Xi li ren qi zui zhong hui: Xing fu nan bu nan

• Taiwan 犀利人妻最終回:幸福男.不難 (viac)

Liverka

Doporučuji nejdřív shlédnou tv sérii The FIerce Wife (2010), protože v tomhle filmu je hodně věcí, které se právě na sérii odkazují... Jako třeba je smíchané curry s rýží, tancování, znalost vína nebo "proč zase sestřenice"... Pokud bych neshlédla tv sérii, asi bych si možná myslela, že to byl film plný klišé, ale protože jsem ji viděla, můžu jen říct, že to byla opravdu sladká tečka za dobře zpracovanou tv sérií. Ikdyž bylo těžké se prokousat prvními 12 díly série, a to hlavně díky tomu, že Wen Rui Fan a Lai Wei En mezi sebou neměli vůbec žádnou chemii. Obsah série ve zkratce: Wen Rui Fan a Xie An Zhen jsou spolu 10 let a mají spolu dceru. Ikdyž je Rui Fan obklopený modelkami a hezkými ženami, nemá potřebu svou ženu podvádět a je spokojený, ale to až do doby, kdy k nim příjde bydlet An Zhenina sestřenice Wei En. Díky té si Rui Fan začne myslet, že v podstatě 10 let manželství není sám sebou a zamiluje se do ní. Zpočátku Rui Fan a Wei En nechtějí pokračovat ve svém vztahu, ale všechno se zvrtne a vyústí to až v rozvod s An Zhen. Ta chce nejdřív dostat Rui Fana zpátky, ale nakonec si uvědomí, že to nemá cenu a zaměří se sama na sebe. Během celé doby ji pomáhá Lan Tian Wei, který se pak do ní zamiluje. Rui Fan příjde o práci, přátelé a nakonec ho opustí i Wei En, protože si uvědomí, že díky problémům s jejími rodiči vyhledávala pouze partnery, kteří pro ni byli nedosažitelní. The Fierce Wife Final je o konečné volbě partnera. Po 4 letech od rozvodu se chce Rui Fan k An Zhen zase vrátit, ale ta miluje Tian Weie. Pochybuje, neví, jak se má rozhodnou mezi zodpovědností k rodině nebo jestli pro to, po čem touží. Po dlouhé době zase něco skončilo podle toho, jak si člověk přál. Jednu hvězdičku ubírám za přespříliš reklamy ve filmu a za anglicky zpívané písničky v soundtracku, které kazily atmosféru oproti těm mandarínsky zpívaným. Postrádala jsem tam i písničku Zhong Shang od Freya Lin, která v sérii byla. U scény se živým narozeninovým dárkem jsem se opravdu dobře bavila:D a ještě nikdy jsem neviděla, aby ženská vtrhla do svatební kaple a řvala "ty jsi můj"! Takže za mě je to za 4 hvězdičky:-) ()