iZombie

• Austrália iZombie
USA, (2015–2019), 49 h 50 min (Minutáž: 41–43 min)

Hudba:

Josh Kramon

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Molly Hagan, Nick Purcha, David Anders, Bryce Hodgson, Robert Buckley, Nora Dunn, Jenna Berman, Elysia Rotaru (viac)

Studentka medicíny, ze které se stává zombie, se snaží uchovat si svou lidskost tím, že jí mozky v márnici. Zjišťuje také, že má zvláštní nové nadání k řešení zločinů. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (43)

Goon Struck (2018) (S04E05)

Až na závěrečnou hru na city šlo o povedenou epizodu, mozek kanadského hokejisty byl skvělou volbou, potěšila mě i situace kolem diskriminace zombie řidiče a vtipný byl i únos Sloan Mills. Jen ten natahovaný srdceryvný závěr mě zklamal, takže jsem málem udělil jen tři hvězdičky, pak jsem si ale vzpomněl na Livino hokejové vystoupení a musel jsem tu čtvrtou přidat. ()

My Really Fair Lady (2018) (S04E06)

Asi dnes nejsem příliš náročný, protože jsem i šesté epizodě udělil čtyři kousky. Faktem je, že jsem se dobře bavil už od semináře o sexuálním obtěžování, Ravi na feťáckém mozku byl výborný i akce v přístavu se povedla, a to včetně scénáře a rozdělení rolí. ()

Don't Hate the Player, Hate the Brain (2018) (S04E07)

Hmmm, zase za čtyři, dneska hodnotím krajně nudně a předvídatelně. Ve třetí sezóně mě příliš nebavila dějová linie, která spojovala jednotlivé epizody, tentokrát na mě funguje i tato součást děje, a když nechají tvůrci Liv zkonzumovat nějaký zajímavý mozek (jako v tomto dílu), dostaví se i humory a já se bavím. ()

Chivalry is Dead (2018) (S04E08)

Tvůrci mě v osmé epizodě fakt potěšili. Stacey Boss je zpět! Vrátila se mi má oblíbená figurka, i když možná ne nadlouho, ale i tak jsem vděčný. Pobavila mě spolupráce Blaina a Anguse, a i když bylo dost jasné, jak dopadne kontrola skrýše peněz, docela dobře jsem se bavil. ()

Mac-Liv-Moore (2018) (S04E09)

V předchozí epizodě mě potěšil Stacey Boss, tentokrát mi tvůrci udělali radost návratem k Dračímu doupěti i k "upírovi" Steveovi. Myslím, že byla velká škoda nevytěžit více z mozku rappera, tady zůstal ležet ladem slušný potenciál. Všechno naštěstí zachránil Blainův plán na propagaci léku. ()

Yipee Ki Brain, Motherscratcher! (2018) (S04E10)

S desátou epizodou jsem neměl žádný podstatný problém, přesně takovou pohodovou oddechovku, u níž je možné se i zasmát, od tohoto seriálu očekávám. Liv na mozku detektiva mě bavila (útok lososem byl moc fajn) a kvočna Ravi byl vtipným bonusem. ()

Insane in the Germ Brain (2018) (S04E11)

Takové budíčky fakt nesnáším, celou dobu jsem se vcelku dobře bavil, protože příběhu nechyběl humor, děj běžel pěkně v tempu, ale najednou se tvůrci rozhodli, že je čas na to, aby mi připomněli, že CW je tady hlavně pro mladé ženy (dívky) a velmi emotivní diváky a otrávili mi závěr epizody brutálním dojákem, který mě silně znechutil. ()

You've Got to Hide Your Liv Away (2018) (S04E12)

Dvanáctá epizoda mi naštěstí nepřinesla žádné nepříjemné překvapení, jakého jsem se dočkal u předchozího dílu, takže jsem se mohl vrátit k obligátním čtyřem hvězdičkám. Až na několik méně šťastných momentů byl děj příběhu zajímavý, měl slušné tempo, občas byl spáchán i humor, takže proč ne? ()

And He Shall Be a Good Man (2018) (S04E13)

Závěrečná epizoda čtvrté sezóny nezačala vůbec špatně, slušně jsem se bavil, ale po útoku Angusových oveček na zátarasy přišel zlom, opět se začalo hrát intenzivně na city, Major Lillywhite se dočkal netušeného kariérního postupu, ale nejtěžším úderem do vazu byla svatba na okrsku. WTF? Málokdy se vidí tak zoufale průhledná záležitost, jakou byl svatební dar, pořád říkám, jak se mi líbí, že u tohoto seriálu nemusím příliš přemýšlet, ale co je moc, to je moc. ()

Season 5 (2019) (S05)

