelných. ()