Fotograf

• Česko Fotograf (viac)
Česko, 2015, 133 min (Alternatívna 130 min, televízna verzia: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (viac)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

epoh

Tenhle film, ze je nudnej, trapnej a bez příběhu? Kdo tohle tvrdí, měl při sledování hlavu v zadku a emocí v něm není ani za mak. Fotograf je doslova jako Saudek. Žije, dýchá, smilni, baví, dojímá, budí obdiv i lítost, ten film brilantně zobrazuje Saudka formou imprese, obrazu z jeho života, které ve druhé polovině plynule přejdou do dramatu jak bič. Roden a Málková jsou dokonali a Fotograf je Pavláskové nejlepší film hned po Času sluhu! ()

Erinel

Nerozumím těm negacím tady...Je to super film. Saudek je mi svým vystupováním a vůbec svojí osobností hodně blízký. Je to chlípný prase a dámu umí svými řečmi naprosto odzbrojit. Miluje velký prdele a nebojí se říct slovo kunda. Tak to prostě je, to je Saudek. A takový musí být i film. Film o Saudkovi nikdy nemůže být intelektuální smršt prokládána dlouhými záběry na hercovu vrásku na čele nebo kus koláče v kníru. Ne. Zbožnuju ho a Roden ho zvtárnil naprosto EXCELENTNĚ! Málková si dávala slečnu Sáru jedna báseň. Po shlédnutí filmu jsme byli připraveni jít ji rozbít hubu, za to co provedla. Tohle se s Troškou fakt srovnávat nedá. KDO NEMÁ RÁD SAUDKA, NEMŮŽE MÍT RÁD TENHLE FILM. amen. ()

boombang

MUŽ NENÍ PES. KOSTI NEŽERE. Hm, tak tu máme další českou nudu a k tomu podivnou sebeódu dlouhou jak nudli. Rodenovi jsem jeho roli vůbec nevěřil. Škoda času. ()

kymla

Povedený snímek, který podle mě zachytil atmosféru umělcova světa.Vyzdvihuji herecké výkony Karla Rodena a Máši Málkové.Hvězdička navíc za výpravu. ()

boumik

Jan Saudek je velice kontroverzní a dynamická osobnost a podle toho je i film natočen . Nebudeme si nic nalhávat ale Česka filmová tvorba je na poměrně nízké úrovni oproti jiným Evropským zemím. Ovšem ten to film m osobně přijde jako světla výjimka. Karel Roden se role zhostil velice dobře a dokázal že je to náš nejlepší herec , celkově na mě tento životopis působil pohodově . Věřím že fotograf by se mohl zařadit mezi ty lepší česke filmy. ()

subic

Musím vyseknout poklonu Karlu Rodenovi, on je vážně skvělý. Už ne tak ale Ireně Pavláskové, její podání opět nijak zvlášť nenadchne, ale taky neurazí. Pan Jan Saudek mě svým životem nepřestává fascinovat. A jak sám řekl na začátku, po většinu času si bude vymýšlet, takže co je pravda a co ne? ()

Dzony

"Fotograf Jan Saudek - poté, co se svěřil, že měl v mládí dlouhodobý intimní milostný poměr s bratrem - dvojčetem Kájou, se nyní přiznal k sexu s vlastní dcerou Karolínou." Tak toto snad nepotřebuje žádný komentář. ()

