Iron Fist - Season 1

(séria)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

kishi_SO

ufff... tazko mi je sa rozhodnut... Iron Fist alebo Luke Cage... ako 2 hrozna ... jeden horsi, blbsi od druheho. Slubny zaciatok, ked som mu fandil (myslim, ze iba prvy diel), az po nudne, divne a velkolepe finale bez nicoho. Najviac mu pasuje prirovnanie od kolegu uzivatela (kenkaku) - Iron Dick! ()

CheeseFigure

No, Luke Cage ma moc nebavil a keď som všade na nete čítal, že Iron Fist je horší, tak moc sa mi do toho nechcelo. Ale chcel som mať komplet Netflix-Marvel univerzum zhliadnuté, tak som sa do toho pustil. A ostal som prekvapený, lebo Iron Fist ma bavil omnoho viac, ako istý nepriestrelný nigga z Harlemu. Samotný Danny Rand pôsobí jednoduchým dojmom, má čiernobiele videnie sveta o tom, čo je a čo nie je dobré. Aj keď to asi tak neznie, tak mi bol celkom sympatický. Rodina Meachumovcov (asi tak, nekameňujte ma) je zaujímavá a o dosť komplikovanejšia, hlavne Ward, ktorý je zo začiatku síce strašne odporná postava, postupom deja je to ale vysvetlené a vy jeho počínanie začnete chápať. Ku Collen Wing neviem, čo napísať. Je dobrá, sexi a vie sa mlátiť. A také baby máme radi. Jedine, čo mi vadilo, bola absencia nejakého riadneho záporáka. Jasné, máme tu Madam Gao a jej Hand a neskôr Bakuta a Harolda Meachuma. Ani jeden z nich ale nepôsobí tak veľkolepo ako predchádzajúci Netflix-Marvel záporáci. Čo je škoda. Koniec seriálu ale ukázal možného zloducha/zloduchov pre druhú sériu a tí vyzerajú zaujímavo, tak dúfam, že ich aj riadne využijú. ()

Zjewik

Moc nevím co si o tom mám myslet. K seriálu jsem se od samého začátku nestavil nějak pozitivně (hlavně díky horšímu hodnocení na ČSFD) a dělal jsem dobře. Díky tomu mě mohl jenom příjemně překvapovat, a opravdu zde byly okamžiky, které hodnotím jako povedené. Začátek naprosto perfektní, ukázka známých postav opravdu potěšila. Co se musí seriálu opravdu vytknout jsou ale ty souboje. Kolikrát se zdají až moc umělé a nepřirozené a souboj pak vypadá jako nějaká synchronizovaná aerobická sestava. Ačkoliv jsem míval Claire (z dob Daredevila) rád, v Lukovi se mi neskutečně znepříjemnila a proto mi do konceptu Iron Fista vůbec nezapadla (dvakrát v životě si bouchla do pytle a už dokáže sejmout ozbrojenýho vojáka?? vážně??). Jinak nejde o žádnou hrůzu a rozhodně bych seriál nehodnotil tak, jak většina zde. Škoda toho finále, tam si naopak scénáristi mohli dát více na čas a neshrnout najednou vše ze stolu za pomocí pětiminutové scény. ()