Tady raději nejezděte

(relácia)
  • Česko Zde řídíš na vlastní nebezpečí! (viac)
Reality-TV
Kanada, 2013, 50 min

Andrew Younghusband se ocitne na nejhorších místech světa pro řidiče a má týden na to, aby se v tamním zmatku naučil řídit jako místní lidé. Moderátor Andrew Younghusband objeví úskalí řízení vozidel ve městech, která mají nejhorší dopravní zácpy na světě. První sezóna nás zavede do Dillí, Mexico City, Bangkoku, Limy, Manily a Ulánbátaru v Mongolsku. V každé epizodě uvidíme, jak se Andrew učí od místních lidí - taxikářů, řidičů náklaďáků, úředníků a obecné veřejnosti. Ti mu ukáží, jak se orientovat a přežít v jejich unikátním dopravním chaosu. Ve městech, kde by většina z nás naskočila do vyhlídkového autobusu, Andrew odvážně naskočí za volant. Bude jezdit jako taxi, rozvážet zásilky a projíždět jednou z nejhustších tržnic v Asii. Andrew se seznámí s místními dopravními experty, aby zjistil, proč je řízení motorových vozidel v jednotlivých městech tak nebezpečné, a pokusí se složit řidičstké zkoušky, aby věděl, co místní musí udělat pro to, aby získali řidičský průkaz. Na konci každéepizody si Andrew vyzkouší, co se naučil na ulicích, a změří si své schopnosti s místními profesionály. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Odpočinková šou, pri ktorej zistíte, že "u nás" to s jazdením nakoniec nie je až tak zlé. Čo mi nesedí, je dĺžka jednotlivých dielov, ktoré sú zbytočne naťahované (plus reklamy na discovery snáď každých 10 minút) pričom v pohode by stačil 30 minútový formát. Za tú dobu by človek s prehľadom získal prehľad o organizovanom chaose v uliciach veľkomiest sveta bez zbytočnej repetívnosti a naťahovia. Po pár dieloch totiž zistíte, že je to stále o tom istom, dokonca aj problémý su viac-menej všade rovnaké. PS: V Indii by som nejazdil za žiadnych okolností, to už bolo moc :D ()