Černá třída soukromé internátní školy Myoujou skrývá nejedno tajemství. Brzy se o tom přesvědčí i její studentka, Hare Ichinose. Právě ta se stane terčem svých dvanácti spolužaček, které spolu soutěží o její život. Pravidla hry na život a na smrt jsou jasná: komu se jako prvnímu podaří zabít Hare, tomu bude splněno jakékoliv přání. Tokaku Azuma je také jednou z vražedkyň, nečekaně se však rozhodne Hare chránit a mezi dívkami se postupně vyvíjí silné pouto. (Allcinna)

poleno

Ty jo... 8 měsíců jsem neviděl žádné dílko od typicky šikovných japonských ručiček, tak jsem se rozhodl to napravit. Přestal jsem (jak tomu bylo dřív) složitě vybírat anime podle mých osobních preferencí, poněvadž než jsem se k výběru nějakého konečně rozhoupal, trvalo to půl dne. Prostě jsem klikl a čekal, co z mého "výběru od boku" vypadne. Byl jsem vcelku příjemně překvapen. Děj Akuma no Riddle je tak nějak relativně fajn. Zatím jsem zkouknul asi přes padesát různých titulů a zatím jsem se s žádným podobným nesetkal. Animace a Art mi připadali nadprůměrné, rozhodně se mi na celou show pěkně dívalo. Vyzdvihl bych určitě to, jak si animátoři poradili s očima Azumy a celkově s jejím "tomboy" (bože, jak já nemám rád tohle slovo :D) vzhledem. Ta holka vypadala chladně jako Terminátor a já ji žeru. Postavy byly jako vystřižené z katalogu stereotypů, avšak mě z větší části bavily. Isuke mě zaujala nejvíc kvůli jejím VELIKÝM... PŘEDPOKLADŮM ZABÍT HARU jsem chtěl samozřejmě říct... heh. Jinak si včetně ní budu pamatovat Azumu a Haru, ostatní nejspíš upadnou v zapomnění. Hudba: Motivy hudebních stop jsem si zapamatoval asi hned po třetí epizodě (což je asi špatně?) Soundtrack by měl být přece obměňován, aby jsme nebyly onou hudbou unudění. Když na konci seriálu slyšíte to jedno prokleté OSTčko už posté, začne vám to lézt krkem. Shrnutí: Mě to bavilo. Za opakující se soundtrack a některé stereotypické postavy dávám nakonec silné 3*/ 69%/ ()

Starletka

Akční a dost ukecané shoujo-ai (neplést s yuri prosím). Kromě dvou jakžtakž zajímavých hlavních hrdinek je tady ještě velká spousta vedlejších ženských postav, kde každá má svoji minulost a motivaci, takže se v nich neztratíte, ovšem o nějaké velké propracovanosti se mluvit nedá. Příběh je šablonovitý - v každém díle se prakticky opakuje to samé, jenom s jinou dívkou. Ale dalo se na to dívat a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila nebo nutila do sledování. Animace pěkná, opening se mi líbil, ending je pokaždé jiný. 6/10 ()

JackStrange

Nuda. Pokud máte strach z krve a chcete sledovat partu školaček jak mluví o zabíjení a o tom, který lak na nehty je nejlepší, tak tohle je přesně pro vás. My ostatní budeme náš čas věnovat něčemu, co má aspoň trochu úroveň (i když třeba pochybnou). Skončil jsem po čtvrtém díle a nemám dojem že by se něco mělo v příštích měnit. ()

Kimkong

Příběh jak vystřižený z hollywoodských béček. Vezmeme ukňouranou holku, ochránce a partu vrahů ať se mezi sebou poperou. Jenže nakonec z toho máme školní drama kde, ať jsem se uklidňoval, že se to nestane SPOILER! nikdo nezemře a vše dopadne tak, jak naprosto každý čekal. Tohle začíná být pro anime nějak typické. Vzít zajímavý námět a pak jej zprasit jak to jen jde. ()

TomX2 odpad!

3. epizóda - DROP | Dopozeral som prvú štvrtinu a nemám chuť ani motiváciu ďalej pokračovať v sledovaní. Ak by seriál obsahoval hoc len jednu vec, ktorá by ma dokázala zaujať, bola originálna alebo aspoň dobrá, pravdepodobne by som tomu ešte dal šancu a pozrel si nejaký diel-dva. Nie je tu však nič, kvôli čomu by som sa na seriál mal pozerať ďalej. Jedna štvrtina (tri diely z dvanástich) je naviac dosť dlhá doba na to, aby mňa ako diváka seriál dokázal presvedčiť, že má cenu sa na neho pozerať. Je tu akurát neoriginálny príbeh, ktorý sa za tri diely nikam neposunul; nezaujímavé a otravné charaktery postáv, ktoré sa snažia napodobniť rôzne stereotypy postáv; štandardnú animáciu, ktorá je podpriemerná a naviac sa mi absolútne nepáči; trápne dialógy, nefungujúce vzťahy medzi postavami a množstvo ďalších vecí, ktoré mi akurát kazia už tak skazený dojem z pozerania. V Riddle Story of Devil je len jediná vec, ktorú môžem oceniť - jedna celkom pekná pesnička. Avšak je jedna pesnička, ktorá vyznie raz za jeden a pol epizódy dobrým dôvodom aby som v tom pokračoval? A to naviac v prípade, keď mimo nej a ešte jednej skladby je aj ten soundtrack prinajlepšom priemerný? Prvé tri diely som ochotne dopozeral, avšak po prečítaní niekoľkých komentárov som zistil, že ďalším dielom by som si akurát ublížil a nie je tu žiadny zmysel seriál vôbec dopozerať. Jedná sa tak o historicky prvé anime, ktoré som zaradil do položky drop, číže som s pozeraním skončil a už sa k nemu neplánujem vrátiť (za čo som vcelku rád). ()