Závěrečná sezóna se tvůrcům seriálu povedla. No, povedla... Byly tady epizody, které byly vcelku o ničem, musel jsem dokonce přivřít i své lepší oko, abych je nehodnotil jen dvěma kousky, ale na druhou stranu přišly i díly, které mě hodně bavily a zlepšily mi celkový dojem. ()

Thug Death (2019) (S05E01)

První epizoda páté sezóny mě dokázala příjemně překvapit. Měl jsem z ní sice dojem, že tvůrci poněkud ubrali na humoru, ale vůbec mi to nevadilo, protože příběh velmi dobře fungoval a děj dával větší smysl, než jsem čekal. Jasně, byly tam nějaké mouchy, ale nebzučely příliš nahlas. ()

Dead Lift (2019) (S05E02)

Druhá epizoda se nesla v podobném duchu jako první díl, jen více přiblížila napjaté vztahy mezi oběma částmi městského osídlení. Na pozadí příběhu mi tvůrci mi tvůrci ukázali další druh mého tolik "oblíbeného" fanatismu- jedni klekají před přibitým atletem, druzí buší hlavou o zem, tihle si klepou na tepnu, a přitom je to pořád stejná svoloč. ()

Five, Six, Seven, Ate! (2019) (S05E03)

Přestože má třetí epizoda (ze tří zatím viděných) u ostatních uživatelů největší úspěch, mě paradoxně příliš neoslovila. Asi to bylo tím, že jsem celou dobu přemýšlel nad tím, proč si Ravi nepošmákl na tanečníkově lebečním obsahu. Kromě toho byl díl příliš emotivní (jednu chvíli až patetický) s trochu příliš násilným humorem. ()

Dot Zom (2019) (S05E04)

Což o to, případ mrtvého vizionáře mě až tak moc nezaujal, spíš mě překvapilo, jak se tvůrcům podařilo zapracovat na nepříjemné atmosféře mezi oběma znepřátelenými tábory. Místo humoru teď vystupuje do popředí spíše drama, a abych řekl pravdu, nedívalo se mi na to špatně. ()

Death Moves Pretty Fast (2019) (S05E05)

Tentokrát to u mě tvůrci s humorem vychytali, byl jsem mnohem spokojenější než po shlédnutí třetí epizody. Blainův namlouvací "taneček" i záludný útok Alzheimerem mě notně pobavily, nezapomnělo se ani na další zahuštění atmosféry, takže proč ne? ()

The Scratchmaker (2019) (S05E06)

Šestá epizoda byla na události docela skoupá. Blaineův díl mě příliš neoslovil, v podstatě v něm jen různé zájmové skupiny řešily, jak se dostat k penězům/ jak peníze ušetřit. Moc mě to nebralo ani jako komedie, ani jako drama. Jediným opravdovým pozitivem tak byl jen Mr. Boss. ()

Filleted To Rest (2019) (S05E07)

Předchozímu dílu jsem vyčítal málo zajímavých událostí, tentokrát jsem k ničemu takovému neměl důvod. Nejenže byla sedmá epizoda vcelku akční, ještě se v ní děj docela slušně propletl, takže i když byl humor trochu slabší, šlo o povedenou záležitost. ()

Death of a Car Salesman (2019) (S05E08)

Nemohl bych říct, že se v osmé epizodě nic nedělo, naopak, dokonce se rozhodovalo o tom, jestli bude mít Seattle vůbec nějakou budoucnost, i tak jsem se ale příliš nebavil. Za mě tedy tomuto dílu chyběla šťáva a přebývala dějová linie s nalezeným otcem, která zpomalovala tempo příběhu. ()

The Fresh Princess (2019) (S05E09)

Znovu jsem měl podobný pocit jako u předchozího dílu. Epizoda se zdála být plnou důležitých událostí, ale ve skutečnosti jsem se neměl u čeho bavit. Většina záležitostí na mě působila dost chabým dojmem a všechno zazdila rodinná sešlost u Liv. To už na mě bylo moc. ()

Night And The Zombie City (2019) (S05E10)

Jen snaha o atmosféru filmu noir, pro který mám docela slabost, mi zabránila v tom, abych šel s hodnocením ještě níž. Nevím, co se tvůrcům v průběhu sezóny stalo, ale její první půle na mě udělala daleko lepší dojem. Teď je děj utahaný a bez šťávy, s těžkopádnými zápletkami. Mám obavy z posledních tří epizod. ()

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (viac)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)

Televizi zatopí Lucifer

Televizi zatopí Lucifer

03.03.2015

Arrow, The Flash, Gotham, iZombie, Supergirl, Krypton, Titans... a teď Lucifer. Vydavatelství DC Comics možná prohrává bitvu o velké plátno, rozhodně vládne ale v televizi, kde se vysílá nebo chystá… (viac)