Dara Rolins - More

Krátkometrážny / Hudobný
Slovensko, 2014, 5 min

Dara Rolins

kingik

Nuda, nevím jaké jiné synonymum k téhle písničce dát. Tahle skladba nemá úplně fušerský, ani jinak blbý klip, ale je neúměrně dlouhá a bez pořádného rozproudění. Je sice hezké, že má Dara sociální cítění a rozplývá se nad dary života, ale pět minut poslouchat pořád jednu rovinu, tóninu a žádný vrchol, to je opruz. S Adamem Pavelkou i tak s minimem prostředků dali dohromady klip, který v případné slabší česko-slovenské konkurenci v pohodě obstojí. K Darině mám neutrální postoj. Vede dobrý boj se stárnutím, hudební kariéru má také slibnou, ale tuhle písničku mohla vystavět lépe. Zkrátit, přidat nějaký ten vrchol, něco, co by se dalo zapamatovat. Něco, co mě při prvním poslechu přiměje pustit si píseň znovu, kvůli nějakému místu či úseku v ní, které bude z hlediska hudebního zajímavé. Krásy zámoří, které v klipu jsou, působí chvástavým dojmem. Jo, něco v tom smyslu, že na to mám prostředky a můžu si dovolit natáčet v Americe. Natočeného materiálu je dost, tak do klipu naplácejme co nejvíce nic neříkajících prostřihů na americkou společnost, proložme to záběry na stylovou a uvolněnou Daru se slunečními brýlemi a nejdůležitější je neopomenout dlouhý záběr na její pěkně modelovaný zadek, na kterém jsou hodiny spinningu znát. Jednou to bohatě stačilo. Kupodivu není to takové dílo zkázy, jak vyplývá ze zdejšího velmi záporného hodnocení. Daru zde nikdo ne love. Tahle písnička je hlavně nudná, klip má obrazovou i technickou kvalitu, ale ani obrazová podoba songu v ničem neexceluje. More - původně jsem myslel, že se Dara vyznává národnostní menšině. Skutečnost však byla zcela jiná. V klipu žádný cikán nevystupoval, ale nějaký ten zástupce černošské komunity je k vidění.40% ()