Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa mourek10100 k tomuto seriálu (38)

Mrtvého nestudí (2016) (S02E13)

Naprosto luxusní díl. Batmanovská mytologie zahrnuje mnoho úžasných záporáků a po mafii z první série a opravdu nezáživném Galavanovi konečně přichází na scénu Hugo Strange a hlavně Mr. Freeze. Skvělý casting a bomba díly. Opravdu nemůže uvěřit, jaké efekty si může seriál dovolit a neskutečně to tomu svědčí. Navíc mnoho postav ve filmech s Batmanem jen tak neuvidíme (třeba byli v devadesátkách, ale pochybuju, že třeba Freeze znovu vytáhnou), takže jsem jenom zvědav, jak všem pořádně zatopí. ()

Hrst bláta s podlostí (2016) (S02E14)

Pozvolnější pokračování. Freeze tentokrát zmíněn nebyl, ale z Arkhamu se dostal Penguin, tak uvidíme, co s ním Hugo zamýšlí. Potěšila zmíňka dc. Cranea. Linka s Brucem mi tentokrát nepřišla příliš záživná, zajímavější je ten Edovo zelený otazník. It´s coming! ()

Šílený Grey Dawn (2016) (S02E15)

Fajn díl. Zrovna když jsme nedávno přemýšlel, kdy se zas objeví Ivy, nyní je znenadání opět na scéně. U Tučňáka už pomalu přestávám věřit, že se fakt stale králem Gothamu, naproti tomu, Ed je boží! Jen by to moc nemuseli přehánět s tou shizofrenií, rozpolcenou osobnost má Harvey Dent, ne Nygma. Jinak co hlavní postava, Gordon? Asi se bude pokračřovat v milostném trojúhelníku, když se jeho bejvalka konečně vzbudila. ()

Vězni (2016) (S02E16)

Mně tenhle díl teda moc nebavil. Stokrát provařená věznice, ve které je někdo neprávem s evil-ředitelem a nová rodina, která se nakonec ukáže jako Adamsova rodina, jak jinak :-D V tomhle díle mě maximálně potěšil hlavně navrátivší Don Falcone. Chyběl Bruce, Selina a tak dále. Uvidíme v co se promění ten Nygma. (tedy jasně že v Ridlera, ale jaký to bude mít průběh). ()

Do lesa (2016) (S02E17)

Riddler konečně zasahuje! Tučňák mě teď moc nebaví (proto ty 4*), ale už se opět dostává k sobě, tak uvidíme..Překvapivě mě i zajímá Barbara, takže třeba mě bude i po návratu z Arkhamu bavit. Teď ale do příchodu Mr. Freeze bude nejvíc zamíchávat kartami právě E-nygma. ()

Borový les (2016) (S02E18)

Celkem slabý díl. Ty události co se odehrávají třeba i mají nějaký spád, ale je podáno, tak nezajímavě, že mě to leckdy i otravovalo. Tentokrát mě ani Freeze v novém obleku příliš neoslovil. A Galavan? Pro někoho skandální odhalení, že jde o Azraela? Mě ten herec nesedí, takže jsem doufal, že zůstane mrtvý, ale je to komiks, zákonitě muselo přijít oživení. ()

Azrael (2016) (S02E19)

Naprosto skvostný díl. Stejně tak, jako mě děsně otravoval Galavan mě baví Azrael, tu proměnu asi udělali nejlepším způsobem jak mohli. Freeze mě ale poprvé taky hodně bavil a pak to bylo horší, ovšem posily v druhé polovině bez výjimky válí. Hugo Strange je super, z Eda se už velice rychle stane Ridler jakého známe plus nám bylo přislíbeno easter eggem povýšení Gordona a vznik Mad Hattera. Jedu trošku ze spožděním a už jsem se naučil od finále nic moc nečekat, spíš mě zajímá jak se protne příběh do třetí série. ()

Na svobodě (2016) (S02E20)

Klasický střih jak to mám. Začátek super, pak to pookřeje, po pauze a poslední díly zase kvalitativně narostou a pak mě zklame finále. Snad se to u Gothamu nestane. Azrael super, tohle asi přežít nemohl :DD Penguin naprosto zabil. Cat s Brucem fajnoví a Ridler se skoro dostal z Arkhamu. Dakt se těšim na další sérii a co je ještě přinesou za záporáky. Takový Solomon Grundy už asi nepůjde.. ()