kubilov

"Nikdo nechce znát fantasii, budeme si spíš vymýšlet, ano?" "Alice, vy máte bobra!" "Čekáme vašeho švagra." Fotograf je jistě film kontroverzní, zřejmě neobjektivní, celkem pochopitelně i dost zkreslující a zjednodušený, avšak i přes pořádnou délku film zábavný, nenudící a vtipný. Přesně takový si představuji, že ho Saudek s Pavláskovou chtěli stvořit, což se jim nakonec povedlo. Je jasné, že je to film polarizující, který si budete buď užívat, anebo jím naopak opovrhovat, pravděpodobně jako zastánci Šárky Směšné. Fotograf se omezuje na porevoluční období, které je v životě Jana Saudka zřejmě to vůbec nejzajímavější, právě díky samozvané Saudkové, zlatokopce, zlodějce, příživnici a plagiátorce, kterou Marie Málková zahrála takovým až divadelním způsobem velice přesvědčivě. Tím pravým králem je však Karel Roden, který v mých očích ještě nikdy nezahrál tak skvěle. Saudka měl vyloženě nakoukaného a ze vzájemných rozprav i naučeného, k čemuž stačil přidat jeho obrovský herecký um a vynikající herecký výkon byl na světě. Třetí v řadě, Václav Neužil jako mladý Samuel, si zase celý film vystačí s jedním výrazem, čemuž jde dodat jen jedno slovo - "Oidipus". Třeba takový David Černý mi udělal velkou radost, stejně jako ve výsledku vlastně celý film. Ten však radost řekl bych spíše škodolibou. Důkazem budiž předem k neúspěchu odsouzená plánovaná žaloba Šárky Směšné a Samuela Oidipa. ()

Guran odpad!

Roden hraej jen to, co mu scénář nabízí a to je totální h*vno. Film byl natočen jen proto, aby si mohl režisér při promítání honit ptáka, ikdyž nevím, některé ty nahé ženské jsou hrozný a těch krásnejch holek je zde opravdu hrstka. Roden nestačí k tomu, abych dal alespoň jednu hvězdičku, to by zde muselo být více hezkých holek, kvalitní scénář a režie. Tento film je ubohý a neprosto zbytečný. Nominoval bych ho na propadák roku. ()

Kortexo

Jan Saudek je pravý český umělec.Žije, jako umělec a tvoří jako umělec.Karel Roden exceluje a je vidět, že jakýkoliv úspěch filmů stojí právě na něm.Je pravda, že se tenhle film natočit nemusel, to že je Sára Saudková svině dobře ví každý... ()

MrMir

Naprosto nechápu, že k tomuto dal Saudek souhlas. Vždyť tam je vylíčený jako nesvéprávný jouda :o) plná polovina hodnocení je za Rodena, který si očividně tuto stupiditu užívá. Zbytek stojí za starou bačkoru... ()

teba

Čas sluhů zůstane už asi navždy nepřekonanej. Nicméně po dlouhý době mě Pavlásková zase potěšila - a vůbec bych to nečekala u filmu o Janu Saudkovi, kterýho fakt nemusim. Dostal mě tu Karel Roden, jeho výkon byl neskutečnej. 70 % ()

marek29

Asi bych zkráceně napsal jen "gross". Nechutnej týpek, nechutnej film, nechutnej chubby fetish. Co hůř, podle traileru si to prase nechalo udělat film na objednávku. Je to takovej bizárek těžší. Ne každej na to má žaludek / koule. Doporučení však nejen z toho důvodu nemůžu udělit. Sry ()

TonyStark

Mistr Jan je fakt kousek. Párkrát jsem ho potkal a musím potvrdit, že z něj opravdu vyzařuje takové "energické zvláštno", jaké se ze sebe (zdárně) pokusil vykřesat před kamerou Karel Roden. Je to zvláštní film, kde scénář tvoří životní zkušenosti komplikované a velmi originální osobnosti.A jsem si jist, že vyprávění Jana Saudka by stačilo na solidní filmovou sérii. Na šťavnaté životní eskapády někoho cizího se hezky kouká, tudíž nechápu proč zrovna v Čechách,kde je bulvár národní sport, je ten film tak podhodnocen...No, třeba uzraje. Námět,herci,režie,dekorace včetně těžkotonážních modelek - všechno je silný nadprůměr. ()

nula87

Zvláštní - především v tom, jak je na filmu vidět, jak jednostranný pohled nabízí (ten Janův, samozřejmě), a přesto jsou v něm věci, které z Jana dělají opravdu podivínského nezodpovědného úchyla - nicméně možná on sám si myslí, že to z něj dělá toho správného chlapáka. Roden se role zhostil úžasně a je vidět, jak si hraní té prapodivné bytosti užívá. A vykreslení Sáry? No vypadá to, že Jan pojal film jako osobní pomstu a Pavlásková neměla sílu nebo chuť ho trochu omezit. 60% ()