Prago Union: Zvyřátka

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2006, 3 min

K.I.N.G.

"Zatímco jeden z nás spí, druhej jde ulicí a prosí, ať už se z toho probudí. Chceš mě v sobě, to chápu, jsme taky jenom zvyřátka. Hlavně, ať si nezabouchnem zadní vrátka..." Toto je úryvek jedné z nejznámějších písní této diskutabilně nejlepší české hip hopové formace. Song je z jejich debutového alba "HDP" z roku 2005, které už je dneska legendární, a hráli tu ještě ve složení Kato a DJ Skupla. Pro mě je rapper Kato velký idol a obrovský zdroj inspirace nejen, když skládám básně. Já osobně ho považuju minimálně za nejlepšího současného českého textaře. Text písně "Zvyřátka" s noblesou líčí pocity zamilovanosti a zmatku po noci s náhodnou láskou. Je skvělý, jako vždy. Výborný je taktéž videoklip, ve kterém si zahrála krásná česká herečka Hana Vagnerová. Je inteligentní, příjemný a velmi dobře vystihuje povahu textu. Není divu, že tento hip hop "pro dospělé" přitahuje mnoho lidí, kteří jinak tímto žánrem opovrhují. Pokud totiž víte, co je opravdu dobré, budete mít Prago Union prostě rádi. ()