Přenos (2016) (S02E22)

Fantastické finále a předzvěst velkých věcí. Na Fish Mooney je celkem hejt, ale myslím, že ve třetí sérii ukáže, že se s ní musí počítat, mladej Bruce bude dál hledat svojí pravdu a Soví tribunál bude zatápět úplně všem. U tohoto dílu jsem se strašně smál, to se mi snad ještě nestalo, abych se takhle dobře bavil i po komediální stránce. Hlavně Jim-doppelganger byl super :D PS : Jak mohl Hugo přežít dvojitou dávku s omrzlinkami a spáleninkami mi není jasné, ale je mi jasné, že v komiskovém seriálu jsou toto jen drobnosti. ()

Lepší vládnout v pekle (2016) (S03E01)

Hašašíni z Court Owl útočí :D A Selina opět na scéně...Jo tuhle sérku si taky užiju :) Nejlepší scéna jak Tučňák bez mrknutí oka střelil do hlavy toho týpka, přesně takovej by měl být, super! ()

Upalte čarodějnici (2016) (S03E02)

Leee, jo! jinak fajnový díl, Fish mi nevadí, světlé zítřky čekají Posion Ivy a snad ten Soví tribunál bude dostatečným soupeřem pro Gotham. ()

Dívej se mi do očí (2016) (S03E03)

Budoucí Mad Hatter super, ostatní co se týče castingu, tak v Gothamu není jediný fail. Velice mě potěšil Falcone, toho jsem vůbec nečekal a to odhalení jeho syna mě po dlouhé době celkem překvapilo. Jinak také kvituji návrat Lee a Tučňákovi už také přicházím na kloub, ačkoliv jeho hudební melodie, co jej doprovází mě poměrně irituje. Hlavně v kombinaci s Ridlerem suprová dvojka, ta chemie mezi nimi neskutečná. Jediné co mě vadilo na tomhle dílu byl otravný dvojník Bruce, který samozřejmě má něco v plánu, ale jestli něco udělá Selině, tak se neznám. :D http://www.edna.cz/gotham/extra/postrehy-tucnak-kandiduje-na-starostu-a-navrat-mafianske-rodinky/ ()

Nový den přichází (2016) (S03E04)

Ta chemie mezi Tučňákem a Nygmou je perfektní, ale ty náznaky dost silnější naznačují, že ho fakt nakonec bodne do zad. Alenka byla hodně fajn, ale její osud byl asi nevyhnutelný. Jinak celkově našlapaný díl, nenudil jsem se ani minutu. ()

Pro tebe všechno (2016) (S03E05)

Naprosto skvostný díl. Penguinova linka s Nygmou mě začala hodně bavit, ačkoliv to objímání už bylo moc. A pak ta Selina. Obyčejný vztah by nebyl pro ní. Ona musí být taková ta potvůrka a proto jí miluju :D Co se ale naopak Mad Hattera, tak jeho linka už moc co nabídnout nemá, celkem mi to harašení mysli stačilo, ačkoliv to bylo fajn. No snad bude mysteriózní, když teď přišel o Alice. A rád jsem viděl Zsazse. PS : a Riddler to zelený sako!!!! ()

Jdi za bílým králíkem (2016) (S03E06)

Ok, tak Mad Hatter mě definitivně omrzel. Jediné, co udělal dobře, že střelil tu otravnu reportérku, co rozhodně není Vicky Vale. Jinak jsem už myslel, že Tučňák a Riddler budou milenci, to by bylo vážně divný. Ať je klidně gay, jen ne s Nygmou. Velice slabý díl. ()

Srdcová královna (2016) (S03E07)

Pro mě naopak zlepšení po minulém díle. Mad Hattera už fakt pryč a Jima ještě čekají velké věci(s jeho otcem?) #teamSelina ()

Duchové (2017) (S03E12)

Fajnový díl po pauze, objevili se všichni podstatní, akorát to názorné vysvětlení Riddlerova plánu bylo jak pro debily :D´Jerome is back, zatim nevim jestli je to dobře nebo špatně, ale tu postavu jsem moc rád neměl. Za to novej zástupce starosty se moc dlouho neohřál. A Ivana Milicevic super! ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)